TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.02.2011

Mroźny powrót na sztuczną murawę

Zgodnie z wcześniejszymi planami, w środę Arka powróciła do treningów i były to pierwsze zajęcia od przyjazdu ze zgrupowania z Turcji. Dla wszystkich zawodników były one prawdziwą terapią szokową; w Side przez dziesięć dni mogli oni korzystać ze wspaniałej zielonej murawy, poruszając się w temperaturach zbliżonych do 20 stopni Celsjusza, a tymczasem dziś, przy dziesięciostopniowym mrozie, przyszło im biegać po wyjątkowo twardej, sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby.

 

Z pewnością nie było to dla nikogo przyjemne doświadczenie, dlatego z dużą wyrozumiałością podeszli do treningu szkoleniowcy Arki. Postanowili oni nadać zajęciom charakter czysto wprowadzający – po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce biegowej z elementami gimnastyki, od razu przystąpiono do zajęć z piłkami. Po oswojeniu się z murawą i szybkiej reminiscencji zachowań na boisku, z którym Arkowcy byli ściśle związani od blisko roku, trener Dariusz Pasieka zarządził ok. półgodzinną grę wewnętrzną.

 

W dzisiejszych zajęciach nie uczestniczyło kilku piłkarzy, którzy obecnie zmagają się z mniej lub bardziej poważnymi urazami. Zabrakło oczywiście Marcina Budzińskiego, który na dłuższy czas wyłączony jest z treningów, podobnie jak Rafała Siemaszko, leczącego przykrą kontuzję stawu skokowego. Nie trenowali również piłkarze, którzy z powodu kontuzji opuścili przedwcześnie Turcję: Piotr Robakowski i Hieronim Zoch. Trudno było dopatrzeć się także Mirko Ivanovskiego i Wojciecha Wilczyńskiego – w ich przypadku urazy pojawiły się już w ostatnich dniach zgrupowania. Cieszyć mogła natomiast obecność Michała Szromnika, którego od początku tegorocznych przygotowań prześladuje pasmo kontuzji, ale miejmy nadzieję, że najgorsze już za nim i limit pecha został wyczerpany.

 

Pomimo dość ekstremalnych warunków, w których przeprowadzany był dzisiejszy trening, dawało się wyraźnie wyczuć pewne podekscytowanie w drużynie tym, co nastąpi jutro. Przypomnijmy, że o godz. 16-ej odbędzie się pierwszy trening żółto-niebieskich na nowym stadionie przy Olimpijskiej 5 – od wiosny tego roku, arenie sportowych zmagań Arki Gdynia. Temu wydarzeniu będą mogli przyglądać się kibice, których zapraszamy na sektor C na trybunie Olimpijska.

 

Arkadiusz Skubek 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia