15.01.2017

Arka - KS Chwaszczyno 5:1. Pierwszy sparing na piątkę.

Efektownie Arka rozpoczęła 2017 rok. Pierwszy sparing zimowych przygotowań zakończył się wysokim zwycięstwem nad KS-em Chwaszczyno 5:1. Prawdziwe strzelanie żółto-niebiescy urządzili sobie po przerwie, kiedy to zdobyli cztery gole.

Zima 2016 - Sparing nr 1:

Władysławowo

Arka Gdynia - KS Chwaszczyno 5:1 (1:1)

Bramki: Szwoch 6', Siemaszko 61', Nalepa 67', Hofbauer 75', Błąd 82' - Idzi 45'

Arka: Steinbors (31' Moczadlo, 60' Jałocha) - Zbozień (46' Socha), Sołdecki (46' Stolc), Sobieraj (46' Marcjanik), Warcholak (46' Marciniak) - da Silva (46' Błąd), Vatseba (46' Nalepa), Łukasiewicz (46' Sambea), Bożok (31' Wojowski, 60' Formella) - Szwoch (46' Hofbauer) - Abbott (31' Węsierski, 60' Siemaszko).

KS Chwaszczyno (skład wyjściowy): Kowalczuk - Wawszczyk, Niciński, Portasiński, Hebel, Roeske, Łazaj, Cysewski, Wolak, Regulski, Idzi.

0 min - przed nami pierwsza gra Arki w 2017 roku. To pierwsze z siedmiu spotkań sparingowych, które zaplanowane są przed powrotem na ligowe boiska. Przypomnijmy, że już 11 lutego Arka gościć będzie w Gdyni Mistrza Polski - Legię Warszawa.

0 min - dziś Arkowcy zagrają z KS Chwaszczyno. Rywal prowadzony jest przez doskonale znanego każdemu kibicowi żółto-niebieskich - Łukasza Kowalskiego.

0 min - w wyjściowym składzie gdynian awizowany jest Andrij Vatseba, który od tego roku będzie już uprawniony do gry w oficjalnych meczach Arki. Poza tym zobaczymy doskonale już znane nam twarze z meczów ligowych i pucharowych.

0 min - zespół z Chwaszczyna naszpikowany jest zawodnikami, którzy mają za sobą grę w Arce, w drugim zespole lub juniorach. Wawszczyk, Niciński, Regulski to tylko kilka pierwszych z brzegu przykładów.

0 min - spotkanie rozegrane zostanie na sztucznej murawie boiska na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. Widać bardzo dobre przygotowanie boiska, ale warunki atmosferyczne, które od kilkunastu dni mamy nad morzem, z pewnością nie ułatwią gry piłkarzom.

0 min - obie jedenastki już gotowe do gry, za kilkanaście sekund rozlegnie się pierwszy gwizdek w tym meczu.

1 min - rozpoczęli żółto-niebiescy!

3 min - zgodnie z przewidywaniami to przede wszystkim gdynianie operują futbolówką. Na razie trudno jednak stworzyć coś pod bramką zespołu Łukasza Kowalskiego.

6 min - goool dla Arki! Mateusz Szwoch przejął piłkę w polu karnym zagraną przez Abbotta, popisał się doskonałym dryblingiem i łatwo oszukał Kowalczuka, bramkarza KS Chwaszczyno!

10 min - pierwsza groźniejsza akcja KS-u, próba zagrania pod nasza bramkę jednak przecięta i będzie pierwszy rzut rożny dla zawodników z Chwaszczyna.

10 min - dośrodkowanie rywali, ale doskonale poradzili sobie z tym zagraniem Arkowcy.

12 min - tym razem będzie rzut rożny dla Arki po zablokowanym podaniu Marcusa da Silvy.

12 min - zacentrował Szwoch, lecz obrońcy Chwaszczyna wybili piłkę przed pole karne. Tam znalazł się Vatseba, który uderzył bez przyjęcia piłki i posłał ją wysoko nad poprzeczką.

14 min - obrońcy Arki znów bezbłędni przy dośrodkowaniu z prawej strony w nasze pole karne.

15 min - gdynianie dwukrotnie próbowali zaskoczyć swoich przeciwników centrami z prawej strony, najgroźniej było po zagraniu Zbozienia, lecz nie udało się oddać strzału na bramkę Kowalczuka.

20 min - Arkowcy starają się grać blisko rywala i uniemożliwić im wyprowadzenie piłki z własnej połowy. W efekcie nasz zespół wykonuje sporo stałych fragmentów gry, głównie rzutów rożnych, z których oczekujemy bramkowych efektów.

23 min - niezły strzał zza pola karnego oddał Vatseba, ale niestety piłka zatrzymała się... na nodze Pawła Abbotta.

24 min - znów groźny strzał gdynian, konkretnie Szwocha, futbolówka tym razem odbija się od obrońcy z Chwaszczyna i o mały włos nie wpadła "za kołnierz" bramkarzowi!

25 min - niezła odpowiedź rywali. Po centrze w nasze pole karne, Sołdecki uprzedził napastnika z Chwaszczyna wybijając piłkę przed pole karne. Tam odnalazł się zawodnik z Chwaszczyna i oddał strzał, który okazał się jednak być bardzo niecelny.

28 min - ładne prostopadłe podanie od Bożoka w kierunku Szwocha, lecz Mateusz ostatecznie wyprzedzony przez rywala.

31 min - trzy zmiany w Arce. Wchodzą Moczadło, Węsierski i Wojowski, a schodzą Steinbors, Abbott i Bożok.

33 min - niezła akcja Arki. Szwoch rozegrał piłkę z da Silvą, a Brazylijczyk zagrał ją przed pole karne w kierunku Vatseby. Ukrainiec uderzył, a piłka po rykoszecie minęła światło bramki.

34 min - rzut rożny jak zwykle wykonał Szwoch, główkować próbował da Silva, ale jego strzał nie był celny.

37 min - Wojowski dogonił piłkę przed końcową linią i spróbował podać ją w kierunku da Silvy. Brazylijczyk zdołał sięgnąć ją głową, ale o precyzyjnym strzale już nie mogło być mowy.

42 min - da Silva został sfaulowany z prawej strony pola karnego KS-u. Kolejne dośrodkowanie Szwocha w pole karne, ale także tym razem nie udało się dojść do piłki i oddać strzału w światło bramki.

45 min - gol dla KS Chwaszczyno! Efektowne trafienie Idziego przewrotką! Zamieszanie w polu karnym kończy się golem tuż przed przerwą!

PRZERWA

46 min - i znowu gramy. Na boisku pojawili się Socha, Marcjanik, Stolc, Marciniak, Błąd, Nalepa, Sambea, Hofbauer.

48 min - Arka od początku gry po przerwie bardzo groźna. Dwukrotnie byliśmy bliscy ponownego objęcia prowadzenia, ale zabrakło dokładności w kluczowych momentach akcji.

55 min - aktywny w zespole gości jest Wardziński, kolejny były Arkowiec. Wszedł na boisko w przerwie tego spotkania.

59 min - Wojowski stanął przed szansą na bramkę! otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał z powietrza. Niestety niecelny.

60 min - kolejne zmiany w Arce. Formella za Wojowskiego, Siemaszko za Węsierskiego i Jałocha za Moczadłę.

61 min - gooll dla Arki! Bardzo ładna akcja naszych zawodników została sfinalizowana precyzyjnym strzałem Rafała Siemaszki!

66 min - ładna szybka akcja Arki, szkoda że zakończyła się chwilę po tym, jak Formella wpadł z nią już w pole karne.

67 min - i mamy trzecie trafienie dla Arki! Tym razem Michał Nalepa zamknął skutecznie akcję na dalszym słupku!

70 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego tym razem pole karne Arki. Rywale zdołali sięgnąć piłkę głową, ale strzał mija naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

74 min - ładna akcja Formelli, odegranie do Błąda, a ten precyzyjnie podał do wychodzącego na pozycję Siemaszki. Naszego napastnika skutecznie jednak powstrzymał bramkarz KS-u!

75 min - czwarte trafienie Arki! Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Hofbauer, a nie najlepszą interwencją wykazał się bramkarz z Chwaszczyna, bo piłka przedarła się przez jego ręce i wylądowała w siatce!

79 min - prostopadłe podanie Hofbauera do wbiegającego w pole karne rywala Tadka Sochy, ale ostatecznie najszybszy przy piłce okazał się golkiper KS-u.

80 min - Arka już całkowicie dominuje, wydaje się, że kolejne bramki są kwestią czasu.

82 min - i jest 5:1! Adrian Błąd otrzymał piłkę w polu karnym, przyjął ją i precyzyjnie uderzył!

82 min - warto dodać, że tego gola poprzedziło wiele podań między Arkowcami, którzy raz prawej, raz lewej strony pola karnego szukali podań pod bramkę rywali, a konkretnie Socha i Formella, aż w końcu cel został osiągnięty.

84 min - strzał po ziemi Sambei sprawił problemy bramkarzowi z Chwaszczyna, ale ostatecznie piłka zatrzymała się w jego rękach.

86 min - mocny strzał z płaskiego podbicia Adama Marciniaka odbija bramkarz z Chwaszczyna!

88 min - Hofbauer był znów bardzo bliski zdobycia bramki! Jego uderzenie z kilku metrów zdołali zablokować obrońcy!