TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

28.07.2016

Konferencja przed Ruchem Chorzów.

Na konferencji przed meczem z Ruchem Chorzów obecni byli trener Grzegorz Niciński oraz zawodnicy Yannick Sambea i Marcin Warcholak.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1885_7b7e3a996b0c9bbdf3088abf44574891.jpg

Na początku rzecznik prasowy przekazał kilka komunikatów organizacyjnych.

 

Przypominamy, że w związku z opinią Policji o zakwalifikowaniu tego meczu, jako spotkania podwyższonego ryzyka na stadionie sprzedaży piwa nie będzie. Zapraszamy do restauracji Olimpijska 5!

 

W pierwszym komentarzu trener Niciński wrócił do spotkania pucharowego:

 

Cieszy nas to, że zawodnicy, którzy nie grali w pierwszych dwóch kolejkach, mieli możliwość rozegrania pełnych 90 minut. Przeszliśmy tego rywala, czekamy na następnego. Ten mecz był fragmentami niezły w naszym wykonaniu, a  dla nas stanowi materiał do analizy.

 

O 18-stce meczowej zawodnicy dowiedzą się jak zwykle po treningu.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1940_cc63880bd417ad76e98fa2fc582b04e6.jpg

Czy po wygranej z Wisłą 3:0  trener musiał w szatni tonować nastroje?

 

Byliśmy szczęśliwi po zwycięstwie i zdobyciu 3 punktów. To było tylko jedno zwycięstwo i przed nami bardzo dużo meczów i to trudnych meczów. Fajnie się pracowało przez ten okres , ale jutro czeka nas mecz z bardzo trudną drużyną, niewygodną i doświadczoną. Ruch dobrze funkcjonuje na poziomie Ekstraklasy. Musimy zagrać naprawdę dobre spotkanie, aby wygrać.  

 

Założeniem naszym było oszczędzenie kilku zawodników. Praktycznie nikt z pierwszego składu, nie wyszedł od początku. Udało się nam tak w tygodniu wszystko ułożyć, aby zawodnicy byli gotowi do meczu z Ruchem.

 

Zapytano o to, czy Arka będzie chciała ponownie zaskoczyć rywali, jak to miało miejsce w meczu z Wisłą?:

 

Jeśli chce się wygrywać w Ekstraklasie trzeba grać ofensywnie i stwarzać sytuacje. Są różne mecze, w których trzeba szukać punktów i obieramy strategię na każdego rywala. Musimy atakować mądrze, bo drużyna Ruchu ma w składzie niezłych zawodników, którzy mogą w każdej chwili strzelić bramkę lub wyprowadzić  dobry atak.

 

Zapytano o ocenę  meczu Ruchu z Jagiellonią:

 

Tak im się ten mecz ułożył. Ruch stracił bramkę w pierwszej minucie, potem drugą, następnie grał w 9-tkę. W pierwszej kolejce wygrał z Górnikiem Łęczna, w ub. sezonie był w pierwszej ósemce. To zespól bardzo doświadczony i ograny. Czeka nas na pewno trudny mecz.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1917_72f699118a7dad75582246bb93226962.jpg

Zapytano o Mariusza Stępińskiego:

 

Na pewno to jest ważne ogniwo drużyny Ruchu. Grają tam doświadczeni zawodnicy. Grają  Surma, Grodzicki, Lipski, Miazek, Ćwieląg. Stępiński czy Arak potrafią wykorzystywać sytuacje. To trudny rywal, doświadczony, z którym trzeba zagrać mądrze.

 

Czy będą zmiany w składzie?

 

Cechuje nas cierpliwość, jesteśmy z zespołem codziennie. Wszyscy oceniają przez pryzmat meczu, ale my pracujemy, wierzymy w tych chłopaków. Oni się pokazują z dobrej strony. Wygraliśmy dopiero jeden mecz. Przed nami bardzo długa droga, ciężka. Wszyscy są potrzebni. Razem musimy zrobić wszystko, aby Arka zdobyła tyle punktów, aby się utrzymać w Ekstraklasie.

 

Yannick Sambea:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1930_2d0e78c72ad09505b5a6a6d9439a2425.jpg

W Miedzi  ostatnie miesiące siedziałem na ławce. Dużo pracuję. Teraz jestem bardzo szczęśliwy, że gram  tutaj. Cieszę się, że zostałem wybrany zawodnikiem kolejki. Tak się kiedyś już zdarzyło, ale to było w juniorach i w niższych ligach. Jestem bardzo zadowolony. Różnica między 1 liga, a Ekstraklasą jest, ale to było moim celem, naszym celem.  Strzeliłem bramkę, ale dla mnie ważne było, jak my graliśmy, jako zespół.  Było dobrze.

 

Marcin Warcholak jutro może zagrać w Arce mecz nr 70. 

 

Marcin Warcholak:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1950_899911b970ccd91dddf9902a3a16b594.jpg

Nie liczyłem ile mam spotkań. Chcę się przygotować jak najlepiej do tego meczu. Jeżeli zagram, będę chciał z siebie dać ile fabryka da. Ja patrzę przede wszystkim na zespół. Nie liczą się jednostki. Liczymy na Kibiców, że nas wesprą  w każdym meczu i damy z siebie wszystko.

 

 notował: tryb

 BILETY NA RUCH CHORZÓW:

 

Zachęcamy wszystkich do zakupu biletów i wcześniejsze przyjście na stadion!

Unikniemy w ten sposób kolejek!

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_online_174cdbb30debfaa25635f1e4d53c2188.jpg
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_096f37b192dd58e61ca9f49e75e7c977.jpg

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia