Po zgrupowaniu w COS Cetniewo Arka podsumowała kolejny etap przygotowań drugim sparingiem. Tym razem nasz zespół grał na stadionie rugby ze Stomilem Olsztyn.

Sparing nr 2 - Zima 2014/15

Arka Gdynia  - Stomil Olsztyn 1:1  (1:0)

Bramki: Da Silva 33' (k) - McLean 90'

Arka I połowa: Miszczuk - Kowalski, Szur, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Łukasiewicz, Nalepa, Renusz -Da Silva, Abbott

Arka II połowa: Skowron – Glauber, Marcjanik, Wojcinowicz, Dampc – Wardziński (69' Stolc), Lech, Gałecki, Jagiełło – Szubert, Karłowicz

Stomil Olsztyn: Skiba (46' Mieczkowski), Berezovskyj,  Czarnecki, Szymonowicz (46' Żwir), Głowacki (73' Dubocanin), Jegliński, Machulenko, Trzeciakiewicz (61' Sobolewski), Łukasik (61' Wełna), Jamróz (46' McLean)

0 min - Trener Niciński nie może skorzystać z kontuzjowanych i leczących się Bartosza Ławy oraz Macieja Koziary. Także gorączka zmogła na zgrupowaniu Pawła Wojowskiego i dziś dostał dzień wolny. Jest testowany Piotr Karłowicz. Trener zapowiedział, że dziś w każdej połowie zagrają dwa zestawienia zawodników. W składzie gości znany z gry w Gdyni Łukasz Jamróz.

5 min - Pierwsze pięć minut dość żywe. Z obu stron mieliśmy rzuty wolne, jednak bez groźnego wykończenia.

9 min. - składna akcja zakończona silnym, lecz niecelnym strzałem Michała Nalepy z ok. 20 metrów

12 min. - Arka na połowie rywala . Silny lecz zblokowany strzał Łukasiewicza z 12 metrów, za chwilę bramka Marcusa , lecz sędzia dopatrzył się faulu na zawodniku Stomilu.

17 min. - kolejna akcja Arki, tym razem lewą stroną zakończona strzałem Pawła Abbotta. Bramkarz Stomilu był na posterunku.

18 min - Po 30 sekundach  strzał Marcusa, odbity na rzut rożny.

22 min - Michał Renusz zakręcił na lewym skrzydle obrońcą, lecz jego silna centra nie znalazła odbiorcy w polu karnym.

28 min - Marcus odzyskał piłkę przed polem karnym rywala, ale jego dośrodkowanie ne znalazło adresata.

31 min - Jedna z nielicznych akcji Stomilu. Łukasz Jamróz z ostrego kąta w boczną siatkę.

32 min - Abbott piętką do kowalskiego, a ten powalony w polu karnym. Jedenastka!

33 min. - Marcus pewnym wykonawcą. 1:0 dla Arki.

35 min - Było blisko podwyższenia wyniku po strzale Michała Nalepy, ale piłka zatrzymała się na słupku.

40 min - Pierwszy groźny strzał gości. Machulenko obok lewego słupka bramki Miszczuka.

45min.  - Kontra Stomilu powstrzymana faulem Nalepy. Łukasik z wolnego wprost w Miszczuka.  Do przerwy 1:0.

PRZERWA

50 min. - W 2 połowie Arka w nowym zestawieniu, w drużynie gości trener Jabłoński dokonał dwóch zmian.

55 min - Akcja Machulenki zakończona niecelnym strzałem na bramkę Skowrona.

61 min - Dwie zmiany w ekipie Stomilu.

62 min. - Dobra akcja i strzał Aleksandra Jagiełło zablokowany przez zawodnika gości. Wydawało się, że piłka trafiła w rękę, ale sędzia nie podyktował drugiej jedenastki.

67 min - Niecelny strzał Lecha głową .

69 min - Stolc za Wardzińskiego.

75 min - Strzał Jagiełły po ziemi, pewnie łapie bramkarz Stomilu.

83 min - Kolejny strzał z daleka Grzegorza Lecha.

85 min - Tym razem z drugiej strony wysoko nad bramką Skowrona Machulenko.

87 min -  Próby Lecha i Jagiełly, ale najpierw ofiarna interwencja obrońcy, a potem strzał obok bramki.

90 min - McLean wykończył akcję Stomilu strzałem w róg bramki Skowrona.