TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

01.08.2013

Konferencja przed Tychami: Interesują nas trzy punkty.

W konferencji prasowej przed meczem z GKS-em Tychy udział wzięli trener Paweł Sikora i zawodnicy: Marcus da Silva i Glauber Souza Couto. Zgodnie zapowiedzieli walkę o 3 punkty w sobotę.

 

Oczywiście najwięcej pytań padło o drużynę GKS-u Tychy. Paweł Sikora docenia klasę rywala i spodziewa się trudnego meczu:

 

- To zespół solidny, mający już doświadczenie. Doszedł do nich nasz były obrońca Damian Krajanowski i napastnik Paweł Smółka, który strzelił dwie bramki w 1 kolejce . Damian ma taki charakter, że zawsze zostawia 100% na boisku. Nastawiamy się, więc na ciężką walkę. Znamy zarówno słabe, jak i mocne strony rywala i postaramy się to wykorzystać. Musimy skoncentrowani podejść do tego meczu. Trzeba go "wybiegać" i zdobyć w sobotę 3 punkty.

 

Magia naszego stadionu sprawia, że w Gdyni będziemy grać z pozycji faworyta i musimy sobie z tym poradzić. Uważam, że jesteśmy w gronie zespołów, które powalczą o awans i jesteśmy w stanie tego dokonać.

 

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3886_kopia_11e12024f77d439904a7a9f4873fd2bf.jpg

 

Dziennikarzy interesowały także  poprawa skuteczności i ewentualne zmiany w składzie:

 

- Rzeczywiście skoro mieliśmy sytuacje, a nie wygraliśmy to zabrakło nam skuteczności. Trzeba też jednak widzieć plus np. dobrą postawę defensywy. Trzeba jak najszybciej zdobyć pierwszą bramkę, która z pewności ułatwi napastnikom dalsze strzelanie.

 

Nie mam tak szerokiej kadry, żeby robić wielkie roszady w składzie. Nie jest tajemnicą, że cały czas poszukujemy zawodnika na prawa stronę. Jeśli zaś chodzi o Aurelio i Fujikawę to toczą się sprawy formalne.

 

Trener odniósł się także do dużej ilości młodzieży w kadrze zespołu:

 

- W zeszłym sezonie miałem do dyspozycji Kuklisa, Grzelaka czy Surdykowskiego, którzy są doświadczonymi zawodnikami. W tym sezonie na naszej ławce najbardziej doświadczonym "ligowo" graczem jest również młody Michał Rzuchowski. Na ten moment mam bardzo młodą ławkę, co nie oznacza, że ona jest zła. Jednak młodzi gracze są bardziej nierówni  i trzeba brać to pod uwagę. Cieszę się, że inną rolę w zespole pełnią Szromnik i Szwoch, którym procentuje zdobyte doświadczenie.

 

Trener pozytywnie odniósł się szczególnie do postawy Michała Szromnika w ostatnich tygodniach:

 

- Napastnik i bramkarz to specyficzne pozycje, gdzie potrzebne jest ogranie. Z Michałem sporo rozmawialiśmy, on "poczuł" bramkę i daje to efekty. Należy się tylko cieszyć z jego postawy, bo wielu skazywało go na straty. Dzisiaj pokazuje, że jest inaczej. To jest jednak dopiero początek drogi i miejmy nadzieje, że tak będzie dalej.

 

Paweł Sikora podkreślał także po raz kolejny, że 1 liga jest bardzo wyrównana.

 

- Wiedziałem, ze Stomil mimo słabych wyników w sparingach będzie trudnym rywalem. Miał w składzie dużo nowych graczy, którzy chcieli się pokazać. Cała liga jest bardzo wyrównana, o awans będzie się biło 6-7 zespołów. Nie należy też lekceważyć beniaminków. Na pewno już 1 kolejka pokazała, że nieraz nas zaskoczy.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3879_kopia_616c712c26ac2103a3fdcb4e48355482.jpg

 

O pozycję na boisku i ostatni mecz pytany był również Marcus:

 

- Dla mnie nie ma problemu czy gram w ataku czy na prawej stronie. Zawsze staram się pomagać zespołowi. Zagram tam, gdzie wystawi mnie trener i dam z siebie wszystko.

 

W meczu w Ostródzie trener pytał mnie czy jestem zmęczony i poprosiłem o zmianę. Umówiliśmy się podczas przerwy na uzupełnienie płynów, że pogram jeszcze 10 minut i dokonamy zmiany.

 

Marcus docenia również umiejętności nowych zawodników:

 

- Nowi zawodnicy coraz lepiej wchodzą w drużynę i jestem pewny, że będzie to coraz lepiej funkcjonować. W Arce zawsze będzie presje. My jednak patrzymy na siebie, chcemy wygrywać każdy mecz. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3881_kopia_394d7e82cdc88754e9d6a42eeae44ebc.jpg

 

Glauber natomiast był pytany o to jak czuje się w Gdyni. Przy pytaniach do nowego obrońcy w rolę tłumacza wcielał się Marcus:

 

- Na razie dobrze się tu czuje. Na pewno język jest trudny, ale postaram się go jak najszybciej nauczyć. Skupiam się na pracy i mam nadzieję, że będę grał coraz lepiej. Na pewno chcę dostać szansę od trenera i grać jak najwięcej w pierwszym składzie.

 

Widzę także różnice w grze w Polsce i Brazylii. W Brazylii jest więcej gry z piłką, dużo dryblingu, a w Polsce gra się nieco inaczej.

 

kkołaski

Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia