Arka - Miedź Legnica 1:0. Znów zwycięstwo przy Olimpijskiej!

Kibice w Gdyni znów mogą czuć się usatysfakcjonowani. Arka siegnęła bowiem po kolejne trzy punkty przy Olimpijskiej, tym razem pozostawiając w pokonanym polu beniaminka z Legnicy.

Arka: Szromnik - Tadrowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Krajanowski, Pruchnik (87' Brodziński), Rzuchowski, Radzewicz - Szwoch (71' Kuklis) - da Silva (61' Górski)

Miedź: Bledzewski - Wołczek, Bany, Woźniczka, Zasada - Kasperkiewicz (90' Mowlik), Łuszkiewicz - Łobodziński (81' Lenkiewicz), Nowacki (69' de Souza), Madejski - Zakrzewski.

Żółte kartki: Tadrowski, Rzuchowski - Bany, Wołczek

Sędzia: Piotr Wasilewski (Kalisz).

Widzów: 4037

2 min - nieprzyjemny deszcz, wiatr i niska temperatura powodują, że oba zespoły wyraźnie maja problemy z "wejściem" w to spotkanie. Na razie w grze dominuje niedokładność.

6 min - pierwsze dośrodkowanie w pole karne Miedzi. Jego autorem był Krajanowski, a piłka wylądowała w rękach Bledzewskiego.

9 min - Rzuchowski postanowił skorzystać z trudnych warunków dla bramkarza i uderzył z 25m, lecz piłka minęła bramkę. Takich prób powinniśmy dziś oglądać więcej.

16 min - ładna akcja da Silvy do linii końcowej. Jego podanie do Radzewicza przeciął jednak jeden z obrońców gości.

22 min - na razie mecz nie wychodzi nie tylko piłkarzom, ale też sędziemu. Przyznał gościom rzut wolny z 18m ku zdziwieniu samych zawodników z Legnicy. Na szczęście Madejski trafił w mur. Najgorzej, że żółtą kartkę w tym zamieszaniu otrzymał Tadrowski, co eliminuje go z meczu w Brzesku.

25 min - Szwoch uderzył z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego. Piłkę zmierzającą w okienko fantastycznie wybił Bledzewski!

26 min - GOOOOLLL dla Arki! Szwoch zagrywa z rożnego na głowę Jarzebowskiego, a ten kapitalnym uderzeniem głową otwiera wynik meczu!

28 min - Pruchnik zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z  35 metrów. Próba okazała się zupełnie nieudana.

33 min - tym razem dobrze zareagował arbiter. Faulowany był Szwoch na 25m przed bramką, ale piłka spadła pod nogi Radzewiczowi, który znalazł się w dobrej sytuacji do oddania strzału i tylko trzeba załować, że nie trafił!

35 min - tym razem z dystansu szczęścia szukali goście. Wysoko nad bramką uderzył Łuszkiewicz.

38 min - bardzo dobre, mocne dośrodkowanie "Tolka" w pole karne. Niewiele zabrakło, a piłkę sięgnąłby Rzuchowski.

43 min - piłka ląduje w bramce Szromnika, ale na szczęście Zakrzewski był na spalonym!

45 min - kolejny stały fragment gry dla Arki przyniósł zagrożenie bramki Bledzewskiego! Ładne przedłużenie dośrodkowania w pole karne na wchodzącego Tadrowskiego i próba odegrania przed bramkę zakończyła się interwencją bramkarza Miedzi!

PRZERWA - długo ten mecz nie mógł nabrać właściwego rytmu. Bramka dla Arki zdecydowanie ożywiła spotkanie, choć nie przyniosła kolejnych goli. Arka wreszcie trafia do siatki po stałym fragmencie, a inne sprawiały sporo kłopotów gościom. Miedź z kolei pokazała, że potrafi groźnie kontrować. Kibice na trybunach mogą liczyć na emocje w drugiej połowie.

49 min - bardzo dobre zagranie Radzewicza w pole karne w ostatniej chwili przecięli obrońcy z Legnicy

52 min - indywidualna akcja i strzał z 16m Rzuchowskiego nie sprawił zbyt duzych kłopotów Bledzewskiemu.

55 min - brawa dla dwójki Tomasik - Radzewicz, którzy efektownie rozegrali między sobą piłkę, a ten drugi mocno uderzył tuż nad bramką!

56 min - chyba po raz pierwszy w tym meczu pokazał się Łobodziński, który zanotował bardzo niecelny strzał na bramkę Arki

59 min - zagranie między Sobieraja i Tomasika próbował wykorzystać Nowacki i mało brakowało, a dokonałby tej sztuki!

63 min - Rzuchowski zdecydował sie na strzał ze znacznej odległości. Piłka po koźle mogła sprawic kłopot bramkarzowi.

64 min - niespotykana sytuacja boisku. Faulowany był jeden z gdynian, a rzut wolny wykonali... goście i sędzia gry nie przerwał! Cała ławka rezerwowych Arki nieomal nie wbiegła na boisko!

75 min - brzydki fragment gry, w którym mnożą się przerwy i dyskusje na boisku.

76 min - niecelny strzał Madejskiego z ponad 20m

81 min - Rzuchowski trafia do bramki, ale chwilę wcześniej sędzia wskazał pozycję spaloną podającego Górskiego.

90 min - nieudana pułapka ofsajdowa Miedzi i Tadrowski próbował to wykorzystać oddając strzał z niemal zerowego kąta. Bez powodzenia!

90+2 - kontra Arki, Kuklis nie sięgnął piłki zagranej przez Radzewicza!

KONIEC - Arka sięga po kolejne trzy punkty przed własną publicznością. To nie był łatwy mecz dla zespołu Nemca i dlatego styl zszedł na dalszy plan, a najwazniejsze stały się punkty. Te zostały w komplecie w Gdyni!