05.10.2012

Konferencja prasowa po meczu Arka - Miedź

Zwycięstwo w bezpośrednim meczu 1:0 pozwoliło Arce wyprzedzić w tabeli drużynę Miedzi Legnica. Trenerzy byli zgodni co do oceny spotkania. Petr Nemec zaznaczył, że to konsekwentna gra i realizowanie założeń taktycznych dały dziś żółto-niebieskim trzy cenne punkty.

Bogusław Baniak (Miedź Legnica):

Gratulacje dla Petra za zwycięstwo. Pogratulowałem także swojej drużynie gry, ale nasuwa mi się jedna myśl. Nie może być tak, że ma się chyba 80% posiadania piłki i nie udaje się meczu nawet zremisować. To jest dla mnie dziwna sytuacja. Było podobnie jak w Tychach, gdzie także zadecydował jeden stały fragment. Prowadziliśmy grę, a Arka po prostu „wybroniła” drugą połowę i to wystarczyło. Jestem całkowicie zadowolony z postawy zespołu. Szkoda tylko, że nie potrafiliśmy pokonać bramkarza, bo na remis tą grą zasłużyliśmy.

Powiedziałem chłopakom, żebyśmy zagrali odważnie do przodu i myślę, że to uczyniliśmy. Szkoda niewykorzystanej sytuacji Nowackiego w drugiej połowie, bo mogła ona dać remis. Gratulacje dla Arki i dla mojego zespołu. Niestety, za ładną grę punktów się nie dopisuje.

Mamy dwóch równorzędnych bramkarzy i zadecydował jeden element, że zagrał Bledzewski. Po prostu należało mu się, aby dziś mógł wystąpić. On jest z Gdyni, grał w Arce. Dobrze przyjęli go kibice, którzy są tu naprawdę fajni i znakomicie dopingują.

Grzegorzewski i Hempel byli w tym tygodniu chorzy. Dopadł nas jakiś wirus, który zmógł siedmiu chłopaków. A dwaj wspomniani gracze byli w najgorszym stanie i to jest jedyna przyczyna ich nieobecności.

Petr Nemec (Arka Gdynia):

Mogę się zgodzić z oceną meczu przez trenera Miedzi. Wiedzieliśmy, że nie będzie to dla nas lekki przeciwnik. Mimo, że beniaminek, ale ma w środku wielu doświadczonych zawodników, którym dodatkowo bardzo chciało się dziś grać. Chcę pogratulować swoim zawodnikom, że zrealizowali dziś przez pełne 90 minut taktykę jaką przyjęliśmy. Miedź miała przewagę z gry, ale klarownych sytuacji sobie nie stworzyła. My także mieliśmy kilka takich meczów i wiemy, że jeśli się bramki nie strzela to ciężko o  3 pkt.

Swojemu młodemu zespołowi dziękuję za determinację. Domyślam się, że kibice chcieliby bardziej efektownej gry z naszej strony, ale dziś przeciwnik prowadził  grę i musieliśmy się do tego dostosować.

Notował: Krzysztof Kołaski