TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.10.2012

Konferencja przed meczem Arka - Miedź.

Mecz z Miedzią rozpoczyna serię spotkań w Gdyni przedzielonych meczem wyjazdowym z Okocimskim. Będą to kolejno; Miedź, Olimpia Grudziądz i GKS Katowice. Jeśli chodzi o spotkania z Miedzią dotychczasowy bilans wychodzi na remis: 3 wygrane Arki i 3 miedzi, bramki 7-7. W meczach obu drużyn zawsze górą są gospodarze. Ostatnio drużyny grały ze sobą w sezonie 1994/95. W obu meczach wygrywali gospodarze po 1:0.

 

 Zapis video z konferencji na ARKA-TV

 

Na konferencji przedmeczowej obecni byli trener Petr Nemec , kapitan Tomasz Jarzębowski i Julien Tadrowski. Tego ostatniego nieco stremowała atmosfera konferencji (potem świetnie radził sobie w wywiadach indywidualnych), ale jego znakomitym rzecznikiem okazał się Tomasz Jarzębowski.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0657_kopia_068feaa73ed1bcd536be480afb8af81c.jpg

 

Na początku trener Petr Nemec podsumował ostatnie dwa mecze wyjazdowe:

 

Ogólnie nastroje są dobre. Z meczu z GKS Tychy przywieźliśmy punkt, co po środzie gdzie straciliśmy sporo bramek było pozytywne. Mimo, że także nie uniknęliśmy błędów, to nie straciliśmy gola. Teraz mamy serię spotkań u siebie i myślę, że jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to powinniśmy być zadowoleni.  Jeśli chodzi o kontuzję powinno być wszystko w porządku, zarówno, jeśli chodzi o Radka Pruchnika jak i Tomka Jarzębowskiego. Nie doszedł jeszcze do siebie Peres, tak więc na niego na razie nie liczę. Trudno będzie także brać pod uwagę Darka Formellę, który dziś gra mecz kadry U-18.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0667_kopia_872d99b1fe322aef7d506923070a80ef.jpg

 

Kapitana Arki Tomasza Jarzębowskiego zapytano o ocenę dorobku drużyny po 10 kolejkach.

 

Powinniśmy mieć kilka punktów więcej i bylibyśmy  nieco bliżej czołówki. Mamy moim zdaniem dobry zespół, lecz jeszcze niedoświadczony.  Jest sporo młodych zawodników. Dobrze , że dostają szansę, a do tego jest mieszanka z doświadczonymi zawodnikami . Trzeba poczekać, gra powinna być coraz lepsza. Przede wszystkim oczekujemy, że częściej będziemy sięgać po 3 punkty.  Takie mecze jak z Cracovią, ze Stróżami czy u nas z Zawiszą gdzie traciliśmy punkty w ostatnich sekundach meczów, to właśnie także pewien brak doświadczenia. Ja jestem osobiście zadowolony i moim zdaniem jesteśmy na takim miejscu, które odpowiada naszej obecnej dyspozycji.

 

Zastanawiano się czy Miedź będzie lepszym rywalem dzięki obecności zawodników grających w przeszłości także na wyższym poziomie i czy dzięki temu Arce będzie się grało lepiej?

 

Ocenił to kapitan: 

 

Na pewno z tego, co widzieliśmy obserwując ich grają w piłkę. Mają bardzo doświadczonych zawodników, średnia wieku jest chyba jedną z wyższych w lidze, jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę. Na pewno z takimi zespołami gra się lepiej, niż z takimi, które się cofają, nastawiają się na wybijanie, obronę i szczęście przy kontrze lub strzale. Mam nadzieję, że jutro będzie ciekawe widowisko i trzy punkty zostaną w Gdyni.

 

Jeśli chodzi o mój pobyt w Miedzi, to praktycznie już nikt nie został. Jest to inna, nowa drużyna. Prezes Dadełło z głową buduje ten zespół i ma nawet ambicje na awans. Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0681_kopia_12071fe8b5fefa34b95686cb3317c4a8.jpg

 

 

Trener Petr Nemec:

To zespół doświadczony. Mam nadzieję, że na mecz z nami nie zmienią taktyki na taką grę, jaką prezentuje tu większość drużyn, jaka do nas przyjeżdża. To byłoby dla nas o wiele lepsze. Mają opracowane stałe fragmenty jak większość drużyn w lidze, ale nie mamy się czego obawiać. Mamy dobry zespół. Trzeba to tylko pokazać na boisku i jeśli będzie to taka walka, jakiej ja oczekuję to nie będzie źle.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0678_kopia_a07fd11c99a5bc9db74235179c1675cf.jpg

 

Julien Tadrowski potwierdził, że jest zadowolony z pobytu w Gdyni, z tego że gra i z powołań do reprezentacji młodzieżowej.  Zapewniał skromnie, że cały czas musi walczyć o miejsce na swojej pozycji.

 

Kapitan uzupełnił jego wypowiedź podkreślając czym imponuje:

 

Widać, że jest to zawodnik szkolony poza Polską. Widać to po motoryce, umiejętnościach piłkarskich. Przed nim duża przyszłość. Oby jak najdłużej został w Arce i zagrał z nami w ekstraklasie. Jeśli będzie tak grał dalej na pewno zainteresują się nim inne kluby, ale wierzę, że władze klubu będą w stanie go zatrzymać i powalczymy razem o ekstraklasę.

 

Trener odniósł się także do ostatniej roszady w bramce:

 

Jeśli nie traci się bramki to nie ma powodu do zmiany. Wierzę, że Michał skorzysta z takiej sytuacji i do końca sezonu będzie się starał, aby to zero utrzymać.

 

notował: tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia