TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.09.2012

Nasi rywale w liczbach: GKS Tychy.

Niestety w zaległym spotkaniu z Termalicą, żółto- niebiescy nie uzyskali korzystnego wyniku. Nie udała się pogoń za czołówką, teraz “Arkowcy” rozpoczynają serię trzech spotkań z beniaminkami. Już w najbliższą niedzielę zmierzą się z GKS Tychy. Podopieczni Piotra Mandrysza po 9 spotkaniach zgromadzili 15 punktów i zajmują 5 miejsce w tabeli.

Tyszanie w sezonie 2012/2013 swoje spotkania rozgrywają na stadionie w Jaworznie. W Tychach rozpoczęła się budowa nowego stadionu którego oddanie do użytku przewidziane jest na koniec 2013 roku. Szkoleniowiec GKS - Piotr Mandrysz w sezonie 2003/2004 był trenerem Arki. Od poprzedniego sezonu prowadzi zespół z Tych.

W skladzie beniaminka w przerwie letniej doszło do kilku zmian. Z zespołu odeszli m.in. Daniel Feruga, Remigiusz Malicki, Marcin Sobczak, Mateusz Struski, oraz zdobywca 10 bramek w poprzednim sezonie Damian Szczęsny. Do zespołu trójkolorowych dołączyli natomiast m.in. Jakub Bąk, Mateusz Bukowiec, Dawid Jarka, Piotr Misztal, Piotr Rocki oraz Łukasz Tumicz.

Bilans spotkań GKS Tychy w sezonie 2012/2013: 4 zwycięstwa  – 3 remisy – 2 porażki
U siebie: 2 zwycięstwa – 2 remisy – 1 porażka
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 1 remis – 1 porażka

Tyszanie początek sezonu mieli bardzo nieudany, pierwsze 5 spotkań to tylko 3 zdobyte punkty i jedna strzelona bramka. W pierwszym spotkaniu sezonu tyszanie zremisowali 1:1 z Kolejarzem Stróże. W kolejnym meczu był także remis tym razem bezbramkowy z Zawiszą Bydgoszcz. kolejne dwa spotkania to porażki najpierw z Termalicą 0:3, a następnie z Flotą 0:1. Warto podkreślić że byla to ostatnia porażka GKS- u w tym sezonie. Później był remis bezbramkowy z Polonią Bytom oraz zwycięstwa z Sandecją, Olimpią Grudziądz, Miedzią Legnica, oraz Okocimskim. Podopieczni Piotra Mandrysza w miesiącu wrześniu nie przegrali żadnego spotkania.

Bilans bramek
: 9 strzelonych – 8 straconych
U siebie: 4 strzelone – 5 straconych
Na wyjeździe: 3 strzelone – 5 straconych

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 8                                       Bramki stracone z akcji: 7
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 5                          Bramki stracone w 1. połowie: 3
Bramki strzelone w 2. połowie: 4                          Bramki stracone w 2. połowie: 2

Bilans bramkowy podopieczni Piotra Mandrysza mają dodatni, 9 bramek zdobytych i 8 goli straconych. Na własnym stadionie tyszanie więcej bramek stracili, głównie za sprawą pojedynku z Termalicą zakończonego porażką 0:3. Na wyjeździe bilans jest dodatni dzięki zwycięstwom 2:1 nad Sandecją oraz 3:1 nad Okocimskim. Po jednej bramce straconej i zdobytej zanotowali z rzutu karnego. Więcej bramek, zarówno zdobytych jak i traconych, pada w pierwszych częściach spotkań.


Czasy strzelonych bramek:                       

                

Minuty

Ilość bramek

0-15

0

15-30

3

30-45

2

45-60

2

60-75

1

75-90

1
Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

2

15-30

0

30-45

1

45-60

1

60-75

1

75-90

3Pod względem czasu strzelanych bramek to najwięcej padło w drugich kwadransach pierwszych połów - 3 bramki. Żadna bramka nie została jeszcze zdobyta w pierwszych minutach spotkań. Jeżeli chodzi o bramki stracone to najwięcej padło ich w końcówkach - 3. Natomiast żadna bramka nie została stracona w drugich kwadransach pierwszych połów.


Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:
Tomasz Balul, Mateusz Kupczak, Piotr Misztal - 810 minut (9 meczów).

Najlepsi strzelcy:
Marcin Folc, Piotr Rocki - po 3 bramki,
Łukasz Kopczyk  - 2 bramki.

Najostrzej grający:

Maciej Mańka - 2 żółte kartki i 1 czerwona kartka,
Piotr Rocki - czerwona kartka,
Mateusz Bukowiec - 3 żółte kartki.

Pod względem statystyk indywidualnych wyróżniają się Tomasz Balul, Mateusz Kupczak oraz Piotr Misztal. Zagrali oni wszystkie dotychczasowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Wśród strzelców drużyny z Tych najskuteczniejsi są Piotr Rocki oraz Marcin Folc - po 3 bramki zdobyte. Dwie bramki zdobył Łukasz Kopczyk. Wśród najostrzej grających znalazł się Maciej Mańka z 2 żółtymi kartkami i 1 czerwoną, Piotr Rocki z czerwoną kartką oraz Mateusz Bukowiec z 3 żółtymi kartkami.

Żółto - niebiescy w najbliższą niedzielę staną przed szansą zdobycia drugiego kompletu punktów w spotkaniach wyjazdowych tego sezonu. Mecz będzie także istotny ze względu na fakt tylko 2 punktów jakie dzielą oba zespoły w ligowej tabeli. Liczymy, że tym razem z dalekiego wyjazdu “Arkowcy” wrócą z tarczą.

opracował: Sebastian Jędrzejewski

Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia