25.09.2012

Nasi rywale w liczbach: Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Nastroje w obozie żółto- niebieskich po ostatnich zwycięstwach są dużo lepsze. Nie ma jednak czasu na świętowanie gdyż już w środę kolejne spotkanie o ligowe punkty. Będzie to zaległy mecz z Termalicą, przełożony z powodu udziału „Arkowców” w zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji. Nieciecza z 18 punktami zajmuje 3 miejsce w tabeli.

W zespole z Niecieczy w przerwie letniej doszło do kilku zmian. Najważniejsza to ta na stanowisku trenera, Dusana Radolskiego zastąpił Kazimierz Moskal. Drużynę opuścili m.in. Arkadiusz Baran, Jan Cios, Mateusz Kowalski, Dawid Kubowicz, Marcin Szałęga, Piotr Trafarski oraz bardzo dobrze znany w Gdyni - Łukasz Kowalski. Zespół wzmocnili natomiast m.in. Vojtech Horvath, Krzysztof Kaczmarczyk, Michał Nalepa, Jan Pawłowski, Łukasz Pielorz, Damian Piotrowski oraz Szymon Sobczak.

Bilans spotkań Niecieczy w sezonie 2012/2013: 8 zwycięstw  – 0 remisów – 2 porażki
U siebie: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 2 porażki
Na wyjeździe: 5 zwycięstw – 0 remisów – 0 porażek

Termalica pod wodzą Kazimierza Moskala radzi sobie dużo lepiej w pojedynkach wyjazdowych gdzie zdobyli komplet 15 punktów. Gorzej radzą sobie  na własnym stadionie gdzie pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero przed tygodniem.  Sezon zawodnicy z Niecieczy rozpoczęli od porażki na własnym stadionie z Sandecją 0:1. W kolejnych dwóch spotkaniach przekonująco wygrali dwa spotkania wyjazdowe w rozmiarach 3:0, najpierw z GKS Tychy, a następnie z Polonią Bytom. Później jednak przyszła druga porażka na własnym stadionie tym razem z Miedzią Legnica 1:2. Od tej porażki, podopieczni Kazimierza Moskala, rozpoczęli bardzo dobrą serię, wygrywając kolejno z Okocimski Brzesko, GKS Katowice, Stomilem Olsztyn oraz z Dolcanem Ząbki. Wygrana ze Stomilem Olsztyn było pierwszym w sezonie przed własną publicznością. Co ciekawe zwycięska bramka padła w 90 minucie, gola z rzutu karnego zdobył Dariusz Pawlusiński.

W ubiegłym sezonie Arka uległa w spotkaniu wyjazdowym 1:2. Bramkę dla żółto- niebieskich zdobył Marcin Radzewicz. W rewanżu w Gdyni lepsza okazała się Arka, zwycięską bramkę zdobył Patryk Jędrzejowski.

Bilans bramek: 13 strzelonych – 5 straconych
U siebie: 2 strzelone – 3 stracone
Na wyjeździe: 11 strzelonych – 2 stracone

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 10                                    Bramki stracone z akcji: 4
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                    Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 1                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 4                          Bramki stracone w 1. połowie: 3

Bilans bramkowy zespołu Kazimierza Moskala jest dodatni, główny wpływ ma na to bardzo dobry bilans w spotkaniach wyjazdowych. Na własnym stadionie zdobyli oni zaledwie dwie bramki, obie z rzutów karnych. Jedna bramka została zdobyta po golu samobójczym. Termalica więcej bramek zdobywa w drugich połowach – 9 goli. Natomiast bramek straconych padło więcej w pierwszych częściach gry.

0

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek to najwięcej padło ich w końcówkach spotkań – 4 bramki. Żadna bramka zdobyta nie padła w pierwszych minutach spotkań. Najwięcej bramek straconych padło w końcówkach pierwszych połów – 2 gole. Termalica nie straciła żadnej bramki w drugich kwadransach pierwszych połów oraz w końcówkach spotkań.

Statystyki zawodników:

Jakub Czerwiński, Vojtech Horvath, Sebastian Nowak, Dalibor Pleva  - 720 minut (8 meczów)

Najlepsi strzelcy:
Dariusz Pawlusiński -3 bramki,
Jakub Biskup, Piotr Ceglarz – po 2 bramki.

Dalibor Pleva - 3 żółte kartki,

Michał Nalepa – 1 czerwona kartka i 1 żółta kartka,

Krzysztof Lipecki – 2 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych).

Wśród indywidualnych statystyk wyróżniają się Jakub Czerwiński, Sebastian Nowak oraz Dalibor Pleva. Zagrali oni wszystkie dotychczasowe spotkania ligowe w pełnym wymiarze czasowym. Najlepszym strzelcem zespołu z Niecieczy jest Dariusz Pawlusiński – zdobywca 3 bramek. Po dwie bramki zdobyli do tej pory Jakub Biskup oraz Piotr Ceglarz. Najostrzej grającymi zawodnikami są Dalibor Pleva, Michał Nalepa oraz Krzysztof Lipecki.

Środowy, zaległy pojedynek będzie bardzo istotny dla obu drużyn. Termalica ma szansę na zrównanie się punktami z Zawiszą Bydgoszcz. Natomiast Arka na zmniejszenie dystansu do czołówki i przesunięcie się na 5 miejsce, które teraz zajmuje GKS Tychy – kolejny przeciwnik żółto- niebieskich.

opracował: Sebastian Jędrzejewski