TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.07.2011

Zgrupowanie we Wronkach: Kolejni testowani i badani.

Podawaliśmy już dziś informacje dotyczące  zawodnika holenderskiego. W znaczącej większości są tym razem jednak brani pod uwagę pod kątem ewentualnych dalszych wzmocnień Arki zawodnicy krajowi. Kolejni z nich będą pod lupą trenera Petra Nemca, a część przejdzie niezwykle ważny etap selekcji czyli testy medyczne.

 

Czekamy na pozytywne wyniki badań medycznych na które udali się już dziś mający uzgodnione warunki kontraktów: Marcin Radzewicz, Piotr Kuklis oraz Piotr Kasperkiewicz. 

 

Wstępne warunki kontraktów  uzgodnione zostały także z dwoma kolejnymi zawodnikami. Są nimi Jakub Kowalski (OKS 1945 Olsztyn) oraz  doświadczony bramkarz Marcin Juszczyk (Polonia Bytom). W ich przypadku także pozostaną do zakończenia procesu ich przejścia do Arki jeszcze wyniki testów medycznych oraz  warunki transferów.

 

Jakub Kowalski po raz pierwszy w zespole pokazał się podczas sparingu w Elblągu. Strzelił dla Arki bramkę w 45 min, grał 70 minut i przekonał do siebie trenera Petra Nemca. Jakub Kowalski urodził się 9 października 1987 roku w Żyrardowie. Ma 176 cm wzrostu, waży 76 kg. Jest zawodnikiem OKS 1945 Olsztyn. W ub. sezonie rozegrał w II lidze 31 spotkań strzelając 4 bramki. Sezon wcześniej w barwach Wigier Suwałki w 21 meczach zdobył 1 gola.

 

Marcin Juszczyk ma spełnić wreszcie oczekiwania dotyczące obsady gdyńskiej  bramki. Urodził się 23 stycznia 1985 roku w Krakowie. Ma 186 cm wzrostu i waży 77 kg. Jest wychowankiem Wisły Kraków, w wieku 16 lat zagrał po raz pierwszy w barwach drugiego zespołu Wisły. W roku 2002 został wypożyczony na pół roku do III-ligowego wówczas klubu LKS Niedźwiedź. Następnie powrócił do Wisły, gdzie został włączony do kadry pierwszego zespołu przez trenera Henryka Kasperczaka. W roku 2003 został wypożyczony do III-ligowego Górnika Wieliczka na okres 1,5 roku. Po powrocie do Wisły, zadebiutował w Ekstraklasie 12 czerwca 2005 roku, w meczu z Groclinem Dyskobolią. 3 maja 2007 roku został ponownie wypożyczony do III-ligowego Górnika Wieliczka. Powrócił do Wisły Kraków w sezonie 2007/2008, w którym rozegrał 3 mecze i dzieki temu zdobył ze swoim zespołem Mistrzostwo Polski. Następnie do  grudnia 2009 był w klubie  ekstraklasy cypryjskiej - Nea Salamina, gdzie zagrał w 14 meczach. Po kolejnym powrocie do Wisły zagrał w niej 6 spotkań, a w  czerwcu 2010 podpisał kontrakt z Polonią Bytom gdzie w minionym sezonie rozegrał 15 spotkań w lidze, będąc wiosną podstawowym bramkarzem bytomian.

 

Juszczyk był wielokrotnie powoływany do juniorskich reprezentacji Polski. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy U-17 2002 w Danii oraz na Mistrzostwach Europy U-19 2004 w Szwajcarii.

 
W szczególny sposób oprócz anonsowanego już zawodnika holenderskiego trener Nemec przyglądać się będzie także innym nowym zawodnikom którzy dojechali na zgrupowanie: Robertowi Rudnikowi (z rezerw Energie Cottbus) i Jakubowi Więzikowi (z zespołu ME Śląska Wrocław).

 

tomryb

 

źródło foto: poloniabytom.com.pl
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia