TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.04.2011

Ofensywa przede wszystkim

Zgodnie z planem, w środę przeprowadzono dwa treningi. Trener Straka konsekwentnie pracuje ze swoimi podopiecznymi nad grą ofensywną, co w niedzielę ma zagwarantować pierwsze wiosenne zwycięstwo w Ekstraklasie.

 

Przed południem na zajęciach stawił się komplet 25 zawodników. Do drużyny powrócił po wczorajszej przerwie Denis Glavina, który narzekał na dokuczliwe przeziębienie. Normalny udział w treningu wzięli także ćwiczący wczoraj indywidualnie Mateusz Siebert, Paweł Czoska, Wojciech Wilczyński i Rafał Siemaszko.

 

Po zwyczajowej rozgrzewce, kadra została podzielona na dwa zespoły, które na obu połowach boiskach realizowały podobny zestaw ćwiczeń. Polegał on głównie na treningu w rozgrywaniu akcji ofensywnych, sposobu poruszania się poszczególnych zawodników w zależności od rozwoju sytuacji na boisku, wychodzeniu na pozycję oraz szybkim podejmowaniu właściwych decyzji.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC09261-1_afe0f6089b7aadb8b70bacdc8f3b9bc3.jpg

 

Co ciekawe, czynny udział w tym treningu wzięli szkoleniowcy: Franz Straka i Grzegorz Witt. Obaj „zagrali” w grupie atakującej próbując rozgrywać piłkę i wymuszać na zawodnikach właściwe reakcje. Po niemal każdej takiej akcji następowała szczegółowa analiza jej przebiegu, a czeski szkoleniowiec wielokrotnie przeprowadzał indywidualne rozmowy ze swoimi zawodnikami. Warto też podkreślić, że swoją pracę musieli w sposób właściwy wykonywać również piłkarze broniący, których wysiłki także były poddawane ocenie i pewnym korektom. Oczywiście, podczas gdy trener Straka pracował z jedną grupą zawodników, na drugiej połowie boiska podobną rolę pełnił jego asystent, Roman Berta.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC09182_18edec307538be9f8637108943b3515f.jpg

 

Popołudniu ćwiczenia arkowców były kontynuowane w nieco okrojonym składzie. Niestety na skutek drobnych dolegliwości na zajęcia indywidualne udali się Filip Burkhardt i Marciano Bruma. Zabrakło także Ervina Skeli, który odczuwał ból w kolanie i zostanie poddany koniecznym badaniom, w celu ustalenia diagnozy.

 

W drugiej części środowych zajęć nasz zespół skoncentrował się na pracy nad komunikacją i właściwym przemieszczeniu się na boisku w zależności od poruszania się po nim futbolówki. Kilkadziesiąt kolejnych minut trener Straka poświęcił ponownie na przećwiczenie gry ofensywnej i budowaniu akcji przez swoich piłkarzy. Na koniec zostały zarządzone gry wewnętrzne; najpierw bez udziału bramkarzy, a więc również oddawania strzałów, a potem już tradycyjnie zagrano na dwie bramki.

 

W czwartek odbędzie się jeden trening, a zaplanowano go płycie głównej stadionu. Zgodnie z życzeniem Frantiska Straki, będzie on zamknięty dla mediów i kibiców.

 

Arkadiusz Skubek

Foto: Paulina Filipowicz
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia