TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.02.2011

Ostatnie treningi przed wylotem do Turcji. Moretto już w Gdyni.

We wtorek dwukrotnie, a w środę już tylko raz trenowali piłkarze Arki. Kolejne zajęcia są już przewidziane na zgrupowanie w Turcji, gdzie żółto-niebiescy wyruszą najbliższej nocy.

We wtorek przed południem piłkarzy Dariusza Pasieki czekała spora dawka treningu biegowego. Po intensywnej rozgrzewce, na Narodowym Stadionie Rugby przez blisko godzinę wszyscy zawodnicy pokonywali różne dystanse w ściśle określonym tempie. Jak się okazało, kilku piłkarzy musiało uruchomić głębokie rezerwy swojej energii, aby sprostać postawionemu zadaniu.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW1252_d84686b35e3e963c0de0e926c0c9a468.jpg

 

Popołudniowe zajęcia nasi zawodnicy będą już wspominać zdecydowanie lepiej, bo w ruch poszły futbolówki. Najpierw na obie bramki przeprowadzono trening z zakresu przeprowadzania szybkich akcji ofensywnych. Każdy z piłkarzy musiał się wykazać w rozwiązywaniu sytuacji, gdy naprzeciw staje tylko jeden obrońca i bramkarz. Po blisko półgodzinie, zespół został podzielony na „siódemki”, które zamiennie rozgrywały przeciwko sobie pojedyncze akcje. W tym ćwiczeniu liczyła się przede wszystkim gra zespołowa i szybkie podejmowanie decyzji, a trener potrafił doceni również prawidłową reakcję zespołu broniącego.

 

 

Warto zaznaczyć, że we wtorek do zespołu dołączył Filip Burkhardt, choć ograniczył się jedynie do treningu indywidualnego

 

- Forma będzie optymalna na koniec lutego! – zapewniał nasz pomocnik grupę kibiców przyglądających się poczynaniom żółto-niebieskich.

 

Pod nieobecność Marcello Moretto, który tego dnia przebywał w Poznaniu na badaniach, grupę bramkarzy zasilił (nie po raz pierwszy w tym sezonie) Oskar Rybicki, junior starszy Arki. Do zespołu dołączyli także Emil Noll i Miroslav Bożok, którzy jeszcze wczoraj przebywali poza granicami naszego kraju.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW1045_0844fcca09d6753296e48089a2841d3f.jpg

 

W środę, a więc w dzień wyjazdu na zgrupowanie zawodnicy trenowali tylko raz.  Najpierw było to 45 minut na hali. Tu zawodnicy po rozgrzewce pracowali nad siłą i dynamiką. Następnie udali się na boisko rugby gdzie po grze wprowadzającej doskonalili wykonczenie akcji 2 na1. Na treningu pojawił się w bramce Marcelo Moretto oraz Daniel Chudzik z Młodej Ekstraklasy, który podczas nieobecności Michała Szromnika pojedzie na zgrupowanie w Turcji.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW1114_320500b5db55ea5dfd410f1c670af6a6.jpg

 

 

 

Skubi
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia