TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.08.2010

Prezentacja zespołu. W niedzielę mecz z Wisłą w Krakowie!

W niedzielę na gdyńskiej plaży odbyła się prezentacja zespołu Arki zgłoszonego do rozgrywek Ekstraklasy 2010/2011.

Zobacz materiał z prezentacji: TUTAJ.

Po przywitaniu wszystkich kibiców w obecności prezesa Zarządu Arki Jana Justki i krótkich wystąpieniach Przewodniczącego Rady Nadzorczej Witolda Nowaka, Wiceprezydenta Gdyni Marka Stępy, dyrektora sportowego Andrzeja Czyżniewskiego i szefa działu skautingu Czesława Boguszewicza , na ustawionej w morzu scenie pojawili się wpływający na specjalnych dmuchanych łodziach (RIB- ach) od strony nabrzeża zawodnicy oraz trener Dariusz Pasieka, który z kolei dopłynął na... skuterze wodnym.Dla trenera Dariusza Pasieki ten sezon jest także wyjątkowy gdyż przygotowuje zespół do rozgrywek od samego początku. Pojutrze 3 sierpnia obchodzi 45 urodziny! Przebywając w Niemczech został w 2001 grającym II trenerem SV Waldhof Mannheim i potem poprowadził wiosną 2003 samodzielnie rezerwy tego klubu. Następnie prowadził IV-ligowy TSG Weinheim, następnie był asystentem Mario Baslera w trzecioligowym Jahn Regensburg, które potem prowadził samodzielnie. W 2006 roku przeniósł się do II ligowego SC Paderborn gdzie był II trenerem. Od kwietnia 2008 do 30 czerwca 2009 był asystentem w II-ligowym Augsburgu. Skończył Akademię Trenerską w Kolonii, ma uprawnienia Pro-FIFA.

Arkę objął po 3 kolejkach poprzedniego sezonu i rozpoczynał od meczu z... Wisłą w Gdyni, a kończył meczem ze Śląskiem we Wrocławiu. Terminarz nowego sezonu układa się więc dla trenera od początku identycznie... Na pewno jednak i jemu i całej drużynie oraz kibicom życzymy aby same wyniki były lepsze!

Być może bardziej szczęśliwe będą także nowe stroje. Na hostessach prezentowały się okazale i mamy nadzieję, że przypadły do gustu także kibicom.W tej przerwie w składzie Arki nastąpiła prawdziwa rewolucja w składzie, odeszło 10 zawodników. W ich miejsce sprowadzeni zostali zawodnicy z zagranicy oraz młodzież. Czy ta mieszanka okaże się skuteczniejsza niż poprzednia ekipa zweryfikują oczywiście ligowe mecze.

Oczywiście kadra nie jest zamknięta i do końca sierpnia można spodziewać się że dojdą jeszcze nowi gracze. Być może takim zawodnikiem będzie już wkrótce 19-letni Giovanni Duarte.

Przed tym sezonem ustalono nowy wyższy budżet i na pewno należy podziękować w szczególności firmie Polnord oraz Miastu Gdynia za największe wsparcie tego budżetu.

Warto także podkreślić uruchomienie działu skautingu i powrót do klubu Czesława Boguszewicza, który obok dyrektora sportowego Andrzeja Czyżniewskiego i koordynatora ds. młodzieży Jacka Dziubińskiego tworzą tercet odpowiedzialny za sportową jakość Arki w najbliższych latach.

Przypomnijmy jeszcze sparingi jakie Arka rozegrała: Lech Rypin 3:0, Orkan Rumia 2:2, Olimpia Grudziądz 1:2, na zgrupowaniu w Austrii cztery mecze kontrolne, w których nie ponieśli porażki: 1:0 Notts County, 9:1 z TSV Bad Reichenhall, 0:0 z trzecim zespołem ligi szkockiej Dundee United oraz 3:0 z dziesiątą drużyną 2. Bundesligi KSC Karlsruhe. Wczoraj z Cartusią 3:0. Łącznie 8 spotkań: 5 wygranych, 2 remisy, 1 porażka br. 22-5.

Pierwsze spotkanie Arka rozegra już za tydzień z Wisłą w Krakowie w niedzielę o 19.15, w II kolejce 14 sierpnia w sobotę o 18.15 z Lechem w Poznaniu i wreszcie 21 sierpnia w sobotę o 19.15 w Gdyni z Górnikiem Zabrze!

Trzymamy kciuki aby w tym tygodniu przed rozpoczęciem rozgrywek obyło się bez kontuzji. Wszak Ante Rozic, Robert Bednarek i Wojtek Wilczyński rozpoczną przyszły tydzień od dalszych zabiegów rehabilitacyjnych i konsultacji medycznej w klinice Rehasport w Poznaniu.

Zapraszamy wiernych fanów Arki do zakupu karnetów! Sprzedaż trwa! Atrakcyjna cena 210 pln (8 meczy + PP) oraz pierwszeństwo w wyborze miejsca na nowym stadionie! To atut, z którego warto skorzystać!

Tak więc zakończył się ten obfity w wydarzenia dla kibiców Arki weekend.

Warto dodać, że oprócz sparingu w Żelistrzewie i dzisiejszej prezentacji w sobotę mieli oni swoje święto: Międzynarodowy Turniej Kibicowski na gdyńskiej plaży.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a w finale Młoda Arka okazała się lepsza od Cracovii wygrywając 2:0! Gratulujemy!

Na koniec dziękujemy ekipie z firmy RUBO, która dosłownie "w pocie czoła" budowała podest sceniczny na prezentację drużyny. Chociaż początek był bardzo trudny ze względu na fale oraz położenie (woda) to efekt końcowy był taki jak zaplanowano.


Stoją od lewej: Kamil Żelewski, Piotr Matysiak, Marcin Dickert, w dolnym rzędzie od lewej: Wiesław Irtich, Marek Hewelt, Krzysztof Kalinowski.

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia