Awans juniorów Arki: Gwarek Zabrze - Arka Gdynia 0:1 (0:0).

1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych - mecz rewanżowy

Gwarek Zabrze - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka:
61' Dąbrowski

Arka Gdynia: Szromnik, Kostkowski, Żonierewicz, Kiernozek (Głuch), Haberka, Szwoch, Ziętarski, Mokwa (Krause), Róg (Brzuzy), Bebenek (Krause), Dąbrowski (Paprocki).

Teraz podopiecznych Roberta Wilczyńskiego czeka ostatnia przeszkoda na drodze do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Łodzi w dniach od 7 do 11 lipca. Rywalem Arki będzie zespół Stali Mielec, który okazał się lepszy od MOSP Jagiellonii Białystok (0:0 i 3:1).

Wszystkie pary 1/2 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych (rocznik 1993):

UKS SMS Łódź - Sandecja Nowy Sącz
UKP Zielona Góra - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Arka Gdynia - Stal Mielec

Mecze zaplanowano na 28 czerwca i 1 lipca.

Początek meczu sparaliżował niektórych naszych zawodników i wtedy to właśnie Gwarek miał chyba jedyną dogodną sytuację bramkową, jednakże groźne uderzenie głową obronił Michał Szromnik. Byl to sygnał dla Arki, że trzeba być czujnym w każdym fragmencie gry. Z czasem arkowcy uspokoili grę i zaczęli panować na boisku, stwarzając sobie dogodne sytuacje.

W pierwszej połowie jednak żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Gwarek niczym nie zaskoczył żółto-niebieskich, największym zagrożeniem były stale fragmenty gry. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, Arka więcej utrzymywała się przy piłce. Decydujący cios zadała w 61 minucie, po zagraniu Adama Bębenka ładnym uderzeniem popisał się Mateusz Dąbrowski. W tym momencie już było wiadomo, że Arka awansu nie da już sobie odebrać. Gwarek musiałby strzelić aż 3 bramki, jednakże tego dnia nie był w stanie tego uczynić.

Po meczu trener Robert Wilczyński powiedział:

- Jestem zadowolony z gry moich zawodników, zostawili dzisiaj dużo serca na boisku, życzyłbym sobie aby w każdym spotkaniu była taka walka i determinacja z naszej strony. Wiedzieliśmy, że jesteśmy piłkarsko lepszą drużyną, ale nie zawsze takie zespoły wygrywają. Gwarek był bardzo groźny przy stałych fragmentach gry lecz byliśmy na to przygotowani. Myślę, że wygraliśmy dwumecz zasłużenie. Teraz czekają nas kolejne mecze, które trzeba wygrać ponieważ w innym przypadku nikt nie będzie pamiętał, że pokonaliśmy Gwarka.

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 17:00 nasi młodzi zawodnicy podejmować będą swoich rówieśników ze Stali Mielec, rewanż 1 lipca w Mielcu. Stawką dwumeczu bedzie finał Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Łodzi w dniach od 7 do 11 lipca. Wszystkich kibicow zachęcamy do dopingowania naszych utalentowanych juniorów. Wstęp wolny!