29.11.2023

Grała młodzież: Dwie wygrane i porażka

Skutecznie zagrały w miniony weekend nasze dwa zespoły. Rezerwy w zaległym meczu odniosły ważne zwycięstwo, które daje nadzieje, że wiosną  uda się opuścić strefę spadkową. Drużyna juniorów starszych po wpadce w ub kolejce z Widzewem, tym razem w roli faworyta pokonała wysoko Sandecję. Bez punktów z wyjazdu wrócili juniorzy młodsi.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – zaległy mecz 17. kolejka

Arka II Gdynia -  Akademia Sportu Kolbudy 4:0 (1:0)

Bramki: Laszczyk 44', Piotrowski 58', Kukuruza 77', Wilczyński 83'

Arka II: Krzepisz - Czarnecki, Abramowicz, Vereschak, Kozoduj (85' Danielewicz) - Piotrowski, Zieliński, Kukuruza - Laszczyk (60' Kowalski), Wilczyński, Krause (80' Zacharewicz)

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Na zakończenie rundy udało się połączyć dobrą grę naszej młodej drużyny i wynik końcowy meczu. Pierwsza połowa to wycofany na swoją połowę przeciwnik i duża przewaga w polu naszego zespołu. Składne akcje mogli zamienić na bramki Wilczyński, Kukuruza i Krauze, jednak zabrakło precyzji przy strzałach. Dopiero tuż przed przerwą Laszczyk zdobył pięknym uderzeniem bramkę na 1:0.Druga połowa to już skuteczniejsza gra pod bramką przeciwnika i po golach Piotrowskiego, Kukuruzy i Wilczyńskiego wygraliśmy 4:0. To 3 punkty, które dają nadzieję, że wiosną będziemy mieli jeszcze o co walczyć.

Centralna Liga Juniorów U19 – 16. kolejka

Arka Gdynia U19  - Sandecja Nowy Sącz 6:0 (0:0)

Bramki: Sawicki 52', Laszczyk - 2 (73', 89'), Jurkiewicz - 2 (78' karny, 84'), Gnabasik 90'

Arka U19: Depka - Ozimek, Górecki, Elwart, Barbugli, Marek, Klimczuk, Rusnak, Jurkiewicz, Sawicki, Walczak

żółte kartki Arka:

czerwona kartka:

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Ten mecz to zdecydowanie dwie różne połowy. Przebieg pierwszych 45 minut był podobny do tego nieszczęsnego meczu z Widzewem. Większą część tej połowy prowadziliśmy grę w ataku pozycyjnym. Jednak robiliśmy to nieporadnie. Drugie 45 minut meczu to już nasza pełna dominacja. Zmieniło się tempo gry, co zaowocowało strzeleniem sześciu goli po składnych akcjach. Cieszy skuteczność, lecz trzeba potwierdzić to w ostatnim meczu w Krakowie z Wisłą.

Centralna Liga Juniorów U17 – 16.kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia U17  4:2 (2:0)

Bramki: Jóźwiak 7', 57', Wojciechowski 39', Drećko 69' - Klockowski 47, Ziółkowski 90

Arka U17: Idziaszek - Wiśniewski( 70’ Freiberg), Mandziuk, Ptach, Dubiela (60” Trzyński), Wyszomirrski, Pasternacki (70’ Ziółkowski), Kaczmarek, Klockowski (75’ Bień), Piasecki (46’ Zaremba), Zakrzewski ( 46’ Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Niestety z kolejnego z rzędu wyjazdu wracamy bez punktów i znowu tracimy cztery bramki. Także tracimy dystans do rywali, którzy są przed nami w tabeli i będziemy zdeterminowani, aby w meczu z Zagłębiem sprawić niespodziankę i zdobyć punkty.