TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.11.2023

Antoni Łukasiewicz odchodzi z Arki Gdynia

Koordynator pionu sportowego Arki Gdynia SA Antoni Łukasiewicz wraz z końcem bieżącego miesiąca zakończy pracę w klubie.

Antoni Łukasiewicz - w wielu rolach - jest związany z Arką od 2014 roku. Jako piłkarz zadebiutował w żółto-niebieskich barwach 3 sierpnia 2014 roku w meczu przeciwko Dolcanowi Ząbki. Z Arką awansował do Ekstraklasy, zdobył Puchar Polski i Superpuchar w 2017 roku.  Był jednym z kapitanów zespołu. Zagrał dla Arki 107 meczów, w których zdobył siedem bramek.
 
 

Po sezonie 2017/2018 zdecydował o zakończeniu kariery piłkarskiej i zamienił szatnię na klubowe gabinety. W lipcu 2018 roku został kierownikiem wykonawczym pionu sportowego. Rok później - w lipcu 2019 roku - za sprawą decyzji ówczesnego prezesa Wojciecha Pertkiewicza, Łukasiewicz objął stanowisko dyrektora sportowego
 
- Cieszę się z zaufania jakim obdarzyły mnie władze klubu. Zbieram doświadczenie i muszę przyznać, że ostatni rok był niezwykle intensywny dla mnie i dla osób z którymi bezpośrednio współpracuję. Nie boję się kolejnych wyzwań i odpowiedzialności. Wierzę, że Arka, w której spędziłem ostatnie lata kariery jako piłkarz, teraz będzie miała także pożytek z mojej pracy w roli dyrektora sportowego – mówił Łukasiewicz świeżo po objęciu nowej funkcji.

W sierpniu 2020 roku doszło do zmian w strukturach Klubu, a Antoni Łukasiewicz został koordynatorem pionu sportowego. Do jego zadań należało m.in.: kreowanie i realizacja polityki transferowej, nadzór nad realizacją ustaleń transferowych i kontraktowych, nadzór nad procesem rekrutacji, edukacji i wychowywania zawodników w grupach młodzieżowych, koordynowanie spraw administracyjnych Klubu z obszaru sportu. 

W bieżącym roku został absolwentem pierwszej edycji kursu na Dyrektora Sportowego PZPN.

- Od początku mojej obecności w Arce Gdynia, Antoni był osobą zaangażowaną i rzetelną. Wcześniej jako zawodnik, a ostatnie lata jako osoba odpowiedzialna za pion sportowy wspierał Klub swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Dziękuję za ponad trzy lata, które wspólnie przepracowaliśmy i życzę powodzenia w nowych wyzwaniach – mówi Michał Kołakowski, prezes zarządu Arki Gdynia SA.

Antoni Łukasiewicz: - Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować w Arce na przestrzeni lat. Było to dla mnie cenne doświadczenie. Nieustannie będę trzymał kciuki za dobre wyniki pierwszej drużyny oraz zespołów młodzieżowych. Wierzę, że ten sezon będzie należał do Arki.
 
 

Serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w rozwój Arki - zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i organizacyjnej - oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia