27.04.2023

Drugi zespół odrobił zaległości: Remis na Wzgórzu Wolności

W zaległym spotkaniu 24. kolejki 4. ligi drugi zespół Arki zremisował w środę na wyjeździe z Gryfem Wejherowo prowadzony obecnie przez Grzegorza Nicińskiego 2:2.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – zaległy mecz 24. kolejki:

Gryf Wejherowo – Arka II Gdynia 2:2 (2:1)

Bramki: Iwański 19', Baranowski 25' – Pieńczykowski 35', Schwartzman 60' (k.)

Arka II: Semerling – Rusnak (30' Tuliszka), Branicki, Skręta, Jaroń – Schwartzman, Galiński (46' Hebel) – Pyrek (65’ Gołębiewski), Pieńczykowski, Klimczuk (46' Jurkiewicz) – Kukuruza (46’ Żmuda)

Początek meczu przy Wzgórzu Wolności był wyrównany i obydwa zespoły mogły w tym okresie otworzyć wynik. Na dwie nieudane próby Kukuruzy miejscowi odpowiedzieli dwoma trafieniami. Najpierw do siatki trafił Iwański w 19 min., a 6 min. później ta sztuka udała się Baranowskiemu. W 35 min. kontaktową bramkę zdobył strzałem z 20 metrów Pieńczykowski i wynik ten utrzymał się do gwizdka kończącego połowę. Na przerwę żółto-niebiescy schodzili więc z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie podopieczni Macieja Cieślika zaatakowali odważniej. Efektem było uzyskanie rzutu karnego, który był skutkiem nieprzepisowego zagrania na Heblu. W 60 min. na gola jedenastkę zamienił Schwartzman a na zegarach znów widniał remis. W kolejnych dwóch kwadransach przed najlepszymi okazjami to zdobycia gola stanęli Żmuda i Pyrek, jednak ich strzały były nieskuteczne.

Kolejnym rywalem Arki, znów w spotkaniu wyjazdowym, będzie Powiśle Dzierzgoń.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Remis w środowym spotkaniu należy uznać w przekroju całego spotkania za wynik sprawiedliwy. Są to cenne punkty, które uzyskaliśmy na wyjeździe z wyżej notowaną w tabeli drużyną. Należy to niewątpliwie uznać za sukces naszej młodej drużyny.