06.06.2022

Grała młodzież: Juniorzy młodsi bliscy gry o awans

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w lidze wojewódzkiej nasi juniorzy młodsi. Dorobku punktowego nie powiększył niestety drugi zespół w 4. lidze.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 8. kolejka

KTS-K Luzino - Arka II Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: Opłatkowski 17', Wiczkowski 52', Dąbrowski 72'

Arka II: Gogola - Trela (70' Luchowski), Skręta, Mirończuk, Zaryczański - Faltyński, Pieńczykowski (60' Własny) - Staniszewski (60' Bojarczuk), Pyrek (60' Plackowski), Parulski - Abbott (46' Żuber)

Naszej drugiej drużynie nie udało zdobyć punktów w Luzinie. Mecz toczył się pod znakiem lekkiej przewagi gospodarzy, którzy w pierwszej fazie gry stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Skutecznie radzili sobie jednak z nimi obrońcy oraz kilkukrotnie dobrze bronił Gogola. W 17 min. rywale dopięli swego, a gola z rzutu wolnego zdobył Opłatkowski, który popisał strzałem z 25 metrów w samo "okienko". Arkowcy także mieli swoje okazje, a najlepszej nie wykorzystał Staniszewski przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W drugiej obraz gry się nie zmienił. Dążąc do wyrównania Arka tworzyła sytuacje bramkowe, jednak Pyrek i Faltyński nie zdołali zamienić ich na gole. To co nie udało się naszym zawodnikom, zrobili przeciwnicy. W 52 min. drugą bramkę zdobył po uderzeniu z dystansu Wiczkowski, a 20 minut później Dąbrowski strzałem z 17 metrów ustalił wynik na 3:0.

Jak podsumował trener Maciej Cieślik, mecze z wyżej notowanymi rywalami, zwłaszcza na wyjeździe, są dla naszej młodej drużyny wymagające. Doświadczenia z rundy mistrzowskiej trzeba jednak wykorzystać i dobrym meczem za tydzień oraz zwycięstwem zakończyć występy w tym sezonie.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 13. kolejka

Jantar Ustka - Arka Gdynia 1:2 (1:1)
Bramki:
29' - Klimczuk 31', Tuliszka 60'

Arka: Depka - Czarnecki, Elwart, Branicki, Miotk, Staniszewski, Tuliszka, Klimczuk (75' Raczyński), Jurkiewicz (70' Kolasa), Maczkowski (60' Ozimek), Szymański (65' Abbott)

Mecz na szczycie pomiędzy Jantarem Ustka, a Arką Gdynia przyniósł dużo emocji i trzymał w napięciu do samego końca. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli Arkowcy wygrywając 2:1. W pierwszej połowie jeden i drugi zespół stworzył po 2-3 sytuacje bramkowe. W 29 min. Jantar objął prowadzenie po kontrze i sytuacji sam na sam. Arka nie pozostała dłużna, bo już w 31 min. wyrównała po bardzo ładnej akcji prawą stroną. Maczkowski dograł piłkę w pole karne, a tam Klimczuk precyzyjnym strzałem trafił do siatki.

W drugiej połowie to Arka przejęła inicjatywę, grała dokładniej i dłużej utrzymywała się przy piłce. W 60 min. żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu głową Tuliszki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wynik nie zmienił się do końca meczu, pomimo że rywale mieli w 90 min. rzut karny. Depka kapitalnie wyczuł jednak intencje strzelca i obronił uderzenie.

W następnej serii spotkań Arka zagra u siebie z Jaguarem Gdańsk i będzie to jej ostatni mecz w lidze wojewódzkiej, bowiem w 15. kolejce nasz zespół pauzuje. Zwycięstwo z Jaguarem pozwoli zapewnić sobie 1. miejsce i udział w barażach o miejsce w CLJ U17 w nowym sezonie.