TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.06.2022

Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak na dłużej w Arce

Praca w Arce trenerów Ryszarda Tarasiewicza i Tomasza Wolaka będzie kontynuowana. Obaj szkoleniowcy podpisali nowe umowy, które ważne będą do 30 czerwca 2023 roku.

Ryszard Tarasiewicz (wraz z asystentem Tomaszem Wolakiem) do Gdyni trafił w październiku minionego roku. Do grudnia poprowadził żółto-niebieskich w dziewięciu meczach: siedmiu ligowych i dwóch w Pucharze Polski. Bilans był wówczas taki: 4-0-4.

Największy progres drużyna zanotowała po przepracowaniu ze szkoleniowcem okresu przygotowawczego. Wiosną, po dziewięciu zwycięstwach i jednym remisie, dogoniła miejsce zapewniające bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ostatecznie punkty pogubione w końcówce rozgrywek pozbawiły Arkowców drugiego miejsca w tabeli.
 
 
 
Przemiana drużyny pod wodzą trenera Tarasiewicza znajduje odzwierciedlenie w liczbach: 1,95 zdobytych punktów na mecz ligowy to jego najlepszy wynik w szkoleniowej karierze, biorąc pod uwagę kluby, w których przepracował co najmniej jedną rundę.

Teraz trenerzy Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak stają przed nowym wyzwaniem.
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/arka-sandecja_21_14ea3ef8e4822d26bbf7a6852bbdaa2b.jpg

– Liczymy na to, że drużyna będzie przygotowana do nowych rozgrywek tak, jak minionej wiosny, co pozwoli na bardziej regularne punktowanie. Ponadto, jesteśmy bogatsi o doświadczenia z końcówki sezonu i wiem, ze to będzie naszą przewagą – mówi prezes Arki Michał Kołakowski.
 
– W Gdyni zastałem ambitną drużynę i oddanych kibiców, którym mamy coś do udowodnienia. Dużą sztuką jest przekuć porażkę w zwycięstwo. Brak awansu był porażką, ale minione miesiące dały nam wiele powodów do optymizmu. Jestem przekonany, że możemy osiągnąć sukces – dodaje trener Ryszard Tarasiewicz.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia