09.05.2022

Grała młodzież: Arka U18 liderem CLJ!

Kolejne mecze rozegrała nasza młodzież. Zespół U18 wygrał z Rakowem Częstochowa i został liderem tabeli CLJ. Do końca rozgrywek w lidze CLJ U18 pozostają 3 kolejki i mecze naszego zespołu z Gwarkiem Zabrze (wyjazd), Polonią Warszawa (Gdynia, 21.05. g.17.30) i Zagłębiem w Lubinie.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 4. kolejka

Gryf Wejherowo - Arka II Gdynia 3:1 (0:1)

Bramki: Leske 52', Dampc 70', Doumbouya 90' - Lisiecki 3' (sam.)

Arka II: Otczenaszenko - Nawrocki, Mirończuk, Skręta - Parulski, Faltyński, Zamarripa (66’ Romanik), Capar (46’ Pieńczykowski) - Rusnak, Przyborowski, Szymański (60’ Abbott)

Arka II musiała uznać wyższość Gryfa Wejherowo. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a oba zespoły stworzyły sobie równą liczbę sytuacji podbramkowych. Żółto-niebiescy objęli prowadzenie już w 3 min.po bramce samobójczej Lisieckiego. W 29 min. karnego dla Gryfa nie wykorzystał Szymański, którego strzał obronił Otczenaszenko. Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie, jednak po błędach indywidualnych bloku obronnego to Gryf zdobył 3 bramki i wygrał mecz w stosunku 3:1. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się Leske, Dampc i Doumbouya, który ustalił wynik końcowy w doliczonym czasie gry.

Do końca sezonu w 4. lidze pozostało pięć kolejek. W następnej kolejce Arka II zmierzy się na własnym boisku z liderem tabeli - Gedanią Gdańsk.

TABELA

Centralna Liga Juniorów U18 - 26. kolejka

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramki: Skóra 42'

Arka: Gołoś - Tomal, Tandecki, Mikulski, Lipkowski, Predenkiewicz (85' Baranowski), Zieliński, Staniszewski (63'Galiński), Skóra (46' Soboczyński), Babś (63' Krause), Kroczyński (70' Szymański)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zasłużenie wygrali z Rakowem i na 3 kolejki przed końcem zostali liderem tabeli CLJ U18. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem konstruowania akcji w ataku pozycyjnym przez Arkę, zaś goście starali się groźnie kontratakować. W 20 min. uderzenie Zielińskiego z 20 metrów obronił bramkarz. Z kolei w 33 min. szybką kontrę przeprowadził Raków, ale obyło się bez konsekwencji.  Wydawało się , że na przerwę drużyny zejdą przy stanie 0:0, jednak w 42 min. długie podanie na 30 metrów od Tomala trafiło do Skóry, który w polu karnym idealnie uderzył przy słupku z ok. 15 metrów.

Po przerwie tempo gry było zdecydowanie szybsze. W 47 min. dobrą sytuację miał Soboczyński, który niecelnie strzelał głową po podaniu Predenkiewicza. W 53 min. pod rzucie rożnym w idealnej sytuacji znalazł się zawodnik Rakowa, uderzył z 5 metrów, jednak niezawodny Gołoś nie dał się pokonać. Była to najlepsza sytuacja Rakowa do zdobycia bramki. W 66 min. Predenkiewicz zdecydował się na strzał z 7 metrów z prawej strony, lecz bramkarz rywali obronił to uderzenie. Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie, choć w 90 min. gdynianie przeprowadzili jeszcze groźną kontrę. Lipkowski przebiegł z piłką pół boiska, dograł do wbiegającego w pole karne Galińskiego, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem w sytuacji sam na sam.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 9. kolejka

Pomezania Malbork - Arka Gdynia 0:6 (0:2)
Bramki: Tuliszka 19', Jurkiewicz 32, Klimczuk 46', Żmuda 2 (54', 85'), Kozoduj 81'

Arka: Depka (60' Semmerling) - Czarnecki, Elwart (75' Kozoduj), Branicki, Gnabasik, Bełz, Klimczuk
(75' Jarzyński), Tuliszka (65' Raczyński), Jurkiewicz (60' Ozimek), Maczkowski (65' Kolasa), Abbott (46' Żmuda)

W 9. kolejce ligi wojewódzkiej Arka pewnie wygrała w Malborku z miejscową Pomezanią 6:0. W pierwszej połowie żółto-niebiescy objęli prowadzenie w 19 min. po strzale Tuliszki. Ambitnie grającym gospodarzom przez niemal kwadrans udawało się utrzymywać wynik 0:1. W 32 min. po rzucie rożnym i celnym uderzeniu Jurkiewicza Arka wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie Arkowcy stopniowo uzyskiwali coraz większą przewagę i udokumentowali ją kolejnymi bramkami. Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Klimczuk. W 54 i 85 min. bramki zdobył wprowadzony na boisko z ławki po przerwie Żmuda, którego drugie trafienie ustaliło wynik końcowy na 6:0. Kilka minut wcześniej, a dokładnie w 81 minucie, swoją debiutancką bramkę po rzucie rożnym zdobył zaś Kozoduj.