TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.08.2020

Ligowa premiera!

Przed nami start rozgrywek Fortuna 1. ligi w sezonie 2020/21. Arka zmierzy się na wyjeździe z GKS Jastrzębie.

 

Kibice w Gdyni niedawno przeżyli gorycz spadku po kilku sezonach w Ekstraklasie, jednak potem zobaczyli konkretną i przemyślaną zmianę warty w zespole. Ilość zmian nie była standardowa, ale jak oceniają eksperci była niezbędna. Teraz przyjdzie czas weryfikacji ambicji i oczekiwań kibiców, zawodników oraz władz Klubu.

 

Wykonawca tej weryfikacji będzie sztab na czele z trenerem Ireneuszem Mamrotem, który mówił o zmianach w zespole:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0234_609387d208f29238528344c5787adb75.jpg

Zmian jest dużo, każdy mecz będzie pozytywnie wpływał na zespół. Pracowaliśmy w tym okresie głównie nad elementami taktycznymi. Wykonaliśmy sporo pracy nad zgraniem zespołu. Wszystko zweryfikuje jednak boisko.


W wywiadach udzielanych po premierze pucharowej w Polkowicach oraz przed wyjazdem do Wodzisławia nasz szkoleniowiec tonował nastroje. Podkreślał, że przed jego drużyną jeszcze sporo pracy i nie zmienił tego wysoki wynik w Polkowicach, gdzie trener oceniał całość spotkania, nie kierując się wysokością wygranej:

 

Mamy jeszcze nad czym pracować i co poprawiać. Przede wszystkim musimy szybciej grać i operować piłką, żeby stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Podobnie z przejściem z obrony do ataku – musi ono być lepsze, ponieważ kilka razy po odbiorze piłki mogliśmy rozgrywać swoje akcje lepiej. Są to rzeczy do poprawy i nad tym będziemy pracować.

 

Z kolei patrząc na rozgrywki 1. ligi trener podkreśla, że nie będzie to dla żadnej drużyny „spacerek”:

 

Liga będzie wyrównana i na pewno o awans nie będzie łatwo. Pretendować do niego powinno wiele drużyn, na czele ze spadkowiczem ŁKS Łódź, a także Radomiakiem Radom, Bruk-Bet Termaliką Niecieczą, Miedzią Legnica czy Widzewem Łódź.

 

Zespół w szatni prowadzić będzie w roli kapitana ponownie Adam Marciniak. Jego pierwszym zastępca będzie Adam Danch.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0329_16f3bc8f0987b1760d9950d3f2051666.jpg

Nasi dwaj doświadczeni obrońcy poprowadzą mamy nadzieję, Arkowców do udanych występów i jak największej liczby zwycięstw.

 

Nasz kapitan podkreślał podobnie jak trener, że rozgrywki nie będą łatwe, ale drużyna będzie walczyć, gdyż ma także dług wdzięczności wobec swoich fanów:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_7170_b3e04f27a53e8fadc98ac978a5073bcc.jpg

Jeśli chodzi o ligę będą to trudne rozgrywki, podobne plany jak my mieć będzie około 10 innych drużyn. Czekają nas ciężkie mecze wyjazdowe i długie podróże. Nie pękamy, będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty.

 

Mamy dług wdzięczności do kibiców. Po spadku byli z nami do końca i musimy naszą dobrą grą w nowym sezonie im się za to odwdzięczyć.

 

Kibice poznali dzisiaj nowe stroje, jutro także ich meczowa premiera z logo nowego Sponsora Głównego formy forBet i mamy nadzieję, że przyniosą naszej drużynie szczęście.

 

Patrząc na bilans historyczny spotkań oczekujemy odczarowania bramki gospodarzy. 

 

Relacje live prowadzić będziemy prosto ze stadionu w Wodzisławiu na naszej stronie www oraz w klubowych social mediach.

 

 

img

 

Polecamy Klubowe TeamCenter !

 

#ArkaRazem!

 

tr

 

SPRZEDAŻ KARNETÓW NA SEZON 2020/21

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia