24.08.2018

Korona Kielce - Arka 2:1. Nieudany pościg

Arka wróci z Kielc z pustymi rękami. Po dobrym, żywym spotkaniu Korona wygrała z żółto-niebieskimi 2:1. Punkty gospodarzom zapewniły trafienia Soriano i Janjića, a kontaktowe trafienie zanotował Damian Zbozień, pewnie egzekwując rzut karny. Do samego końca nasz zespół dążył do wyrównania, ale dziś ta sztuka się nie udała.

Lotto Ekstraklasa - 6. kolejka

Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Soriano 16', Janjić 65' - Zbozień 77'(k)

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski - Kosakiewicz, Petrak, Żubrowski, Janjić (73' Możdżeń), Jukić (66' Pućko) - Soriano (57' Górski)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Sołdecki (57' Bogdanov) - Aankour, Janota, Cvijanović (57' Zarandia), Siemaszko (73' Jankowski) - Kolev

Żółte kartki: Kovacević, Hamrol Cvijanović, Janota, Marić.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 7534

0 min - to będzie wyjątkowy mecz dla trójki zawodników z kadry Zbigniewa Smółki. Nabil Aankour oraz Goran Cvijanović występowali w meczach przeciwko Arce w poprzednim sezonie w barwach Korony. Michał Janota grał w Kielcach w sezonie 2013/14 i jesienią 2014/15.

0 min - o wyjatkowym meczu może także mówić dziś Dawid Sołdecki, który przeciwko Koronie zanotuje mecz nr 100 w Lotto Ekstraklasie.

0 min - dziś nad całą Polską ulewy i burze. Nie uniknęły ich Kielce, ale na razie nie zapowiada się, aby podczas spotkania miało padać. Murawa na Kolporter Arenie prezentuje się imponująco, co zresztą zdążył podkreślić już trener Smółka.

0 min - Arka rozpocznie mecz w składzie identycznym jak ten, który oglądaliśmy w Płocku. Jedyne korekty można dostrzec na ławce rezerwowych, gdzie wrócili Staniszewski i Zarandia.

0 min - Korona do tego spotkania przystępuje z 8. pozycji w tabeli, co zawdzięcza uzbieranym do tej pory ośmiu punktom. Dorobek siedmiu goli rozdzielili między siebie trzej kielczanie: Jukić (3), Soriano (2) i Górski (2).

0 min - Maciej Górski to jedyny zawodnik Korony, który ma w swoim CV wpisane występy w barwach Arki. W Gdyni spędził jesień 2012 roku.

0 min - arbitrem dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak z Płocka. W wozie VAR zasiądzie Tomasz Musiał z Krakowa. Szymon Marciniak w dwóch poprzednich sezonach był rozjemcą w sumie w 6 meczach Arki, na które złożyły się 4 porażki i 2 remisy.

0 min - obie jedenastki pojawiły się już na murawie. Arka dziś w niebieskich kompletach strojów. Gospodarze w żółto-czerwonych pasach. Kapitanem naszego zespołu jest oczywiście niezmiennie od początku sezonu Adam Marciniak.

1 min - rozpoczęli kielczanie.

3 min - spokojny początek spotkania. Żadna z drużyn nie zbliżyła się do pola karnego przeciwnika.

4 min - pierwsza, ale bardzo nieudana próba oddania strzału z dystansu w kierunku naszej bramki. Autorem Ivan Jukić.

6 min - ciekawa, kombinacyjna akcja Arki. Niestety przy zagraniu Marciniaka do Siemaszki, nasz napastnik znalazł się na pozycji spalonej.

7 min - kontra Korony. Na prawym skrzydle znalazł się Gardawski, który zacentrował w nasze pole karne, ale tam Pavels Steinbors skutecznie wypiąstkował piłkę.

10 min - znów dośrodkowanie z naszej lewej strony. Tym razem piłkę posłał Rymaniak, a na brawa zasłużył Zbozień wybijając piłkę poza szesnastkę.

14 min - gdynianie długo i cierpliwie rozgrywają piłkę. Szukają okazji na podanie, które otworzyłoby drogę do bramki Hamrola. Na razie jednak gospodarze szczelnie pilnują dostępu do swojego pola karnego.

16 min - Gol dla Korony! Seria doskonałych interwencji Steinborsa i... błąd, który kosztuje nas gola! Strzelcem Soriano. Najpierw uderzał z bliska Gardawski, ale górą był Łotysz. Potem Steinbors wypiąstkował dosrodkowanie z rzutu rożnego, a po chwili próbował wyłapać strzał Żubrowskiego z dystansu. Piłka uciekła jednak naszemu bramkarzowi z rąk, z czego skorzystał napastnik Korony.

20 min - znów groźnie pod naszą bramką. Na szczęście próba dogrania pod bramkę Gardawskiego okazała się niecelna.

23 min - pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Arki. W narożniku Janota i Cvijanović.

24 min - dobre piąstkowanie Hamrola po dośrodkowaniu Janoty.

25 min - po faulu Petraka na Siemaszce będzie okazja na dośrokowanie w pole karne Korony.

25 min - bardzo niepewnie Hamrol w bramce Korony, ale z tego będzie "tylko" rzut rożny.

26 min - Korona ma kłopoty. Znów rzut rożny dla Arki, tym razem z naszej lewej strony.

27 min - po kornerze piłka została wybita przed pole karne i Arka jest zmuszona od nowa konstruować swój atak pozycyjny na połowie gospodarzy.

29 min - błąd w przyjęciu piłki Janoty i znów Korona miała swoją szansę. Futbolówka trafiła na 18 metr pod nogi Żubrowskiego, który uderzył mocno i na nasze szczęście - niecelnie.

31 min - świetny techniczny strzał Zbozienia zza pola karnego, ale Hamrol jednak zdołał sięgnąć piłkę, która niechybnie zmierzała w światło jego bramki!

32 min - znów prosty błąd w naszej obronie zaowocował strzałem w kierunku naszej bramki. Tym razem piłkę w trybuny posłał Jukić.

35 min - atak Arki ponownie zapowiadał się bardzo dobrze, lecz zabrakło kilku centymetrów, aby Siemaszko przejął piłkę na 16 metrze przed bramką, zagraną tam w jego kierunku przez Marciniaka.

38 min - ależ interwencja Helstrupa, który powstrzymał czystym wślizgiem wychodzącego na czystą pozycję Soriano!

40 min - żółta kartka dla Cvijanovića za przerwanie szarży Rymaniaka.

41 min - kontra Arki straciła nieco tempo, ale udało się Zbozieniowi zacentrować spod chorągiewki na głowę Koleva. Niestety uderzenie Bułgara nie miało szans powodzenia.

41 min - odpowiedź gospodarzy. Strzał zza pola karnego Janjića pewnie chwyta Steinbors.

45 min - niecelny strzał z dystansu Żubrowskiego okazał się otstatnim akcentem pierwszej połowy tego spotkania.

PRZERWA - ciekawy, żywy mecz w Kielcach. Niestety za sprawą rezultatu zadowoleni mogą być tylko kielczanie, którzy objęli prowadzenie po trafieniu Soriano. Gospodarze zdecydowanie częściej uderzali w kierunku bramki i prowokowali naszą defensywę do popełniania błędów. Zespół trenera Smółki jednak nie ograniczał się tylko do obrony i kilkakrotnie potrafił posłać piłkę w pole karne kielczan, lecz tam zabrakło wypracowania klarownej pozycji strzeleckiej. Na bramkowe okazje żółto-niebieskich pozostaje nam poczekać do drugiej połowy.

46 min - wznowiliśmy grę.

49 min - szczęsliwie Korona wybiła piłka spod własnej bramki po strzale Cvijanovića. Aż trzech gdynian czekało tam na piłkę.

50 min - jak to nie wpadło! Aankour wszedł z prawej strony z piłką pole karne, długo szukał okazji do strzału lub podania, ostatecznie zdecydował się na zagranie do kolegi, lecz sprzed samej bramki wybili to kielczanie!

51 min - faul w odległości 30m od naszej bramki.

52 min - na strzał z wolnego zdecydował się Żubrowski, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki Steinborsa.

55 min - Korona była bardzo bliska podwyższenia prowadzenia! Do końcowej linii na prawym skrzydle przedarł się Rymaniak, zagrał na piąty metr przed bramkę, ale Soriano z tej odległości przestrzelił!

56 min - lekki i niecelny strzał z dystansu Żubrowskiego.

57 min - pierwsze zmiany w obu zespołach. W Arce zeszli Sołdecki i Cvijanović, a w ich miejsce pojawili się Bogdanov i Zarandia. W zespole Korony za Soriano wszedł Górski.

59 min - kartka dla Janoty za faul 35 metrów przed naszą bramką.

60 min - fatalna próba Kosakiewicza z rzutu wolnego.

62 min - Kolev skutecznie głową wybija piłkę po rzucie rożnym dla gospodarzy.

63 min - bardzo dobra akcja na prawym skrzydle Zarandii. Najpierw ograł dwóch rywali, a potem wyłożył piłkę Janocie na 16 metr. Michał jednak nie mógł oddać strzału z pierwszej piłki, a gdy zdecydował się na to po przyjęciu, został zablokowany!

65 min - niestety drugi gol dla Korony! Szybka kontra gospodarzy, z lewej strony wszedł w pole karne Jukić, spróbował uderzyć technicznie, ale odbił to Steinbors. Niestety na dobitkę Janjića nie było już mocnych...

66 min - druga zmiana w Koronie. Za Jukića wszedł Pućko.

70 min - akcja pod bramką Korony. Mogło być groźnie, ale Siemaszko poślizgnął się przy próbie dośrodkowania i zamiast na głowę Koleva zagrał ponad poprzeczkę.

71 min - niecelny strzał z 18 metrów Gardawskiego.

72 min - rzut wolny dla Arki na połowie gospodarzy. Bedzie okazja do dośrodkowania.

72 min - dobra centra Janoty i niepewne piąstkowanie Hamrola. Piłka długo nie opuszczała szesnastki Korony, ale ostatecznie sędzia dopatrzył się przewinienia Koleva.

73 min - zmiana w Koronie. Za Janjića wszedł Możdzeń.

73 min - ostatnia korekta trenera Smółki. Za Siemaszkę wszedł Jankowski.

75 min - rzut karny dla Arki! Helstrup wpadł w szesnastkę Korony i został powalony przez Petraka!

77 min - Zbozień... i gol! Pewny strzał pod poprzeczkę!

78 min - rzut wolny pod linią boczną dla Arki. Bogdanov mocno zacentrował w szesnastkę, lecz żaden z gdynian nie doszedł do tej piłki i Hamrol pewnie ją chwycił.

81 min - Zbozień tym razem dobrze we własnym polu karnym. Powstrzymał atak Pućki.

81 min - strzał z dystansu Możdżenia poszybował metr ponad poprzeczką bramki Steinborsa.

82 min - żółta kartka dla Luki Marića.

84 min - znów popisowa akcja Zarandii, który został sfaulowany pod linią końcowa boiska, tuż przy polu karnym Korony.

84 min - Bogdanov wykonał rzut wolny, chciał wstrzelić piłkę pod bramkę, lecz obronili się kielczanie.

85 min - przejęcie piłki przez gospodarzy zakończyło się nieznacznie niecelnym uderzeniem Górskiego z dystansu!

87 min - Arka napiera coraz bardziej, uda się wyrównać?

87 min - Kolev wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, odbity jednak przez Hamrola!

87 min - rzut rożny... i jakze niewiele zabrakło Helstrupowi, aby z bliska wpakować piłkę do siatki!

88  min - strzał z większej odległości Możdżenia niecelny.

90 min - 3 minuty doliczone.

90+1 min - Korona szuka okazji do kontry. Znów kapitalnie broni Steinbors odbijając strzał w krótki róg Możdzenia.

90+3 min - Kolev strzela z 18 metrów tuż nad poprzeczką bramki Korony!

KONIEC - w drugiej połowie Arka zaatakowała odważniej, ale narażała się na kontry gospodarzy, co niestety przyniosło im drugiego gola. Gra gdynian została nagrodzona na kwadrans przed końcem, gdy Zbozień zdobył kontaktową bramkę z rzutu karnego. Im bliżej końca, tym bliżej było wyrównania, ale ostatecznie szczęście pozostało przy gospodarzach.