03.09.2016

4 liga: Wierzyca lepsza od Arki II.

W meczu 5 kolejki grupy pomorskiej 4 ligi, grająca w młodym składzie Arka II przegrała na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 0:2 (0:2).

5 kolejka 4 ligi

Wierzyca Pelplin - Arka II Gdynia (2:0)

Bramki: Manuszewski 22', Meler 25'

Arka II: Więckowicz - Gębiś, Pasieka, Chmielnicki, Krakowiak - Hołtyn, M.Olszewski - Ziarkowski (46' Kłosowski), Łyszyk (61' Wieczorek), Gabor (65' Babiński) - Węsierski (71' Siejak)

Żółte kartki: Pasieka, Chmielnicki, Gębiś

Ze względu na rozgrywany dziś sparing pierwszej drużyny z Kaszubią, trener Robert Wilczyński miał w Pelplinie do dyspozycji młodych zawodników. Całą wyjściową "11" stanowili juniorzy, a wśród nich debiutanci w 4 lidze: Szymon Więckowicz, Daniel Chmielnicki czy Norbert Hołtyn. Przeciw nim stanął dobrze dysponowany od początku sezonu zespół Wierzycy (10 pkt. w 4 meczach).

Wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie, kiedy to Wierzyca zdobyła dwie bramki w odstępie zaledwie trzech minut. W 22 min. gospodarze strzelili pierwszego gola bezpośrednio po zagraniu z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisał się Miłosz Manuszewski. W 25 min. Więckowicz skapitulował po raz drugi. Tym razem Maciej Meler strzałem z bliskiej odległości wykończył płaskie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska.

W drugiej połowie szansę na zdobycie bramki kontaktowej dla Arki miał Mikołaj Gabor, ale jego mocny strzał w krótki róg zdołał obronić bramkarz. Dwubramkowe prowadzenie Wierzycy utrzymało się do końcowego gwizdka i to gospodarze mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów z starciu z żółto-niebieskimi.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Był to  mecz, który doskonale pokazał różnicę między piłką seniorską a juniorską. Dobrze operowaliśmy piłką, ale zabrakło nam konkretów z przodu i stworzenia dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Zespół Wierzycy bardzo dobrze wykonywał stałe fragmenty gry i to po nich stwarzał największe zagrożenie pod naszą bramką.

Następne ligowe spotkanie Arka II rozegra w przyszłą niedzielę. W 6 kolejce podejmie na własnym boisku Rodło Kwidzyn.