03.09.2016

Kaszubia - Arka 0:7. Duma Kaszub bez szans.

Arka pewnie wygrała z Kaszubią aplikując jej siedem bramek. Spotkanie uświetniło 70-lecie powstania klubu z Kościerzyny.

Kaszubia Kościerzyna - Arka Gdynia 0:7 (0:5)

Bramki: Szwoch 22', 45', Błąd 26', Abbott 32', 43', Mosiejko 60', Siemaszko 68'

Kaszubia (skład wyjściowy): Krawcewicz - Drzymała, Siemko, Bobowski, Szulc - Choszcz, Wenta, Piekarski, Węgliński, Rychlewski - Kazubowski

Arka 1. połowa: Jałocha - Socha, Stolc, Sobieraj, Marciniak - Błąd, Łukasiewicz, Borecki, Bożok - Szwoch - Abbott.

Arka 2. połowa: Jałocha (67' Moczadło) - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Wojowski - Błąd (61' Nowicki), Waceba, Mosiejko, Yussuff - Siemaszko, Zjawiński

0 min - na trybunach kameralnego obiektu w Kościerzynie zjawiło się ok. 200 kibiców

3 min - od pierwszego gwizdka sędziego w natarciu Arka. Pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddał Łukasiewicz, ale zbyt lekki aby mogło to sprawić kłopoty bramkarzowi.

5 min - ręka obrońcy w polu karnym Kaszubii i mamy rzut karny!

6 min - Krawcewicz broni strzał w środek bramki Szwocha! Nie ma gola dla Arki!

8 min - z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Bożok. Główkował tam Szwoch, ale piłka mija słupek jakieś pół metra od celu.

10 min - indywidualna akcja Bożoka zakończona strzałem sprzed pola karnego. Bramkarz odbija piłkę na rzut rożny.

11 min - centruje Bożok, główkuje Szwoch, ale piłka szybuje tuż nad poprzeczką!

16 min - zagranie w pole karne Kaszubi dociera do Błąda, ale ten zdołał trącić piłkę na tyle, że spokojnie przed bramką chwycił ją Krawcewicz

19 min - strzał z 20 metrów Błąda nie sprawił problemów bramkarzowi Kaszubii.

20 min - składna akcja żółto-niebieskich. Z lewej strony na 18 metr podał Adam Marciniak, Abbott przyjął piłkę i uderzył po ziemi minimalnie obok słupka!

22 min - gol dla Arki! Piłkę w polu karnym przyjął Borecki, minął jednego obrońcę, oddał piłkę Szwochowi, który spokojnie najpierw zwiódł zawodnika gospodarzy, a po chwili wpakował piłkę do bramki! 1:0 dla gdynian!

26 min - i już 2:0 dla Arki! Tym razem szybką akcję gdynian wykończył pewnym strzałem Adrian Błąd! Asysta Pawła Abbotta.

30 min - gracze gospodarzy mają spore problemy, aby przekroczyć 30-ty, a niekiedy nawet 40-ty metr od naszej bramki. Tam bezbłędnie spisują się Łukasiewicz do spółki z kolegami z linii obrony.

32 min - kolejne trafienie Arki! Tym razem strzelcem gola Paweł Abbott, który zamknął akcję Miro Bożoka na lewym skrzydle. Słowak precyzyjnie podał na 6. metr przed bramkę, gdzie nasz napastnik nie miał problemów, aby podwyższyć wynik.

35 min - Łukasiewicz uderzył z 18 metrów ponad bramką Kaszubii. Będzie jednak rzut rożny, bo piłka otarła się o nogę obrońcy.

36 min - korner nie przyniósł okazji na czwarte trafienie dla gości.

38 min - pierwszy rzut rożny dla Kaszubii. Jego rozegranie dało okazję do wyprowadzenia kontry przez Arkę, do której pobiegł... Krzysztof Sobieraj. Mało brakowało, aby nasz stoper wygrał wyścig o piłkę z zawodnikiem z Kościerzyny.

43 min - 0:4! Znów Paweł Abbott pokonuje bramkarza Kaszubii! Wielkie brawa należą się też Marciniakowi, który z dużym spokojem ograł w polu karnym rywali i choć sam mógł uderzać, podał do lepiej ustawionego Abbotta.

45 min - z wynikiem 0:5 zakończymy pierwszą połowę! Szwoch w polu karnym otrzymał podanie z prawej strony od Błąda i precyzyjnym strzałem po ziemi podwyższył wynik.

PRZERWA - mimo wysokiego prowadzenia gości, doskonale bawią się kibice w Kościerzynie. Zresztą Arka jest niezwykle popularna w tym mieście, więc widok dobrze dysponowanego rywala cieszy wszystkich naszych fanów na Kaszubach. W przerwie zajdzie dużo zmian w naszym zespole, ale można się spodziewać kolejnych goli dla żółto-niebieskich.

48 min - pierwsza okazja dla Arki. Wojowski wycofał piłkę do Mosiejki, ale obrońcy wyblokowali zagranie naszego pomocnika.

51 min - strzał Siemaszki z 18 metrów nie sięga celu. Piłka mija o metr lewy słupek bramki gospodarzy.

52 min - bramkarz uprzedza w wyścigu o piłkę Wojowskiego.

58 min - Siemaszko rozpoczął kontrę Arki. Dokładnie podał do Błąda, a ten minął jednego z zawodników i uderzył z 18 metrów! Bramkarz z dużymi problemami odbił piłkę!

59 min - Mosiejko podaje prostopadle w kierunku Błąda. Adrian zdążył trącić piłkę tuż przed wychodzącym bramkarzem, ale piłka minęła bramkę!

60 min - 6:0 dla Arki! Mosiejko wślizgiem sięgnął piłkę w polu karnym gospodarzy i skierował ją do siatki!

61 min - na boisku pojawił się Szymon Nowicki, zawodnik naszego drugiego zespołu, który urodził się w Kościerzynie, a zmienił Adriana Błąda.

67 min - zmiana w naszej bramce. Za Konrada Jałochę między słupki wchodzi Arek Moczadło.

68 min - kolejny gol dla Arki. Wojowski oszukał obrońcę z lewej strony pola karnego i zagrał na głowę Siemaszce, który skierował ją do siatki. To już 7:0.

72 min - kolejna ładna akcja Arki. Zbozień spod linii końcowej zagrał przed bramkę w kierunku Zjawińskiego, a napastnik Arki przy asyście obrońcy posłał ją ponad poprzeczką.

75 min - przed szansą Nowicki! Przyjął piłkę w szesnastce gospodarzy i mimo dość ostrego kąta oddał silny i celny strzał, ostatecznie obroniony brzez bramkarza Kaszubii.

85 min - Arka nieustannie dominuje. Brakuje jej jednak dokładności pod bramką Kaszubii, aby podwyższyć wynik.

89 min - Siemaszko był bliski trafienia na 8:0. Dobre, dalekie podanie od Marcjanika dotarło do Rafała, ale dobrze wyszedł z bramki golkiper i skutecznie przeszkodził napastnikowi Arki.

KONIEC  - pełna dominacja Arki z IV-ligowcem z Kościerzyny. Gospodarze zaledwie kilka razy zbliżyli się pod nasze pole karne, ale nie zdołali nawet oddać strzału w kierunku naszej bramki. Arka z kolei co chwilę stwarzała sobie sytuacje do zdobywania goli, ale licznik zatrzymał się na siedmiu. To była doskonała promocja Arki i całej Lotto Ekstraklasy w naszym regionie!