16.10.2014

Nasi rywale w liczbach: Pogoń Siedlce.

Arkowcy w dramatycznych okolicznościach zdołali doprowadzić do wyrównania w meczu z Bytovią w Bytowie. Podobny wynik odnotował najbliższy rywal żółto- niebieskich - Pogoń Siedlce. Podopieczni Daniela Purzyckiego  zremisowali u siebie z GKS- em Tychy 1:1. Siedlczanie po 12 kolejkach to sąsiedzi Arki, na koncie mają także 11 punktów.

W zespole prowadzonym przez Daniela Purzyckiego w przerwie letniej doszło do kilku zmian, z drużyny odeszli: Adam Chojecki, Robert Kwiatkowski, Samuelson Odunka, Marcin Stromecki, Mateusz Urbański, Jakub Więzik oraz Łukasz Zaniewski.

W ich miejsce zakontraktowano: Daniela Ciechańskiego, Pawła Drażba, Dawida Dzięgielewskiego, Marcela Gąsiora, Michała Grudniewskiego, Kaby, Tomasza Lewandowskiego, Michała Ogrodnika, Sebastiana Olczaka, Roberta Pisarczuka, Macieja Tataja oraz Mateusza Tobjasza.

Bilans spotkań Pogoni Siedlce w sezonie 2014/2015: 2 zwycięstwa – 5  remisów – 5 porażek

U siebie: 1 zwycięstwo – 3 remisy – 3 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 2 porażki

Pogoń zdołała wygrać po jednym spotkaniu u siebie i na wyjeździe. W meczach wyjazdowych siedlczanie dwukrotnie remisowali.

Podopieczni Daniela Purzyckiego sezon rozpoczęli od wygranej w Pucharze Polski z Bytovia 2:1, w kolejnej fazie pucharowej Pogoń przegrała z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3.

Rozgrywki ligowe drużyna z Siedlec rozpoczęła od wygranej 4:1 z Chojniczanką. W kolejnych trzech spotkaniach Pogoń remisowała, najpierw 1:1 z Wisłą Płock, następnie 0:0 z Wigrami Suwałki a na zakończenie 0:0 z Bytovią.  W kolejnych trzech meczach siedlczanie przegrywali, najpierw ze Stomilem 1:2, Zagłębiem 1:2 oraz Chrobrym 0:1.  Serię przerwał remis 1:1 z Olimpią Grudządz na własnym obiekcie.

Jednak w kolejnych dwóch spotkaniach Pogoń znowu przegrywała, najpierw w Katowicach z GKS - em 2:3 a następnie z Dolcanem 0:1. Serię 9 spotkań bez zwycięstwa Pogoń przerwała w przedostatniej kolejce wygrywając w Nowym Sączu z Sandecją 1:0. W ostatniej kolejce drużyna z Siedlec zremisowała 1:1 z GKS - em Tychy.

Bilans bramek: 12 strzelonych – 13 straconych

U siebie: 8 strzelonych – 8 straconych

Na wyjeździe: 4 strzelone – 5 straconych

Bilans bramkowy  graczy z Pogoni jest ujemy. Na własnym stadionie zdobyte i stracone gole się bilansują. Natomiast w meczach wyjazdowych drużyna straciła o jedną bramkę więcej niż zdobyła.

Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:

Jacek Kozaczyński, Jarosław Ratajczak - 1080 minut (12 spotkań),

Cezary Demianiuk - 1035  minut (12 spotkań),

Michał Grudniewski - 1019 minut (12 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Cezary Demianiuk, Krystian Wójcik - po 3 bramki,

Adrian Dziubiński - 2 bramki.

Najostrzej grający:

Daniel Dybiec - 4 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Kaby,  Tomasz Lewandowski - po 4 żółte kartki,

Piotr Kosiorowski, Michał Ogrodnik, Bartosz Tarachulski - po 3 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych wszystkie spotkania w pełnym wymairze czasowym rozegrali Jacek Kozaczyński oraz Jarosław Ratajczak. Kolejny w klasyfikacji jest Cezary Demianiuk oraz Michał Grudniewski. Wśród statystyk strzelców po trzy bramki zdobyli Cezary Demianiuk oraz Krystian Wójcik. Drugi w klasyfikacji jest Adrian Dziubiński. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Daniel Dybiec, 4 żółte kartki w tym czerwona po dwóch żółtych kartonikach.

Żółto - niebiescy z derbowego pojedynku przywieźli 1 punkt. W sobotę będą mieli szansę przerwać fatalną passę bez zwycięstwa na własnym stadionie.

opracował: Sebastian Jędrzejewski