TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

20.10.2013

Trenerzy na konferencji: Arka wykorzystała błędy Kolejarza.

Na pomeczowej konferencji nie brakowało emocji. Trener Arki Paweł Sikora cieszył się z wygranej, ale też apelował do przedstawicieli mediów, aby nie popadać ze skrajności w skrajność. Z kolei trener gości Przemysław Cecherz stwierdził, że jego zespół popełnia błędy, nad których wyeliminowaniem trzeba pracować.

 

Przemysław Cecherz (Kolejarz):

 

- Mecz się dla nas bardzo dobre rozpoczął. Odbieraliśmy piłki w środku pola i z tego wyprowadzaliśmy akcje. To przyniosło nam bramkę na 1:0. Po 20 min. zespół przestał realizować to co założyliśmy, cofnął się bardzo głęboko i oddał Arce inicjatywę. Jak się popełnia w Gdyni takie kardynalne błędy to ciężko myśleć o zwycięstwie. Gratuluję Pawłowi zwycięstwa.

 

Każda porażka jest powodem do niepokoju. Wiem, że mam mniejszą presję pracy niż Paweł w Arce. Jednak taki zawód wybraliśmy i musimy być na to gotowi. Zespół przegrywa to główną odpowiedzialność ponosi trener. Nie ulega wątpliwości, że trzecia z rzędu porażka uderza we mnie. To dla nas trudne momenty i trzeba z tego wyciągać wnioski. Wiem, gdzie leży problem i jak go rozwiązać, ale ciężko będzie do zimy to poprawić. Musimy jakoś jednak dotrwać nie tracić punktów, bo już dawno Kolejarza nie był tak nisko w tabeli.

 

Paweł Sikora (Arka):

 

- Dziękuje za gratulacje. Zrobiliśmy mały krok do przodu i niech to będzie komentarz do tego spotkania. Byliśmy zmotywowani, żeby ten mecz wygrać. Stróże popełniły błędy, a my je wykorzystaliśmy. Dziś przegrał np. Bełchatów i widać, jak ta liga jest wyrównana.

 

Wychodzimy z dołka, ale miejmy trochę cierpliwości. Popadamy bowiem ze skrajności w skrajność i albo wychwalamy albo wyrzucamy wszystkich. Apeluję więc do Panów o trochę etyki dziennikarskiej. Czasem wygląda to tak, że na topie u Was jest ten, który napisze najbardziej kontrowersyjny artykuł.

 

Wśród trenerów także są ludzie czekający na jakieś stanowisko. Codziennie spotykamy się z rywalizacją. Tutaj także potrzeba mieć trochę szacunku i pokory do naszego zawodu.

 

 Na treningach pracowaliśmy na tymi samymi elementami. Czasami decyduje trochę szczęścia i tak te mecze wyglądają. Dziś nie byliśmy może jakoś bardzo wyraźnie lepsi od Kolejarza, ale wykorzystaliśmy ich błędy i wygraliśmy.

 

Nie mówię, że mam złych zawodników. Mam zdolnych, młodych zawodników, ale żeby grać o określone cele to trzeba mieć odpowiednich zmienników. Chłopaki dziś pokazali charakter, szczególnie gdy przegrywali. Wierzę, że ten dzisiejszy mecz, będzie podwaliną pod całkowite wyjście z dołka. Piłkarze muszą uczyć się grać pod presją. Niektórzy przeszli np. z 3 ligi i to dla nich nowa sytuacja. Rozmawiam z nimi i widzę, że na dzień dzisiejszy niektórym gwizdy nie pomagają w grze.

 

Gramy o zwycięstwo w każdym meczu i zdobyte punkty mogą nam pozwolić na doścignięcie czołówki. Staramy się walczyć o kolejne punkty, ale jest nam trudno. Mówiłem przed sezonem z czym mamy problemy i to się potwierdza. Potrzebujemy trochę wsparcia i zaufania.

 

Wyczytałem w prasie, że miałem jakieś utlimatium. Być może to prawda. Gdybym dziś przegrał to w Łęcznej na ławce siedział by  być może już ktoś inny. To jednak nie są chyba do mnie pytania. Pracujemy w Polsce i tutaj 2-3 porażki sprawiają, że „wysiada się z autobusu”.

 

Pietkiewicz na razie został przesunięty do rezerw i czekamy aż osiągnie lepszą formę. Gałecki natomiast jeździł na kadrę i praktycznie nie miał szans z nami trenować. Gdy będą sparingi to na pewno dostanie swoją szansę, gdyż jest to utalentowany zawodnik.

 

notował: kk
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia