TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.10.2013

Nasi rywale w liczbach: Kolejarz Stróże.

Słabe wyniki w ostatnich 5 potyczkach spowodowały, że "Arkowcy" wylądowali w dolnych rejonach tabeli. Stadion w Gdyni zaczarowany jest od dłuższego czasu, a szansą na poprawę tego stanu będzie niedzielny mecz z Kolejarzem Stróże.

 

Po dwunastu kolejkach najbliższy rywal żółto - niebieskich zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

 

Podobnie jak w ubiegłym sezonie drużynę prowadzi Przemysław Cecherz. W przerwie letniej dokonał kilku zmian w kadrze. Zespół opuścili: Grzegorz Arłukowicz, Konrad Forenc, Szymon Gruca, Maciej Kowalczyk, Kamil Kurowski, Krystian Pieczara, Rafał Pietrzak oraz Marcin Zarychta.

 

Najpoważniejszym osłabieniem przed sezonem wydawało się odejście Macieja Kowalczyka, napastnika który w ostatnich sezonach gwarantował w sezonie kilkanaście bramek. Trener Kolejarza wzmocnił przed sezonem zespół, do drużyny dołączyli: Michał Bajdur, Bartosz Damian, Adrian Danek, Krzysztof Kaliciak, Marcin Klatt, Paweł Leśniak, Marcin Majchrzak, Łukasz Radliński, Piotr Rocki, Mariusz Różalski, Patryk Szymański oraz Wojciech Trochim.

 

Bilans spotkań Kolejarza Stróże w sezonie 2013/2014: 5 zwycięstw –2  remisy– 5 porażek

U siebie: 2 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa  – 0 remisów – 3 porażki

 

Kolejarz jest jednym z najrzadziej remisujących zespołów. Zwłaszcza na wyjeździe drużyna Przemysława Cecherza jest bezkompromisowa. Dzięki takiej grze stróżanie zdobyli więcej punktów na wyjeździe niż na własnym stadionie gdzie dwukrotnie remisowali.

 

Sezon dla graczy Kolejarza rozpoczął się od trzech porażek, najpierw na wyjeździe z Chojniczanką 1:3, u siebie z Olimpią Grudziądz 0:1 oraz Termalicą na wyjeździe 0:2. Pierwsze zwycięstwo przyszło w czwartej kolejce gdy rywalem był Stomil, stróżanie wygrali 1:0 po bramce Marcina Majchrzaka. To spotkanie było początkiem fantastycznej serii.

 

W kolejnych trzech meczach drużyna Przemysława Cecherza wygrywała: najpierw z GKS Tychy 3:0 w meczu wyjazdowym, a następnie z Wisłą Płock oraz Flotą Świnoujście, oba spotkania kończąc wynikiem 2:0.

 

Serię przerwała Sandecja Nowy Sącz z którą Kolejarz zremisował na własnym boisku 0:0. W kolejnym spotkaniu podopieczni Przemysława Cecherza wygrali 3:1 w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. To spotkanie było ostatnim zwycięskim w tym sezonie, kolejny mecz zakończył się remisem 0:0, a przeciwnikiem był GKS Katowice. W ostatnich dwóch spotkaniach stróżanie przegrali najpierw z Miedzią w Legnicy 0:2, a następnie z Górnikiem Łęczna 0:1.

 

Bilans bramek: 12 strzelonych – 10 straconych

U siebie: 3 strzelone – 2 stracone

Na wyjeździe: 9 strzelonych – 8 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 10                                 Bramki stracone z akcji: 10

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                 Bramki stracone z rzutów karnych:0

Bramki zdobyte samobójcze: 1                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 2                       Bramki stracone w 1. połowie: 4

Bramki strzelone w 2. połowie: 10                     Bramki stracone w 2. połowie: 6

 

Bilans bramkowy Kolejarza jest dodatni. Więcej bramek stróżanie zdobywają i tracą na wyjazdach. Podopieczni Przemysława Cecherza tracą bardzo mało bramek, 10 straconych goli to jeden z lepszych wyników. Wśród bramek zdobytych jedna padła z rzutu karnego i jedna po golu samobójczym. Kolejarz jest dużo skuteczniejszy w drugich częściach, kiedy padło pięciokrotnie więcej bramek niż w pierwszych połowach.

 

Czasy strzelonych bramek:    

                                   

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

1

30-45

0

45-60

1

60-75

3

75-90

6


Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

2

30-45

1

45-60

1

60-75

2

75-90

3

 

Najwięcej bramek stróżanie zdobyli w końcówkach spotkań - 6 bramek. Jeszcze żadna bramka zdobyta nie padła w końcówkach pierwszych połów. Także w końcówkach meczów Kolejarz traci najwięcej bramek - 3 gole.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

 

Krzysztof Markowski - 1080 minut (12 spotkań),

Witold Cichy - 990 minut (11 spotkań),

Michał Gryźlak - 961 minut (12 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

 

Wojciech Trochim - 3 bramek,

Janusz Wolański - 2 bramek.

 

Najostrzej grający:

 

Dawid Szufryn - 5 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Cheikh Niane - 3 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Marcin Stefanik - 3 żółte kartki.

 

Najwięcej spotkań w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Krzysztof Markowski. Drugi w tej klasyfikacji jest Witold Cichy, a trzeci Mateusz Gryźlak. Najwięcej bramek zdobył Wojciech Trochim - 3 gole, drugi jest Janusz Wolański z 2 bramkami na koncie. Najostrzej grającym jest Dawid Szufryn który został pięciokrotnie ukarany żółtą kartą. Po trzy żółte kartki otrzymali Cheikh Niane oraz Marcin Stefanik.

 

Mecz z Kolejarzem będzie bardzo ważny z punktu widzenia sytuacji w tabeli, gdyż Arka wygrywając z podopiecznymi Przemysława Cecherza  może zrównać się punktami z najbliższym rywalem. 

 

Sebastian Jędrzejewski

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia