TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.01.2013

Kolejne testy bramkarza Arki.

Michał Szromnik pojedzie na trzecie w ostatnim miesiącu testy. Od 18 do 20 stycznia bramkarz Arki sprawdzany będzie przez Everton, który obecnie plasuje się na piątym miejscu w Premiership. Wcześniej 19-latek trenował w innym klubie z angielskiej elity - West Bromwich Albion, a także w II-ligowym Radomiaku.

Zdaniem Pawła Sikory, nowego trenera Arki Michał Szromnik ma duży potencjał, ale ze względów mentalnościowych powinien już wiosną spróbować szczęścia w innym klubie. W grudniu 19-latek trenował z West Browmich Albion. Został oceniony pozytywnie, ale Anglicy zimą nie planują zatrudniać nowego golkipera i zapowiedzieli ewentualnie powrót do rozmów latem. 

Dlatego Arka chce, aby Szromnik zamiast siedzieć na ławce, grał regularnie w klubie, gdyż wówczas szanse na jego promocję będą większe. Stąd piłkarz w minionym tygodniu został skierowany na testy do II-ligowego Radomiaka. Przygotowano się do wymiany Michała na Marcina Matysiaka. Ten drugi stawił się nawet już w sobotę w Gdyni i zagrał w obu test-meczach. 

Teraz sprawy przybrały nowy obrót, gdyż przyszło kolejne zaproszenie z Anglii. Szromnik przez trzy dni ma trenować z Evertonem, czyli klubem, który dziewięciokrotnie zdobywał mistrzostwo, a pięciokrotnie krajowy puchar, a w 1995 roku sięgnął po Puchar Zdobywców Pucharu. Zespół z Liverpoolu szuka bramkarza już teraz, gdyż w kadrze ma obecnie tylko dwóch zawodników na tę pozycję. We wrześniu odszedł 40-letni Marcus Stephan Hahnemann

Numerem jeden jest obecnie Tim Howard. Amerykanin ma już 34 lata, w Evertonie broni od lata 2006 roku, ale szybko na pewno nie odda miejsca między słupkami, gdyż kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2016 roku. Numer dwa to obecnie były bramkarz m.in. Legii Warszawa, Jan Mucha. 31-letni Słowak umowę w Liverpoolu ma ważną tylko do końca bieżącego sezonu.

Przypomnijmy, że dla Szromnika testy w Anglii nie są nowością. Już jako 15-latek był sprawdzany przez Fulham oraz Liverpool. W Arce, w I lidze przez ostatnie 1,5 sezonu Michał rozegrał tylko 12 meczów. 
 
jagPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia