TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.06.2012

Muszą postawić na młodzież. Powstanie grupa "Talent".

W związku z planami właściciela Arki Gdynia Ryszarda Krauzego, dotyczącymi zmniejszenia budżetu gdynian w przyszłym sezonie, niewykluczone że wkrótce o sile drużyny stanowić będą przede wszystkim zawodnicy młodego pokolenia. Dlatego już teraz w Arce tworzy się grupa "Talent", która ma zadbać o gdyńskich młodzieżowców.
 
O powstaniu grupy poinformował na spotkaniu z kibicami żółto-niebieskich wiceprezes klubu Michał Globisz.
- Koncepcja wygląda następująco: w trzecioligowych rezerwach mają grać najzdolniejsi, ten zespół ma tworzyć tak zwana "grupa talent", która będzie miała dodatkowe treningi indywidualne z grupą trenerów, która będzie ten zespół prowadzić. Będzie traktowana szczególnie i będzie dla nas bardzo istotna - mówi wiceprezes Arki w wywiadzie dla portalu arkowcy.pl. Jak zaznacza za opieką nad gdyńskimi juniorami odpowiedzialnych będzie trzech szkoleniowców, działających w porozumieniu z Jackiem Dziubińskim, koordynatorem szkolenia młodzieży.
- Ta grupa, w której znajdą się nasze "diamenty" musi mieć specjalne treningi. Gwarantuję, że grając w III lidze i mając indywidualny tok szkolenia, grupa ta zrobi w ciągu roku niesamowity postęp. Proszę spojrzeć na to przeciw komu grają aktualnie nasi najzdolniejsi juniorzy. 16:0, 8:0 - takie wyniki są na porządku dziennym. Jak przy takich rywalach mają się rozwijać, jak mają trenować na przykład grę pod pressingiem? - pyta Globisz. W takich warunkach łatwiej będzie wyłowić poszczególne talenty. 

Globisz planuje również ściągać do Gdyni utalentowanych zawodników z innych klubów. - Mam cały czas kolegów-trenerów, którzy zajmują się szkoleniem w terenie i zdarza się, że oni dadzą mi "cynk", że jest ktoś wart uwagi. Wówczas odpowiednie osoby jadą takiego zawodnika oglądać. Piłkarza zapraszamy wraz z rodzicami, którym zostają zaprezentowane obiekty, miasto, internat. Bez wyjątków, rodzice są zachwyceni możliwościami szkolenia w Arce - podkreśla wiceprezes gdyńskiego klubu. 

Pierwsze efekty działania grupy "Talent" zweryfikować będzie można już niedługo. Sześciu młodych piłkarzy przejdzie okres przygotowawczy z pierwszą drużyną. - Tak, to będą między innymi Robakowski, Wojowski, Sulewski, Formella... Bardzo ciekawym piłkarzem jest też Kwaśnik, w juniorach młodszych bardzo dużo daje zespołowi Nalepa... Myślę, że mamy kilku naprawdę utalentowanych zawodników, z którymi trzeba szczególnie cierpliwie i wytrwale pracować - przekonuje Globisz.
 
kom Poprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia