14.06.2022

Grała młodzież. Juniorzy młodsi powalczą o awans!

Juniorzy młodsi Arki wygrali z Jaguarem i zapewnili sobie awans do dwumeczu o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U17 w nowym sezonie. Rozgrywki ligowe zakończył z kolei nasz drugi zespół.

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 14. kolejka

Arka Gdynia - Jaguar Gdańsk 6:0 (1:0)
Bramki: Staniszewski 18', Jurkiewicz 71', Abbott 2 (80', 87'), Klimczuk 2 (88', 90')

Arka: Depka - Czarnecki, Elwart, Tuliszka, Kozoduj, Staniszewski (85' Jarzyński), Klimczuk, Raczyński (60' Bełz), Maczkowski (60' Ozimek), Jurkiewicz (70' Barbugli), Szymański (75' Abbott)

W ostatni meczu w sezonie zasadniczym juniorzy młodsi Arki wygrali z Jaguarem Gdańsk 6:0. Tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej i wystąpią w barażach o awans do CLJ U17 w przyszłym sezonie. W pierwszej połowie mecz toczył się w szybkim tempie. Lekką przewagę posiadała Arka, która w 18 min. wyszła na prowadzenie po strzale Staniszewskiego z rzutu wolnego. Pomimo kilku dogodnych sytuacji do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie przewaga żółto-niebieskich rosła, ale dopiero w 71 min. drugą bramkę zdobył Jurkiewicz. W 76 min. za faul na Klimczuku bramkarz Jaguara otrzymał czerwoną kartkę. Grający w przewadze Arkowcy wykorzystali ten fakt i w ciągu 10 minut zdobyli kolejne 4 bramki. Najpierw dwa razy do siatki trafił Abbott, a po chwili jego wyczyn skopiował Klimczuk, który na listę strzelców wpisał się w 88 i 90 minucie gry.

Rywalem podopiecznych trenera Janczaka w barażu będzie Salos Szczecin. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 22 czerwca w Szczecinie, a rewanż 25 czerwca w Gdyni.

TABELA

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 9. kolejka

Arka II Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 1:2 (1:1)

Bramki: Parulski 12' - 38', 88'

Arka II: Łukowicz - Pieńczykowski (75' Zaryczański), Mirończuk, Skręta, Zamarippa - Galinski, Faltyński (60' Romanik) - Parulski, Łyszkiewicz-Dustet (60' Bojarczuk), Babś (70' Pyrek) - Żuber (46' Abbott)

W ostatnim meczu tego sezonu nasz zespół podejmował Kaszubie Kościerzyna. Debiuty w 4-ligowych rozgrywkach zanotowali zawodnicy występujący w tym sezonie w CLJ: Galiński, Babś i Łyszkiewicz-Dustet. W pierwszej połowie zdecydowana przewaga pozwoliła Arce stworzyć kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak tylko po jednej z nich nasz zespół cieszył się z gola. W 12 min. Parulski pokonał bramkarza dobijając piłkę do bramki po strzale Faltyńskiego.

W 38 min. meczu rywale wyrównali po ładnym strzale Troki z dystansu. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga połowa to dążenie obu zespołów do zdobycia zwycięskiej bramki, co w samej końcówce udało się Kaszubii. W 88 min. goście skutecznie sfinalizowali szybki kontratak i zapewnili sobie komplet punktów. Strzelcem gola był Zieliński.

Arka II zakończyła sezon w rundzie mistrzowskiej na 10. miejscu, ze zdobytymi 38 pkt. i stosunkiem 49-55. Jak podkreślił trener Maciej Cieślik, najważniejszy cel szkoleniowy - czyli wprowadzanie jak największej grupy młodych zawodników do piłki seniorskiej - został zrealizowany.