06.03.2023

Grała młodzież: Drugi zespół zdeklasował Jantar

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze drugiego zespołu Arki, którzy przybyli z Ustki z 8 strzelonymi bramkami. Odmienne nastroje mieli nasi juniorzy młodsi, którzy z Częstochowy wrócili bez punktów.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 20. kolejka

Jantar Ustka Arka II Gdynia 0:8 (0:1)

Bramki:
Szymański 3 (28’, 56’, 66’), Stępień 2 (48’, 68’), Kukuruza 2 (55’, 90’), Bednarski 51’

Arka II: Molenda – Jasiński (46’ Baranowski), Camara, Mikulski (70’ Branicki), Skręta (70’ Jaroń) – Bednarski, Zieliński – Stepień, Babś (46’ Pyrek), Hebel (46’ Kukuruza) – Szymański.

Arkowcy kończyli miniony rok zwycięstwem 7:0 nad Spartą Sycewice. Podopieczni trenera Macieja Cieślika jeszcze bardziej podwyższyli poprzeczkę na wiosnę. Pierwszy mecz 2023 roku zamknęli bowiem z bilansem 8 strzelonych goli.

W pierwszej połowie żółto-niebiescy dużej przewagi w polu nie mogli przełożyć na bramki. Przeciwnik przeciwstawiał się naporowi Arki skuteczną grą w  obronie. Kilkukrotnie na drodze do goli stanął również brak skuteczności i zdecydowania w sytuacjach podbramkowych. Szybkość akcji nie była w tej części gry wystarczająca, aby pokonać bramkarza przeciwnika więcej niż raz. Gola otwierającego rezultat zdobył Marcel Szymański po podaniu Kacpra Hebla w 28 min. gry. i skutecznym strzale z dystansu z ok. 13 metrów.

Po przerwie Arkowcy zagrali zdecydowanie szybciej i dużo skuteczniej, co w połączeniu z mniejszą determinacją rywali znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Po dwie bramki zdobyli Marcel Szymański, który zaliczył hattrick oraz Mateusz Stępień, Vadim Kukuruza, a jedną Michał Bednarski.

Kolejny mecz Arkowcy zagrają w Gdyni. W sobotę o g. 13.00 na stadionie rugby ich rywalem będzie Borowiak Czersk.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Zaliczyliśmy dobry start. Trzy punkty na koncie stanowią dobre wejście w rundę wiosenną naszej młodej drużyny. Należy także podkreślić solidną grę w obronie oraz postawę bramkarza, co pozwoliło nam zachować czyste konto po stronie strat.

Centralna Liga Juniorów U17 – 18. kolejka

Raków Częstochowa Arka Gdynia 3:1 (2:0)

Bramki:
Kukulski 31', Zieliński 35', Jurasik 68'   Sawicki 83'

Arka: Chyb Kozoduj, Vereshchak, Elwart, Ozimek, Raczyński (75' Piotrowski), Bełz, Laszczyk (60' Stępień), Kolasa (65' Parulski), Gohlike (46' Łyszkiewicz-Dustet, 70' Gozdecki), Sawicki

Żółte kartki: Elwart

Juniorzy młodsi 2023 rok rozpoczęli od wyprawy do Częstochowy. Powrót nie był jednak wymarzony, bo z potyczki z Rakowem wrócili bez zdobyczy punktowej.

Obydwa zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Spotkanie mogło się podobać, gdyż charakteryzowało się szybką grą oraz obfitowało w sytuacje strzeleckie. Najlepsze okazje dla żółto-niebieskich w pierwszej połowie mieli Sawicki (w 19 min.) oraz Raczyński (29 min.), którzy przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem.

To rywale otworzyli wynik wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką po rzucie rożnym. Już 4 min. później po kolejnym kornerze Raków podwyższył rezultat. Pierwsza połowa kończyła się więc dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej części meczu Arkowcy starali się znaleźć swoją szansę i wrócić do gry. Blisko kontaktowego trafienia było w 61 min., kiedy piłka uderzona przez Laszczyka minęła już bramkarza, ale w ostatniej chwili została wybita przez jednego z defensorów. W 67 min. Raków podwyższył rezultat w zasadzie rozstrzygając wynik spotkania. Na 8 min. przed końcem honorową bramkę z rzutu rożnego zdobył Sawicki.

Najbliższe spotkanie rozegramy w Gdyni. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Janczaka będzie w niedzielę o g.11.00  Śląsk Wrocław.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

– Dziś można było osiągnąć chociażby remis. Na pewno szkoda sytuacji, które mieliśmy w pierwszej połowie przy stanie 0:0. Pomimo przegranej i straconych bramek zagraliśmy dobre spotkane, co budzi optymizm na następne mecze.