Kolejne mecze ligowe rozegrali nasi juniorzy.

Centralna Liga Juniorów U18 - 24. kolejka

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:3 (2:2)

Bramki: Lutostański 2 (5', 56'), Żabiuk 13' - Babś 2 (7', 16'), Soboczyński 60'

Arka: Gołoś - Tomal, Baranowski, Mukulski, Lipkowski - Zieliński, Staniszewski (80' Galiński) - Predenkiewicz, Babś (80' Szymański), Soboczyński (64' Łyszkiewicz-Dustet) - Kroczyński (75' Krause)

Wyjazdowy mecz Arki z Jagiellonią dostarczył wielu emocji, padło w nim aż 6 bramek, a każda ze stron mogła wygrać. Gospodarze trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak za każdym razem żółto-niebiescy wyrównali. W 5 min. wynik otworzył Lutostański, który wykorzystał zagranie wzdłuż bramki. Dwie minuty później strzałem z 16 metrów po przechwycie wyrównał Babś. W 16 min. ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę po podaniu Soboczyńskiego z lewej strony. Babś doprowadził wtedy do remisu 2:2, bowiem 3 minuty wcześniej po stronie rywali pięknym uderzeniem z woleja popisał się Żabiuk.

Losy wyniku rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie 2 połowy. W 56 min. Lutostański trafił z rzutu karnego, a w 60 min. uderzeniem przy słupku z 20 metrów wyrównał Soboczyński. Obie drużyny walczyły do końca o zwycięską bramkę. Najbliżej szczęścia byli Kroczyński i Mukulski - po ich uderzeniach rywali ratował słupek. Wynik 3:3 oznacza, że podopieczni trenera Wilczyńskiego pozostają w tym roku niepokonani w lidze.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 5. kolejka

Gryf Słupsk - Arka Gdynia 2:1 (1:1)
Bramki: Kalinowski 25', 87' - Gnabasik 25'

Arka: Semmerling -
Klimczuk (51' Branicki), Elwart, Tuliszka, Kozoduj, Bełz, Maczkowski, Jurkiewicz, Gnabasik (46' Raczyński), Ozimek (75' Barbugli), Abbott (60' Żmuda)

Po serii trzech zwycięstw z rzędu, tym razem nasza drużyna U17 zakończyła ligowe spotkanie bez zdobyczy punktowej. W wyjazdowym starciu z Gryferm Arka objęła prowadzenie w 25 min. po celnym strzale Gnabasika. Gospodarze odpowiedzieli już po 2 minutach, gdy do wyrównania doprowadził Kalinowski. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej części żółto-niebiescy szukali okazji do zdobycia decydującej bramki, jednak w końcówce to Gryf zadał decydujący cios. W 87 min. po raz drugi tego dnia do siatki trafił Kalinowski i zapewnił swojemu zespołowi komplet punktów. W następnej kolejce Arka zagra na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice.