25.09.2016

4 liga: Arka II rozgromiła Powiśle!

W 8 kolejce 4 ligi Arka II efektownie pokonała Powiśle Dzierzgoń 4:0 (0:0). Dla podopiecznych trenera Robeta Wilczyńskiego było to trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych.

8 kolejka 4 ligi

Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 4:0 (0:0)

Bramki: Mosiejko 2 (61' 81'), Łyszyk 73', Węsierski 88'

Arka II: Moczadło - Babiński (80' Ziarkowski), Sikorski (84' Wieczorek), Chmielnicki, Wawszczyk (80' Polański) - Mosiejko, M.Olszewski - Błąd, Wośk (66' Łyszyk), Wojowski - Węsierski

Powiśle: Kowalski - Hadrysiak, Krysiński, Maluchnik, Berk, Galeniewski, Orłowski (62' Maciej Pietrzyk), Muller (74' Kulas), Mateusz Pietrzyk, Ł.Olszewski (80' Majewski), Gruszewski (62' Przybyszewski)

Sędzia:  Ewa Augustyn (Pomorski ZPN)

Widzów: 100

Przez cały mecz stroną dominującą była Arka, co udokumentowała czterema zdobytymi bramkami. Już w pierwszych 20 minutach gry dwukrotnie strzelał Węsierski, ale za każdym razem dobrze interweniował bramkarz Powiśla. W 24 min. zza pola karnego uderzył Błąd, jednak lecącą w róg bramki piłkę na rzut rożny odbił Kowalski.

Kilka minut później Błąd miał kolejną okazję, by otworzyć wynik meczu. Po jego strzale z ostrego kąta ponownie dobrze interweniował bramkarz rywali, który w przekroju całego spotkania był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Goście przed przerwą tylko raz zagrozili Arce. W 43 min. z rzutu wolnego uderzył Gruszewski, a piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Moczadłę. Do szatni oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stronie obraz gry nie uległ zmianie. Arkowcy cały czas nękali atakami swoich rywali. W 47 min. mocno uderzał Wojowski, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później ten sam zawodnik dośrodkował na głowę Węsierskiego. Ten jednak strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

Arka objęła prowadzenie w 61 min. spotkania. Rzut karny, podyktowany za zagranie ręką, wykonywał Mosiejko. Strzał z 11 metrów obronił Kowalski, ale wobec mocnej dobitki naszego zawodnika był już bezradny. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Wojowski, ale nie opanował piłki w polu karnym i bramkarz gości zdążył z interwencją.

W 73 min.  było już 2:0. Wprowadzony na boisko 7 minut wcześniej Łyszyk popisał się pięknym strzałem z ok. 10 metrów w samo "okienko" i  podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich. Trzy minuty później przed szansą stanął Błąd, który oszukał dwóch obrońców przy linii bocznej i popędził na bramkę. Niestety naszemu zawodnikowi zabrakło szczęścia i jego uderzenie zewnętrzną częścią stopy trafiło w słupek. Kilka chwil później mieliśmy jedną z nielicznych akcji Powiśla, jednak Moczadło nie dał się zaskoczyć i odbił uderzenie jednego z zawodników rywali.

Arka nie rezygnowała z dalszych ataków i w końcówce zdobyła dwie kolejne bramki. W 81 min.  po szybkiej kontrze piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Mosiejki, a ten nie miał problemu ze skierowaniem jej do siatki. Ostatni cios żółto-niebeiscy zadali rywalom w 88 min., kiedy to Węsierski popisał się pięknym uderzeniem w "okienko" i ustalił wynik meczu na 4:0.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Od początku nadawaliśmy ton temu spotkaniu. Już w pierwszej połowie mieliśmy sytuacje do zdobycia bramki. Spodziewaliśmy się, że w drugiej części także będziemy mieli sytuacje i faktycznie było ich bardzo dużo. Bardzo się cieszymy z wygranej, miło się oglądało ten mecz. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

Musimy być przyzwyczajeni do tego, że w poszczególnych meczach będziemy grać w różnym składzie.  Dziś zawodnicy pokazali jakość w grze. Zarówno zawodnicy z pierwszego zespołu, jak i młodzież z zespołu juniorów stanęli na wysokości zadania.

Po dzisiejszym zwycięstwie żółto-niebiescy awansowali na 7 miejsce w tabeli. Teraz czekają ich dwa mecze wyjazdowe - z GTS-em Kolbudy oraz Centrum Pelplin.