16.06.2023

4 liga: Kolejna wygrana drugiego zespołu

Arkowcy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Spartę Sycewice 2:1 (1:0).

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 37. kolejka

Sparta Sycewice – Arka II Gdynia 1:2 (0:1)

Bramki: Galiński 38', Kukuruza 49' – Miecznikowski 62'

Gołoś – Rusnak, Branicki (45' Nawrocki), Skręta, Barbugli (46' Tuliszka) – Schwartzman, Galiński – Pyrek (60' Hebel), Łyszkiewicz-Dustet, Pieńczykowski – Kukuruza (60' Stenka)

W przedostatnim spotkaniu tego sezonu zespół rezerw pokonał na wyjeździe Spartę Sycewice. Gospodarze na przewagę piłkarskich umiejętności podopiecznych Macieja Cieślika próbowali odpowiedzieć ambicją i agresją w grze. Nasz zespół przez cały mecz posiadał mimo tego przewagę i umiejętnie kontrolował wydarzenia na boisku. Zanim piłka wpadła do siatki Sparty, to jednak Gołoś trzykrotnie ratował nasz zespół przed utratą gola. Wreszcie w 39 min. po dośrodkowaniu Pyrka z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Galiński. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Cztery minuty po wznowieniu gry, po dograniu ze skrzydła Pieńczykowskiego, akcję wykończył Kukuruza podwyższając prowadzenie Arki. Kontaktową bramkę, która wlała nadzieję w serca miejscowych, w 62 min. zdobył Miecznikowski. Po trafieniu gospodarze zaatakowali odważniej, jednak nasz zespół do końca spotkania grał rozsądnie w defensywie i nie pozwolił sobie na stratę kolejnych goli. Tym samym po końcowym gwizdu trzecie zwycięstwo z rzędu i sukces w postaci wygranej na wyjeździe stały się faktem.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Czerwiec w naszym wykonaniu to 10 punktów w 4 meczach, ofensywna nastawienie oraz mądra gra obronna. Pozwala nam to umacniać się w górnej połowie tabeli rozgrywek. Za tydzień meczem z Bytovią na własnym boisku, zakończymy rozgrywki IV ligi.