24.09.2016

Zwycięstwo juniorów starszych!

Po raz drugi w tym sezonie wyjazd do Zabrza okazał się udany dla naszych juniorów starszych. W meczu 8 kolejki Centralnej Ligi Juniorów podopieczni trenera Jakuba Frydrycha pokonali zespół Gwarka Zabrze 1:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów - 8 kolejka

Gwarek Zabrze - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: Kłosowski 27'

Arka: Więckowicz - Gębiś, Bednarski, Lengiewicz, Krakowiak, Hołtyn, Affeld (76' B.Nowicki), Ryk (46' Łoś), Kłosowski, Gabor (55' Kafka), Sz.Nowicki  (65' Gniadecki)

Żółta kartka: Lengiewicz

Nasi juniorzy starsi gościli już w Zabrzu w sierpniu, kiedy to wysoko pokonali ówczesnego lidera Górnika 4:0. Tym razem mierzyli się z inną ekipą z tego miasta - Gwarkiem. Wynik dzisiejszego spotkania został ustalony w pierwszej połowie. W 27 min. Arka zdobyła zwycięską bramkę, której autorem był Jakub Kłosowski. Poza tą sytuacją, przed przerwą oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji bramkowych. W końcówce tej części gry po rzucie rożnym  uderzał Bednarski, ale nie trafił w światło bramki.

W drugiej połowie Arka mogła podwyższyć wynik, jednak naszym piłkarzom nie udało się po raz drugi skierować piłki do siatki. Najpierw w sytuacji "sam na sam" Kafka trafił w słupek, a uderzenie Hołtyna z trudem obronił bramkarz. Rywale mieli jedną bardzo dogodną okazje na wyrównanie, gdy po interwencji jednego z obrońców, piłka przelobowała Więckowicza, ale na szczęście poszybowała też ponad poprzeczką naszej bramki.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Patrząc na przebieg gry,  uważam że nasze zwycięstwo było zasłużone. Rywal postawi trudne warunki, jednak udało sie wygrać. Cieszą kolejne punkty. Dobre zawody rozegrał strzelec bramki Kłosowski, ktory był bardzo aktywny w trakcie całego spotkania.

Dla żółto-niebieskich jest to drugie zwycięstwo z rzędu w lidze. Dzięki niemu mają obecnie na swoim koncie 13 pkt. Szansa na kolejną zdobycz punktową już w przyszłą sobotę w meczu ze Śląskiem Wrocław.