TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.11.2012

Dzień Dawcy Szpiku w Gemini!

W  sobotę 24 listopada 2012 w Gdyni poszukiwany będzie „genetyczny bliźniak" dla chorego na białaczkę Sławka Grześkowiaka - niezwykle barwnej i zasłużonej dla Gdyni osoby, najmłodszego członka komitetu strajkowego w Gdyni w grudniu 1970 r., byłego radnego miasta. W Centrum Gemini (ul. Waszyngtona 21), w godz. 12.00-18.00, odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, organizowany przez Fundację DKMS i Miasto Gdynia.

 

W programie imprezy między godz. 13.00,  a 14.00  zaplanowano malowanie bombek przez artystów, sportowców, znanych i lubianych gdynian. Wraz z Prezydentem Gdyni tego zadania podjął się m.in. zawodnik Arki Piotr Kuklis.

 

Potencjalni dawcy będą mogli zarejestrować się w Centrum Gemini. Apelujemy, by decyzja ta nie była emocjonalna, ale racjonalna. Odmowa oddania szpiku oznacza odebranie komuś nadziei na życie.
 
Na miejscu, w punkcie informacyjnym, na wszystkie pytania odpowiedzą wolontariusze fundacji. Będą również bohaterowie pozostałych akcji w Gdyni, podczas których od 2009 r. zarejestrowało się 5 tys. potencjalnych dawców.

 

Pojawi się m.in. Maciej Bukowski,  któremu dedykowany był Dzień Dawcy Szpiku w maju 2011 roku. Znaleziono „genetycznego bliźniaka", choć nie w Gdyni i wieloletni przyjaciel Arki  jest już po przeszczepie!

 

 Sobota w Gdyni ma być jednocześnie świętem dawców i ich przyjaciół. Dla wszystkich, którzy odwiedzą Centrum Gemini przygotowano wiele atrakcji, które ucieszą zwłaszcza dzieci.

 

W programie:
- muzyczne spotkanie z zespołem „No Limits", który zaśpiewa m.in. piosenki z najnowszej płyty „Gdy nią oddychasz";


- wizyta Pchły Szachrajki, która wraz motylami, dżdżownicami i innymi bohaterami przedstawienia Teatru Muzycznego zaśpiewa kilka piosenek ze spektaklu;


- pokazy tańca The Salsa Kings;


- animacje dla dzieci, malowanie buziek, warsztaty plastyczne „Idą święta" - prowadzone przez Fundację BOMALIHU;


- malowanie bombek przez artystów, sportowców, znanych i lubianych gdynian;


- pokaz ratownictwa, medycznego - udzielanie pierwszej pomocy.


Tego dnia moc będzie z Gdynią, bowiem Centrum Gemini odwiedzą również członkowie Legionu 501, czyli fani „Gwiezdnych wojen" w kostiumach bohaterów gwiezdnej sagi!

 

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg lub bez dużej nadwagi. Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Wszyscy chętni do uczestnictwa w akcji powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

 

ZAPRASZAMY!
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia