TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.11.2012

Nowy trener do końca miesiąca.

Zwolnienie stanowiska przez Petra Nemca wywołało spore zainteresowania Arką trenerów krajowych i zagranicznych. Do Gdyni płyną liczne oferty szkoleniowców i to nawet z... Brazylii. Jak deklaruje wiceprezes Michał Globisz, nowego szkoleniowca żółto-niebieskich powinniśmy poznać do końca miesiąca. Kibice o szczegóły tych negocjacji i nie tylko będą mogli zapytać na spotkaniu, na które klub zaprasza 27 listopada.

W środę Wojciech Ignatiuk, trener przygotowania motorycznego i diagnostyki na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie przygotował piłkarzom testy wydolnościowe. Na podstawie ich badań każdy z zawodników otrzyma zakres ćwiczeń i obciążeń, które będzie miał do wykonania podczas przerwy w rozgrywkach. Na urlopy drużyna uda się 1 grudnia. 

-Na razie nie oceniamy poszczególnych zawodników. Tego typu analizy chcemy dokonać już z nowych trenerem - informuje Michał Globisz. Wiceprezes Arki jest obecnie najbardziej zapracowanym człowiekiem w klubie. To on prowadzi rozmowy z kandydatami na nowego szkoleniowca żółto-niebieskich, a także analizuje oferty, które zaczęły napływać do klubu najpierw po urlopowaniu, a potem po rozwiązaniu kontraktu z trenerem Nemcem

-Ofert jest naprawdę dużo. Przychodzą z kraju i zagranicy, nawet z Brazylii. Na tym etapie rozważamy jeszcze różne warianty. Chcemy, aby nowy trener został wyłoniony do końca miesiąca - dodaje wiceprezes Globisz

Jak ustaliliśmy Arka nie zamierza zatrudnić trenera na dorobku. To sprawia, że szanse Pawła Sikory, który zadebiutował w I lidze w roli szkoleniowca meczem z ŁKS, na przejęcie na stałe drużyny są niewielkie. W najbliższych dniach klub chce przeprowadzić decydujące rozmowy z trzema głównymi kandydatami. Kto jest w tym gronie? Klub nie ujawnia. 

-Ma to być szkoleniowiec, który z jednej strony uzdrowi atmosferę w szatni, a z drugiej będzie mądrze realizował zapoczątkowaną strategię, aby budować drużynę w oparciu o młodych piłkarzy - tylko tyle zdradza wiceprezes Globisz

W kontekście Arki wymieniany był najczęściej Dariusz Wójtowicz, trener lidera grupy wschodniej II ligi - Puszczy Niepołomice. Szkoleniowiec już wcześniej wynegocjował sobie w obecnym klubie możliwość odejścia do wyższej ligi przed końcem sezonu, ale nie wiadomo, czy będzie mógł pozamykać w tak krótkim czasie wszystkie inne sprawy, gdyż na co dzień mieszka w Krakowie. 

Z trenerów pracujących obecnie w I lidze w grę mogą wchodzić Dariusz Podoliński, szkoleniowiec Dolcanu Ząbki oraz Przemysław Cecherz. Ten drugi w minionym sezonie do ostatniej kolejki grał o awans do ekstraklasy z Kolejarzem Stróże, a kandydatem do Arki był już wówczas, gdy ostatecznie zatrudniono... Nemca

Kibice o kwestie związane z poszukiwaniem trenera dla Arki, a także wszystkie inne sprawy dotyczące funkcjonowania klubu będą mogli się zapytać 27 listopada o godzinie 18:00. W restauracji "Olimpijska 5 Sports Bar& Restaurant" w tym terminie do ich dyspozycji będą: wiceprezes Globisz, trener Sikora oraz najskuteczniejszy piłkarz żółto-niebieskich jesienią, Marcus Vinicius Da Silva.

jag.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia