ŁKS - Arka 0:2. Gdynianie wracają z tarczą!

Kilka odważnych zmian kadrowych Pawła Sikory przyniosło wymierny efekt. Arka będąc zespołem zdecydowanie lepszym od ŁKS-u przywozi do Gdyni trzy punkty i udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał.

ŁKS: Wyparło - Sasin, Gieraga, Jurkowski, Osiński, K.Kaczmarek, J.Kuklis, Poźniak (59' Serafiński), P.Kaczmarek (84' Papikyan), Stąporski (59' Golański), Więzik.

Arka: Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Dettlaff - Krajanowski (59' Szwoch), Pruchnik, Rzuchowski (75' Brzuzy), Formella (88' Tomasik) - da Silva, P.Kuklis.

Żółte kartki: Gieraga - Rzuchowski, Brodzińsk, Sobieraj

Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska).

2 min - rzut wolny spod linii bocznej dla Arki. Dośrodkowywał Rzuchowski i było groźnie, choć strzału arkowcy nie zdołali oddać.

4 min - świetna okazja dla Arki! Wyparło był na 16. metrze, a Formella zamiast strzelać nad bramkarzem ŁKS-u, zdecydował się na strzał po ziemi. Wyparło odbił piłkę i mamy tylko rzut rożny.

7 min - płaski strzał Kuklisa spokojnie wyłapuje Wyparło.

14 min - indywidualna akcja Krajanowskiego zakończyła się niecelnym strzałem na bramkę ŁKS-u

16 min - po zagraniu Dettlaffa rzut rożny dla Arki. Wrzuca piłkę Rzuchowski, ale nie było to udane zagranie w wykonaniu pomocnika Arki.

18 min - gdynianie zdecydowanie przeważają, kolejny rzut rożny jednak nie przynosi zamierzonego efektu.

23 min - goooool dla Arki! Doskonała centra Tadrowskiego, po której da Silva trafia w Wyparłę. Odbitą piłkę świetnie zagrał po ziemi Formella, a da Silva skierował ją z najbliższej odległości do siatki!

26 min - P.Kaczmarek z rzutu wolnego z ok 30 metrów wyraźnie obok słupka bramki strzezonej przez Szlagę

27 min - da Silva fantastycznie uderzył z ok. 25 metrów i piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka!

29 min - Rzuchowski zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, ale za słabe, aby stworzyć problemy bramkarzowi gospodarzy

32 min - Formella był bardzo bliski dobrego zagrania w polu karnym do da Silvy, ale zbyt wielu było obrońców ŁKS-, aby ta piłka mogła dotrzeć do Brazylijczyka. Dobrze wygląda współpraca tej dwójki napastników Arki.

37 min - znów strzał na bramkę zdołał oddać da Silva. Naciskany przez obrońców oderzył zbyt lekko, aby zagrozić poważniej Wyparle.

39 min - Tadrowski przebiegł z piłką niemal całe boisko, ale Gieraga w ostatniej chwili udaremnił oddanie skutecznego strzału na bramkę

42 min - Stąporski celnie dośrodkowuje na głowę Więzika, a strzał napastnika ŁKS-u kapitalnie broni Szlaga! Akcję przerywa jednak arbiter dopatrując się pozycji spalonej Więzika.

PRZERWA - zasłużone prowadzenie Arki, która zdecydowanie przeważa i przewyższa swojego przeciwnika kulturą gry. Aby jednak wygrać to spotkanie, żółto-niebiescy powinni udokumentować swoją przewagę jeszcze jedną bramką, bo nawet jedna akcja ŁKS-u może odwrócić losy meczu.

47 min - próba zagrania w pole karne Arki. W porę połapał się w tym Maciej Szlaga, który spokojnie chwycił piłkę.

50 min - goool dla Arki! Rzuchowski uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, piłka nieprzyjemnie skozłowała przed bramką i błąd popełnił Bogusław Wyparło, który pod brzuchem wpuszcza piłkę do bramki!

52 min - P.Kuklis zdecydował się na strzał z 20 metrów i trafił w poprzeczkę!

53 min - seria dośrodkowań w pole karne Arki, ale dobrze spisali się obrońcy i bramkarz z Gdyni

60 min - druga bramka dla Arki zdecydowanie uspokoiła grę: podcięła skrzydła gospodarzom, a goście nie są specjalnie zdeterminowani, aby podkręcać tempo

61 min - strzał obok słupka bramki Szlagi

68 min - dobrze rozegrany rzut rożny przez ŁKS zakończył się nieudaną próbą strzału przez J. Kuklisa

70 min - po rzucie wolnym wykonanym przez P. Kaczmarka do piłki dochodzi J.Kuklis i oddaje bardzo groźny strzał, z którym spore problemy miał Szlaga!

72 min - dobra centra w szesnastkę Pruchnika, ale Gieraga na wybija piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry bramkę życia mógł zdobyć Brodziński, bo fantastycznie uderzył z przewrotki z 11 metrów, lecz Wyparło zdołał sparować piłkę na poprzeczkę!

76 min - da Silva chciał zaskoczyć Wyparłę uderzeniem przy krótkim słupku, ale bramkarz godpodarzy nie dał się zaskoczyć.

77 min - nieco zapomniany przez gdyńskich obrońców Serafiński oddał strzał głową, który w bezpiecznej odległości minął bramkę Szlagi

81 min - Paweł Kaczmarek spróbował strzału na bramkę z rzutu wolnego, ale Szlaga, choć na raty, dobrze interweniuje

82 min - Świetna centra Brzuzego na głowę da Silvy, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany i mamy tylko rzut rożny

82 min - Formella oddał strzał po ziemi zza pola karnego, ale tym razem Wyparło nie popełnił błędu, jak to miało miejsce przy golu Rzuchowskiego

86 min - Szwoch ładnie wypatrzył Formellę w środku pola karnego i szkoda, że ten nieudanie próbował wyjść na czystą pozycję strzelecką

88 min - bardzo groźnie pod bramką Arki! Najpierw Sasin oddaje mocny strzał, który dobrze obronił Szlaga, a chwilę później Papikyan z bliska fatalnie pudłuje!

KONIEC - Arka w pełni zasłużenie pokonuje ŁKS na jego boisku. Zwycięstwo gdynian mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo zespół prowadzony przez Pawła Sikorę z dużą łatwością dochodził do pozycji strzeleckich. Dzięki temu zwycięstwu Arka może spokojnie udać się na zimową przerwę.