TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

05.09.2012

Regulowanie celowników. Kuklis na pełnych obrotach

Środa w Arce stała pod znakiem powrotu do Gdyni Piotra Kuklisa. Duże zainteresowanie tym piłkarzem oczywiście nie może dziwić – w końcu to najskuteczniejszy piłkarz żółto-niebieskich w ubiegłym sezonie. Popołudniowy trening odbył się już z udziałem Kuklisa.

 

Zgodnie z planem dziś arkowcy zaliczyli dwie jednostki treningowe, choć pora przeprowadzenia drugich zajęć nieco zmieniła się od wcześniejszego planu i awizowanej przez nas godziny 16-ej. Zawodnicy stawili się na murawie bocznego boiska GOSiR trzydzieści minut wcześniej i spędzili na niej dokładnie półtorej godziny.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0741_kopia_420fcf7d46346ac06add400f851b2d4c.jpg

 

Hasłem przewodnim dzisiejszego treningu była „skuteczność”, ale zanim piłkarze zaczęli ostrzeliwać bramki Macieja Szlagi i Michała Szromnika, miała miejsce obowiązkowa rozgrzewka i kilka ćwiczeń wprowadzających. Na uwagę zasługuje fakt, że „nowy-stary” zawodnik na treningu, czyli Piotr Kuklis, od razu objęty był specjalnym nadzorem szkoleniowców. Najpierw w obroty wziął go trener Ignatiuk, który zorganizował mu ćwiczenia rozciągające i wytrzymałościowe, natomiast ostatniej części treningu dopilnował osobiście sam Petr Nemec, dysponując Kuklisowi serię kilku biegów „na tempo”.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0752_kopia_5f1a112e25960a95001c49c117e7cb35.jpg

 

Blisko godzinę gdynianie poświęcili na ćwiczenia strzeleckie – obserwowaliśmy zatem strzały zza pola karnego, a także z bliska po wcześniejszych dośrodkowaniach. Piłki posyłane były zarówno górą, jak i dołem. Pozostaje wierzyć, że te ćwiczenia odniosą pożądany skutek, bo to m.in. brak skuteczności zadecydował o skromnym dorobku punktowym z ostatnich trzech spotkań. Jeśli ten element zostanie w Arce poprawiony, rozczarowań podobnych do tych z ostatnich dni powinno być zdecydowanie mniej…

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0798_kopia_c7bef95bae9f93f738dfd5c81afe8ab0.jpg

 

Lista obecności, poza wspomnianym Piotrem Kuklisem, nie różniła się niczym od tej odnotowanej w dniu wczorajszym. Różnicę stanowił fakt, że do zawodników normalnie trenujących dołączył Krzysztof Sobieraj. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj nasz defensor uskarżał się na drobną dolegliwość, która zmusiła go do treningu indywidualnego.

 

Na czwartek zaplanowano jeden trening – o godz. 10-ej.

 

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Piotrem Kuklisem przeprowadzonej bezpośrednio po zakończonym treningu oraz prezesem Wojciechem Pertkiewiczem, który skomentował ostatnie wydarzenia w klubie i krótko podsumował początek sezonu w wykonaniu żółto-niebieskich.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia