TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

16.08.2012

Konferencja przed Bogdanką: Jesteśmy "Arka Gdynia!".

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa przez meczem 3. kolejki I ligi między Arką Gdynia, a Bogdanką Łęczna. Wzięli w niej udział trener Petr Nemec oraz dwaj napastnicy: Maciej Górski i Marcus Da Silva. Wszyscy zapowiedzieli, że w niedzielę drużyna zagra o zwycięstwo!

 

Obecność Marcusa Da Silvy skłoniła do przypomnienia jego udanego wejścia w meczu z Wartą i strzelenia gola po 45 sek. Jak wyliczyli klubowi statystycy, strzelcem najszybszego gola w historii Arki jest jednak Olgierd Moskalewicz. Wpisał się on na listę strzelców już w 15 sek. meczu barażowego z Jagiellonią Białystok w czerwcu 2006 roku.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0086_kopia_a0d44cc945c440a1690e4d478b7f4603.jpg

 

 

Później dominowała już I-ligowa rzeczywistość. Trener Petr Nemec skomentował wyniki rozegranej wczoraj 2. kolejki sezonu:

 

- Miałem możliwość oglądania spotkań transmitowanych w Orange Sport i muszę przyznać, że niewiele mi one powiedziały. Myślałem, że będą stały na wyższym poziomie, ale są to dopiero pierwsze mecze. Ciężko jest cokolwiek powiedzieć, gdyż np. jeśli Zawisza wygrała z Sandecją 5:0 na wyjeździe to spodziewałem się, że lekko poradzi sobie teraz z beniaminkiem.

 

Jak wspomnieliśmy, trenerowi towarzyszyło dwóch napastników, co spowodowało pytania o taktykę zespołu w ofensywie. Obaj zawodnicy zapewnili, że celem drużyny jest gra „do przodu” i rywali z Łęcznej czekać będzie ciężka przeprawa.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0089_kopia_89f9ae087b2101d8c715c21c019b24db.jpg

 

Maciej Górski:

- Oczywiście będziemy usposobieni tak, jak w meczu z Wartą Poznań, czyli podejdziemy wysoko i będziemy stwarzali sytuacje. Myślę, że, przy wsparciu swoich kibiców, nie zdarzy się taka sytuacja, że będziemy się cofać, grać z kontrataku. Jesteśmy Arka Gdynia, narzucamy swój styl gry i nie możemy oddawać pola przeciwnikowi. Siłą rzeczy, musimy strzelać bramki. Myślę, że będzie dużo sytuacji.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0090_kopia_b153ac3ad79f14be6f53dff91c2d332d.jpg

 

Marcus Da Silva:

- Na pewno, tak jak Maciej mówił, jesteśmy Arką i musimy atakować od początku, nie dać miejsca przeciwnikowi. Będziemy się starali strzelić jak najwięcej bramek.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0091_kopia_e12e92eda7aec23f1a85cb0145227819.jpg

 

Trener Nemec jest także spokojny o „rozpracowanie” najbliższego rywala żółto-niebieskich:

- Nie delegowaliśmy nikogo do Łęcznej, ale mamy ludzi odpowiedzialnych za dostarczanie informacji  i na pewno będziemy mieli materiał do analizy i przygotowania się.

 

Szkoleniowiec ocenił także wyjazd trójki młodych graczy na zgrupowanie reprezentacji U-20:

 

 - Mamy rozeznanie na temat udziału naszych graczy w zgrupowaniu U-20. Myślę, że dzisiaj są oni już w drodze i jutro będą na treningu. Mają dwa dni, żeby się przygotować z nami i nie widzę żadnego powodu, aby coś stało temu na przeszkodzie.

 

W drużynie "odpukać" nie ma kontuzji więc  trenerowi i zawodnikom życzymy spokojnych przygotowań do niedzielnego meczu. Jutro będzie to tradycyjny zamknięty trening na głównym stadionie. W sobotę zajęcia wyznaczono na godz. 16.00. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30.

 

Dziś nasz zespół zaliczył o godz. 11.00 grę wewnętrzną podczas której dobrą skutecznością wykazywali się gracze ofensywni.To w połączeniu z deklaracjami na konferencji zapowiada więc walkę o trzy punkty!

 

kk
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia