TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

25.03.2012

Arka zagra z Legią Warszawa w półfinale Pucharu Polski!

Po raz ostatni podobne emocje towarzyszyły nam 30 lat temu. Wówczas Arka w półfinale trafiła na późniejszego zdobywcę tego trofeum Lecha Poznań. Tym razem poznaniaków zabrakło na tym etapie rozgrywek, a los z trójki: Wisła, Legia, Ruch wskazał na Legię. Pierwszy mecz w Gdyni.

 

W roli gospodarzy losowania przeprowadzanego na stadionie Legii wcielili się Piotr Karpiński oraz  Dariusz Tuzimek i Maciej Terlecki komentujący spotkania pucharowe. Transmisję przeprowadziła stacja TVN Turbo. Drużyny losowała "pogodynka" stacji TVN  Agnieszka Cegielska. Arkę reprezentowali wiceprezes Michał Globisz i Tomasz Jarzębowski, którego bramka strzelona we Wrocławiu dała żółto-niebieskim awans do półfinału.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/zdj%C4%99cie-2_5e53b940337432d0d0c275796c7eacb5.jpg

 

 

Zestaw par:

 

Arka Gdynia - Legia Warszawa

Ruch Chorzów -  Wisła Kraków

 

Pierwsze mecze: 3-4 kwietnia, rewanże: 10-11 kwietnia

 

Finał: 24 kwietnia

 

Z Legią Arka w ramach rozgrywek pucharowych ma bilans 1:1 bramki 2:2.Mecze te odbyły się dawno. Pierwszy w 1970 roku Legia wygrała w Gdyni 1:0 (bramka: Gadocha), a drugi w ćwierćfinale w 1982 roku i Arka wygrała w Warszawie 2:1 (samobójcza i Dybicz).

 

 

Ostatni raz w lidze graliśmy  w sezonie 2010/2011 i były to bolesne porażki 0:3 w Warszawie i 2:5 w Gdyni. Teraz jest zupełnie inny zespół, a  mobilizacja zawodników ze strony Tomka Jarzębowskiego i Marcina Bochenka będzie wyjątkowa.

 

Trener Petr Nemec  pytany na gorąco przez nas o wynik losowania powiedział: " Trudny rywal. Trzeba z nimi powalczyć. Gryf pokazał, że także w Warszawie można osiągnąć dobry wynik. Na pewno w pucharach jest lepiej gdy pierwsze spotkanie gra się u siebie. Dla nas jest teraz istotne kiedy dokładnie to spotkanie się odbędzie."

 

W podobnym tonie wypowiedział się tuż po losowaniu Michał Globisz: "Trafiliśmy na najsilniejszego rywala, choć obojętnie na kogo byśmy nie wpadli to byłby to mocny i atrakcyjny przeciwnik. Cieszymy się, że pierwszy mecz zagramy u siebie. Pokonaliśmy przecież w Gdyni Polonię Warszawa i Śląsk..."

 

Tomek Jarzębowski "chciał" Legię i "ją ma", ale musi uważać w pierwszym meczu w Gdyni  aby nie otrzymać drugiego upomnienia, co wykluczyłoby go z rewanżu w Warszawie...: " Nie wiem czy zagram w rewanżu w Warszawie, ponieważ mam już jedną żółtą kartkę i jestem zagrożony pauzą. Oczywiście cieszę się z wyników losowania. Pierwszy mecz gramy u siebie i musimy zrobić wszystko, aby powtórzyć wynik z domowego spotkania ze Śląskiem. Domyślam się, że legioniści przyjadą do Gdyni w mocniejszym zestawieniu niż wrocławianie, dlatego czeka nas ciężka przeprawa"
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia