10.09.2011

Flota - Arka 1:0. Czwarta porażka żółto-niebieskich.

Dla trenerów Petra Nemca i Pawła Sikory oraz kilku piłkarzy Arki mecz w Świnoujściu miał wyjątkowy charakter. To tam zadziwiali całą ligę konsekwentną i skuteczną grą, o ktorej dziś marzymy w Arce. Niestety nie będą tego powrotu wspominać zbyt dobrze, bo żółto-niebiescy wrócądo Gdyni bez punktu.

8 kolejka I ligi

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramki: Bodziony 63'

Flota: Wesołowski - Kalinowski, Kieruzel, Udarević, Jasiński - Ostalczyk (74' Chi Fon), Niewiada, Chyła, Broź (46' Bodziony), Tomasik - Nnamani (90'  Misan)

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Ivanovski (70' Arifović), Siebert, Benat, Płotka, Niedziela (78' Wilczyński) - Słowiński (70' Flis)

Żółte kartki: Kalinowski, Jasiński, Bodziony, Tomasik - Płotka, Łągiewka, Słowińsk, Siebert

Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)

Relacja z wyjazdu w ARKA- TV

6 min - od pierwszej minuty Arka gra bardzo aktywnie, ale pierwszy strzał w światło bramki oddają gospodarze, a konkretnie Nnamani, który nie sprawił dużych problemów Juszczykowi

10 min - najbardziej wyróżniającym się arkowcem jest Radzewicz, który nie tylko dobrze wywiązuje się z obowiązków w obronie, ale jest siłą napędową akcji gdyńskiego zespołu

13 min - Niedziela decyduje się na strzał, niestety wysoko nad poprzeczką

18 min - znów pokazuje się Radzewicz, który oddaje strzał zza pola karnego, lecz niecelny

21 min - jako pierwszy w światło bramki Wesołowskiego trafił Ivanovski, ale bramkarz Floty nie dał się zaskoczyć

23 min - do przewinień uciekają się goście i w krótkim odstępie czasu na ich konto wpadają dwie żółte kartki. Dłużni nie pozostają również piłkarze Floty, a konkretnie Kalinowski

27 min - brzydki okres w tym meczu, który zdominowały faule

29 min - Broź był długo opatrywany przez swoich masażystów, ale gdy wrócił do gry znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, bo mógł stanąć oko w oko z Juszczykiem, jednak niepotrzebnie szukał partnerów

32 min - znów Broź mógł zostać bohaterem miejscowych, ale fantastycznie spisał się Juszczyk, broniąc groźne uderzenie na swoją bramkę!

36 min - najlepszy zawodnik gospodarzy Ostalczyk dostrzegł w polu karnym Tomasika i posłał mu dokładną piłkę, lecz ten na szczęście nieznacznie chybił...

41 min - zamiast goli, piłkarze kolekcjonują żółte kartki, których sędzia pokazał już 5, w tym 3 dla Arki. Ostrej walki nie brakuje!

43 min - fantastyczne uderzenie z dystansu Płotki i jeszcze lepsza interwencja Wesołowskiego!

44 min - swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Słowiński, którego akcję w ostatniej chwili zatrzymał Kieruzel

PRZERWA - na boisku dominuje przede wszystkim ostra walka, nierzadko wykraczająca poza przepisy. Oba zespoły zdołały też stworzyć niezłe sytuacje, ale w pierwszych trzech kwadransach bramek kibice nie zobaczyli

48 min - nad bramką główkuje Siebert

49 min - podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu, tak i teraz jako pierwszy w światło bramki derzył Nnamani

51 min - Arka powinna objąć prowadzenie, ale Ivanovski w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę!

58 min - po strzale Ostalczyka piłka w niedużej odległości minęła słupek bramki gości

63 min - Flota popisuje się znakomitą akcja zespołową, którą skutecznym strzałem zakończył Bodziony...

65 min - oszołomieni arkowcy o mały włos nie tracą drugiej bramki. Tomasik trafia w słupek!

67 min - wciąż nacierają gospodarze. Po strzale Ostalczyka dobrze broni Juszczyk.

76 min - gdynianie nareszcie groźniej zaatakowali. Uderzał Flis i sprawił trochę problemów Wesołowskiemu.

78 min - Nemec wykorzystał komplet zmian.

81 min - niewiele zabrakło, a drugi ze zmienników Floty wpisałby się na listę strzelców. Na szczęście Juszczyk okazał się lepszy od Chi Fona, który wykonywał rzut wolny