09.09.2011

Nasi rywale w liczbach: Flota Świnoujście.

Po sobotniej porażce na własnym stadionie z Ruchem Radzionków 1:3, mecz z Flotą staje się okazją do poprawy nastrojów i sytuacji w tabeli. Aby tego dokonać trzeba będzie wygrać spotkanie wyjazdowe. Mecz ten będzie miał kilka dodatkowych smaczków, przede wszystkim trener Petr Nemec prowadził od roku 2007 „Wyspiarzy”. Poza trenerem i jego asystentem Pawłem Sikorą z Floty do zespołu z Gdyni przeszło także 4 zawodników.

W zeszłym sezonie zespół Floty Świnoujście był rewelacją rozgrywek i z dorobkiem 66 punktów zajął 3 miejsce w tabeli. Podopiecznym trenera Petra Nemeca do awansu zabrało 4 punktów. Biało - niebiescy przegrali w całym sezonie jedynie 5 spotkań. Szczególnie dobrze drużyna prezentowała się w spotkaniach wyjazdowych gdzie zaliczyła najwięcej zwycięstw ze wszystkich ligowych drużyn. Zespół ze Świnoujścia był również najskuteczniejszym na wyjazdach. Ogólny bilans bramkowy także wyglądał okazale 58 bramek strzelonych przy 34 bramkach straconych.

W przerwie letniej w zespole Floty doszło do sporych zmian. Czterech zawodników opuściło „Wyspiarzy” aby wzmocnić Arkę: Ensar Arifović, Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz oraz Bartłomiej Niedziela.  Dwóch zawodników zmieniło kluby aby wzmocnić zespoły ekstraklasowe, Radosław Pruchnik do ŁKS oraz Krzysztof Żukowski, który wzmocnił Śląsk Wrocław. Najgłośniejszy transfer to przenosiny Charlesa Nwaogu do FC Energie Cottbus. Natomiast do zespołu biało-niebieskich dołączyli m.in. pomocnik Mateusz Broź, pomocnik Daniel Chyła z KS Polkowice, obrońca Radosław Jasiński z młodzieżowej drużyny Lecha Poznań, obrońca Piotr Kieruzel z Warty Poznań, napastnik Christian Nnamani z Ilanki Rzepin.

Bilans spotkań Floty Świnoujście w sezonie 2011/2012: 3 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki
U siebie: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 2 porażki
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 0 porażek

Nowy sezon Flota pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Pawlaka rozpoczęła od przegranego spotkania na własnym stadionie z Dolcanem Ząbki. Kolejny mecz ”Wyspiarze” zremisowali z Kolejarzem Stróże 0:0 na wyjeździe. Pierwsze zwycięstwo biało- niebieskich nadeszło w trzeciej kolejce z Bogdanką Łęczna 1:0. W kolejnym spotkaniu padł bezbramkowy remis, a przeciwnikiem był GKS Katowice. W piątej kolejce Flota wygrała wysoko z KS Polkowice 3:0. W następnej kolejce „Wsypiarze” podejmowali na własnym stadionie rewelacyjnego beniaminka – Zawiszę Bydgoszcz i przegrali to spotkanie 1:2. W ostatniej kolejce zespół Floty wygrał z Wisłą Płock na wyjeździe 2:0.

Do tej pory podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka nie zremisowali spotkania na własnym stadionie, a także nie przegrali meczu wyjazdowego. U siebie zespół Floty zdobył 6 punktów dzięki dwóm zwycięstwom. Zdobycz wyjazdowa „Wyspiarzy” wynosi 5 punktów.

Bilans bramek: 8 strzelonych – 4 stracone
U siebie: 6 strzelonych – 4 stracone
Na wyjeździe: 2 strzelone – 0 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 7                                       Bramki stracone z akcji: 3
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                        Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 2                            Bramki stracone w 1. połowie: 2

W siedmiu spotkaniach zespół Floty zdobył 8 bramek tracąc przy tym 4. Wszystkie zostały stracone na stadionie w Świnoujściu. Na wyjeździe „Wyspiarze” zdobyli dwa gole nie tracąc przy tym żadnego.  Wśród nich po jednej padło z rzutu karnego. Biało - niebiescy więcej bramek zdobyli w drugich częściach spotkań. Natomiast bramki stracone rozłożyły się równomiernie pomiędzy obie połowy spotkań.

1

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to w pierwszych częściach spotkań zespół strzelał tylko w pierwszych 15 minutach. W drugich połowach meczy zespół był najskuteczniejszy w drugim kwadransie – 3 bramki. Zespół ze Świnoujścia w pierwszych połowach bramki tracił tylko na początku spotkań. Natomiast w drugich częściach meczy po jednej padło w przedostatnim i ostatnim kwadransie.

Statystyki zawodników:

Marek Niewiada, Ivan Udarević, Alan Wesołowski – 630 minut (7 spotkań),

Tomasz Ostalczyk – 629 minut ( 6 spotkań).

Najlepsi strzelcy:

Krzysztof Bodziony, Damian Misan, Christian Nnamani  – po 2 bramki,

Piotr Tomasik, Tomasz Ostalczyk – po 1 bramce.

Piotr Kieruzel – 3 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Rafał Kalinowski – 2 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Piotr Tomasik, Ivan Udarević, Krzysztof Bodziony –  po 2 żółte kartki.

Trzech zawodników Floty rozegrało do tej mecze w pełnym wymiarze czasowym, pomocnik Marek Niewiada, obrońca Ivan Udarević oraz bramkarz Alan Wesołowski. Minutę mniej rozegrał pomocnik Tomasz Ostalczyk. Również trzech zawodników „Wyspiarzy” ma po dwie bramki strzelone na koncie, pomocnik Krzysztof Bodziony, napastnik Damian Misan oraz grający na tej samej pozycji Nigeryjczyk Christian Nnamani. Najostrzej grającym zawodnikiem jest do tej pory Piotr Kieruzel, który otrzymał trzy żółte kartki. Drugi w tej klasyfikacji Rafał Kalinowski otrzymał dwie żółte kartki w jedym spotkaniu i musiał przedwcześniej opuścić boisko. Trzech zawodników Floty ma także po dwie żółte kartki.

Sobotnie spotkanie będzie trudne, ważne i z wieloma podtekstami. W sytuacji w której obecnie znajdują się arkowcy wraz z poprawą stylu gry muszą iść zdobywane punkty. Wydaje się że idealnym momentem na przełamanie będzie to spotkanie.