TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.06.2011

Arka w piątek zagra w Elblągu. (trojmiasto.pl)

Filip Burkhardt jest trzynastym piłkarzem, który pożegnał się z Arką po zakończeniu sezonu. Pomocnik w czerwcu zdecydował się walczyć o nowy kontrakt, ale nie otrzymał satysfakcjonującej go propozycji. Z klubem pożegnał się również Czesław Boguszewicz, bo zlikwidowano stanowisko, które zajmował - koordynatora ds. skautingu. Waży się przyszłość Rafała Siemaszki, Krystiana Żołnierewicza i Michała Szromnika. W piątek o godzinie 16.00 żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe w sparingu z beniaminkiem I ligi, Olimpią Elbląg. Spodziewani są nowi piłkarzy na testach


30 czerwca był ostatnim dniem obowiązywania kontraktów ważnych na sezon 2010/11. Burkhardt pożegnał się z kibicami za pośrednictwem... profilu facebooka nim klub poinformował o decyzji względem niego. 

"Na dzień dzisiejszy klub nie potrafi się określić co do mojej osoby, więc ich decyzja jest dla mnie jednoznaczna... byłem lojalnym pracownikiem i czekałem do samego końca. Dziś kończy mi się kontrakt i nie będę już zakładał koszulki Arki. Nie ukrywam ze mi smutno ale takie jest życie" - m.in. napisał pomocnik, który w Gdyni spędził dwa sezony, a w ekstraklasie rozegrał 34 mecze, strzelając 1 gola. 

Ponadto Arka nie przedłuży wypożyczenia Pawła Zawistowskiego z Jagiellonii Białystok, a małe szanse na pozostanie ma również Rafał Siemaszko. Napastnik wypożyczony z Orkana Rumia już dzisiaj nie trenował z Arką, choć klub ogłosił, że jeszcze ostatecznej decyzji w jego sprawie nie podjął. 

Oni odeszli z Arki po degradacji z ekstraklasy
bramkarz: Marcelo Moretto
obrońcy: Ante Rozić, Emil Noll, Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Robert Bednarek
pomocnicy: Filip Burkhardt, Erwin Skela, Miroslav Bożok, Denis Glavina, Paweł Zawistowski
napastnicy: Tadas Labukas, Joseph Mawaye

Gdynianie zamierzają negocjować nowe umowy z 18-latkami Krystianem Żołnierewiczem i Michałem Szromnikiem. Ich dotychczasowe angaże tracą ważność wraz z osiągnięciem przez tych piłkarzy pełnoletności. Mogliby opuścić klub jedynie za ekwiwalent za wyszkolenie. Stoper - jak informowaliśmy - przeszedł operację kolana i nie zagra przez co najmniej trzy tygodnie. Szromnik też narzeka na zdrowie, znów odnowił mu się uraz ścięgna Achillesa. Dlatego dzisiaj na treningu gdynian nie było... żadnego bramkarza! 

Czwartek był wyjątkowy, bo na testy nie stawił się żaden nowy piłkarz, ale i tak w tym względzie klub bije wszelkie rekordy. Trener Nemec miał okazję sprawdzić aż 30 piłkarzy. Kolejni skreśleni to napastnicy Michał Ilków-Gołąb i Igor Jurga oraz obrońca Mateusz Bodzioch. Nie było też Damiana Sędziaka, choć on może jeszcze wrócić. 

W piątek o godzinie 16.00 Arka rozegra drugi sparing. Znów zagra z beniaminkiem I ligi, ale tym razem na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Można spodziewać się kolejnych piłkarzy na testach, a nawet kandydatów do podpisywania kontraktów, gdyż 1 lipca oficjalnie mogą podjąć zajęcia w nowych klubach ci, których angaże z poprzednimi pracodawcami wygasały z końcem czerwca. 

Oni są obecnie testowani przez Arkę:
obrońcy: Filip Modelski (ostatni klub West Ham United, 19 lat), Krzysztof Łągiewka (bez klubu, 28), Michał Kowol (Orkan Rumia, 21)
pomocnicy: Vlastimil Stozicky (FK Usti nad Łabą, 28), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów, 23), Piotr Kasperkiewicz (Tur Turek, 23), Krzysztof Bułka (Olimpia Elbląg, 21)
napastnicy: Jiri Prochazka (Slovan Varnsdorf, 24), Przemysław Kazimierczak (Orkan, 21)

Nowi piłkarze z uzgodnionymi warunkami kontraktów:
obrońcy: Sławomir Mazurkiewicz (Flota Świnoujście, 28 lat), Damian Krajanowski (Flota, 28)
napastnicy: Ensar Arifović (Flota, 31), Janusz Surdykowski (APEP (Kyperounta, Cypr, 25).

 

jag. 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia