11.05.2011

Ruch wygrywa w Gdyni, Arka zamyka tabelę. (LigaPolska.pl)

W coraz trudniejszej sytuacji jest zespół Arki Gdynia, który w środowym spotkaniu 26 kolejki przegrał 0:2 przed własną publicznością z Ruchem Chorzów. Gdynianie tym samym zamykają ligową tabelę. Bramki dla Niebieskich zdobywali Łukasz Janoszka i Maciej Jankowski.

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla walczących o utrzymanie gospodarzy, którzy już w szóstej minucie stracili bramkę. Po akcji prawą stroną boiska i podaniu Szyndrowskiego, piłka trafiła do niepilnowanego Janoszki, który precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Moretto.

Arka próbowała odpowiedzieć kilkadziesiąt sekund później, jednak strzał głową Glaviny nie sprawił problemów Perdijiciowi. W ósmej minucie mogło być już 2:0 dla Niebieskich. Po ładnej wymianie piłki z Piechem, w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jankowski, jednak przegrał pojedynek z Moretto

W kolejnych minutach Ruch starał się kontrolować wydarzenia na boisku. Arka starała się atakować, jednak nie potrafiła poważniej zagrozić bramce Ruchu. Niecelnie kolejno uderzali Bruma, Bożok i Szmatiuk. Dopiero w 25. minucie bramkarz Niebieskich miał problemy po strzale Ivanovskiego z ostrego kąta.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kibice nie doczekali się już w pierwszej odsłonie klarownych sytuacji i na przerwę w lepszych humorach mogli schodzić podopieczni Waldemara Fornalika.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do Arki, jednak zupełnie nic z tego nie wynikało. Tymczasem w 66. minucie Ruch podwyższył na 2:0. Po świetnym dośrodkowaniu Piecha z lewej strony boiska, do piłki dopadł Jankowski i ładnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Z kolei zespół Arki nie miał pomysłu na przedostanie się w pole karne rywali. Ostatecznie podopiecznym Frantiska Straki nie udało się zdobyć nawet kontaktowego gola. Tym samym po 26 kolejce będą zajmować ostatnie miejsce w ligowej tabeli.