26.02.2011

Skromne zwycięstwo Wisły w Gdyni . (PiłkaNożna.pl)

Wisła Kraków odniosła cenne zwycięstwo w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej polskiej Ekstraklasy. Podopieczni Roberta Maaskanta pokonali na wyjeździe 1:0 zespół Arki Gdynia. Gola na wagętrzech punktów strzelił Patryk Małecki.

Zarówno piłkarze Wisły jak i Arki stworzyli sobie w pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji do zmianę rezultatu, ale żadnej ze stron ta sztuka ostatecznie się nie udała. Kibice zgromadzeni na nowym obiekcie "żółto-niebieskich" nie mogli narzekać na brak emocji, ponieważ oba kluby zagrały całkiem przyzwoicie. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami byli Maor Melikson i Andraż Kirm po stronie Wisły oraz Paweł Zawistowski i Giovanni Duarte po stronie gospodarzy.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli "Wiślacy", którzy szybko narzucili rywalom swój styl gry. Po zmianie stron ożywił się Patryk Małecki, który jednak często wybierał złe rozwiązania i zachowywał się zbyt egoistycznie. Jednak to 22-letni pomocnik "Białej Gwiazdy" stwarzał największe zagrożenie pod bramką Marcelo Moretto. W 73. minucie po jego strzale głową Wisła mogła prowadzić 1:0, ale piłka uderzona przez "Małego" minimalnie minęła słupek bramki Arki Gdynia. Kwadrans później Małecki uderzył już z chirurgiczną precyzją i dał Wiśle cenne zwycięstwo.

Bohater meczu: Patryk Małecki

Pomocnik Wisły popisał się indywidualną akcją w końcówce meczu, która dała krakowskiemu zespołowi zwycięstwo i trzy punkty.

Tak padła bramka: Kapitalna indywidualna akcja Patryka Małeckiego. Pomocnik Wisły wpadł w pole karne, ograł Macieja Szmatiuka i zdecydował się na uderzenie lewą nogą. Piłka wylądowała w górnym rogu bramki Arki. Marcelo Moretto był w tej sytuacji bez szans.