TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.02.2011

Oficjalne zakończenie budowy stadionu piłkarskiego w Gdyni. (naszemiasto.pl)

W czwartkowe popołudnie odbyła się uroczystość zakończenia inwestycji budowy stadionu piłkarskiego w Gdyni. W spotkaniu, które miało miejsce w holu nowego obiektu wzięli udział przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz media.

 

Jak przystało na tego typu uroczystość nie mogło oczywiście zabraknąć ceremonii poświęcenia stadionu, której dokonał ojciec Jan Maciejowski, proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdyni - duszpasterz gdyńskich piłkarzy. Na koniec swojego krótkiego przemówienia Maciejowski nie tylko poświęcił stadion, ale życzył wszystkim niezapomnianych emocji, a samym zawodnikom jak najlepszych wyników. 

Wizytówka nowego stadionu w Gdyni: 

Nowy stadion piłkarski to obiekt, na który czekały tysiące sympatyków sportu w Gdyni oraz całym regionie. Inwestycja, której łączny koszt wyniósł 84 miliony złotych brutto, jest jedną z najnowocześniejszych aren sportowych w kraju i otrzymała Kategorię UEFA***. Podczas budowy zużyto 13 000 m3 betonu, a przy konstrukcji samego dachu, którego powierzchnia wynosi 10 040 m2, wykorzystano 645 ton stali. 


Tak budowali stadion w Gdyni 

Na trybunach będzie mogło zasiąść 15 139 widzów, nad bezpieczeństwem których będzie czuwał najnowocześniejszy w kraju system monitoringu składający się ze 160 kamer. 

Nowy gdyński stadion został wybudowany w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się w grudniu 2009 roku i trwały do stycznia 2011 roku. Wykonawcą robót była firma Budimex z Warszawy. 

Nowy stadion w Gdyni 

A co o nowym obiekcie sądzi Wojciech Szczurek- Piękny, nowoczesny obiekt spełniający wszelkie kryteria UEFA niezbędne do rozgrywania spotkań na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Przede wszystkim będzie to obiekt, który stanie się areną wielu wydarzeń sportowych, które dostarczą kibicom niezapomnianych emocji. Wszyscy już odliczamy godziny do rozpoczęcia pierwszego meczu. Dzisiaj możemy cieszyć się wspaniałą architekturą stadionu. Projekt, dzięki któremu kibice mogą siedzieć blisko boiska. To na pewno będzie podwyższać temperaturę na meczach - mówił w rozmowie z nami prezydent Gdyni. 

- Uwielbiam widowiska sportowe, staram się brać w nich udział. W Gdyni mamy wiele drużyn, osiągających sukcesy. Tworzą one wspaniałe widowiska sportowe. Sądzę jednak, że stadion będzie jednym z moich ulubionych miejsc - dodał. 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy mecz na nowym obiekcie. Arka zagra z Beroe. To ukłon w stronę fanów żółto-niebieskich. Starsi kibice pamiętają mecze z Bułgarami w europejskich pucharach. Spotkanie będzie także oficjalnymi obchodami święta miasta. Wszak Gdynia obchodzi w tym roku swoje 85-lecie. - My gdynianie zafundowaliśmy sobie piękny prezent w postaci nowego stadionu. Myślę, że ten mecz będzie nie tylko odniesieniem do historii, ale mam nadzieję, że podziała mobilizująco na całą drużynę. Przywołanie tej pięknej historii może spowodować, iż w młodych piłkarzach wyzwoli się marzenie zaistnienia w pucharach - podkreśla Wojciech Szczurek

 

Piotr Wiśniewski 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia