TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.02.2011

Stadion piłkarski w Gdyni gotowy na przyjęcie piłkarzy! W sobotę otwarcie!

W czwartek 17 lutego 2011 r. w samo południe odbyła się skromna, lecz ważna uroczystość - oddania do użytku i poświęcenia najnowszego obiektu gdyńskiego FORUM SPORTU, czyli Miejskiego Stadionu Piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej.

 

 Zobacz materiał z dzisiejszego dnia w Arka  TV


Honory gospodarzy pełnili prezydent Wojciech Szczurek, wiceprezydent Marek Stępa oraz p.o. dyrektora GOSiR Dariusz Schwarz. Stadion poświęcił o. Jan Maciejowski, duszpasterz gdyńskich piłkarzy.


http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_IG_3789_494c3c2ca64e3972cc23830601ee6724.jpg
Miłym akcentem uroczystości było wręczenie medalu Prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi przez przedstawicieli Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - Andrzeja Szczepańskiego oraz Jerzego Kacprzaka.

 

Goście, wśród nich licznie przybyli dziennikarze, na koniec zwiedzili stadion, włącznie z jego wygodnym i nowoczesnym zapleczem, w tym stanowiskami dla prasy. Była to sposobność, by potwierdzić osobiście, że piękny, funkcjonalny, bezpieczny i bardzo gdyński to obiekt.

Nowy stadion piłkarski to obiekt, na który czekały tysiące sympatyków sportu w Gdyni oraz całym regionie.

 

Inwestycja, której łączny koszt wyniósł 84 miliony złotych brutto jest jedną z najnowocześniejszych aren sportowych w krajui otrzymała Kategorię UEFA***. Podczas budowy stadionu zużyto 13 000 m3 betonu, a przy konstrukcji samego dachu, którego powierzchnia wynosi 10 040 m2 wykorzystano 645 ton stali.


Na trybunach będzie mogło zasiąść 15 139 widzów, nad bezpieczeństwem których będzie czuwał najnowocześniejszy w kraju system monitoringu składający się ze 160 kamer.


Nowy gdyński stadion został wybudowany w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się w grudniu 2009 roku i trwały do stycznia 2011 roku. Wykonawcą robót była firma Budimex z Warszawy.

 

Otwarcie nowego stadionu przy ul. Olimpijskiej zainaguruje mecz Arki Gdynia z Beroe Stara Zagora. Drużyny zagrają w sobotę 19 lutego 2011 o godz. 18.00.  Beroe Stara Zagora to ważny klub w historii Arki Gdynia. Z bułgarską drużyną związany jest udział gdynian w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów i historyczne mecze z 1979 r.

Dla pierwszych 10 000 widzów organizatorzy przygotowali okolicznościowe szaliki kibica. Gwarantujemy dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody dla najbardziej rozśpiewanych trybun.

 

Wielkie Otwarcie rozpocznie się o godzinie 18.00 (sobota 19.02.2011)

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia