TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

25.11.2010

Przygotowania w toku. Arka wciąż szuka wzmocnień!

Dwie godziny trwały środowe zajęcia Arkowców, którzy wkroczyli tym samym w decydującą fazę przygotowań do sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław. Sprzyjała temu zmiana wcześniejszych planów, wg których trening miał być przeprowadzony na Narodowym Stadionie Rugby, a tymczasem możliwe było wyjście na naturalną murawę bocznego boiska GOSiR.

Materiał ze środowych zajęć jest dostępny na stronie telewizji ARKA TV.W porównaniu z dniem wczorajszym, zwiększyła się frekwencja wśród trenujących Arkowców. Dziś do kolegów dołączył Andrzej Bledzewski, który ostatnio musiał zmagać się z drobnym urazem po nieszczęśliwym wypadku podczas treningu, gdy przewróciła się na niego jedna z bramek treningowych. Oprócz Andrzeja, grono ćwiczących zasilił w środę kolejny z piłkarzy, którym od dłuższego już czasu przygląda się Andrzej Czyżniewski i jego współpracownicy. Jest nim Mateusz Laskowski, aktualnie napastnik IV-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża.Laskowski urodził 21. 01. 1991 r. i obecnie jest najlepszym strzelcem w swojej drużynie, która bezdyskusyjnie lideruje w podlaskiej grupie 4. ligi. ŁKS w siedemnastu meczach odniósł szesnaście zwycięstw, strzelając jednocześnie aż 69 bramek, z czego 17 było udziałem naszego dzisiejszego gościa. Obecna wyśmienita forma strzelecka Laskowskiego została zresztą zapoczątkowana już w poprzednim sezonie, gdy ten napastnik zdobył 28 goli! Arka nie jest jedynym klubem z Ekstraklasy, który zainteresował się napastnikiem z Łomży, bowiem we wrześniu trafił on na testy do Widzewa Łódź. W Gdyni trener Pasieka przyglądać mu się będzie do piątku.Arkowcy swoje dzisiejsze zajęcia rozpoczęli w hali GOSiR, gdzie jak zwykle ćwiczenia na matach, a wcześniej kilka kółek rozgrzewkowych, poprowadził trener Grzegorz Witt. Po trzydziestu minutach wszyscy przeszli na wspomniane boczne boisko przy ul. Olimpijskiej i dowodzenie z rąk swojego asystenta przejął Dariusz Pasieka. Trening rozpoczął od podzielenia swoich piłkarzy na dwie grupy, które w swoim gronie ćwiczyły grę na małej przestrzeni, starając się zagrywać piłkę na jeden kontakt i umiejętnie pokazywać się partnerowi.Następnie trener zarządził ćwiczenia taktyczne, które miały na celu przygotować naszych piłkarzy do realizacji zadań, które zostaną im wyznaczone w sobotnim spotkaniu. Zawodnicy starali się sprawnie przeprowadzać akcje ofensywne, stosując się jednocześnie do wytycznych swojego szkoleniowca. Była to jednocześnie okazja dla obrońców i bramkarzy, aby solidnie poćwiczyć rozbijanie akcji rywala, a przecież zawodnicy Śląska ostatnio regularnie potwierdzają, że potrafią zaskoczyć swoich przeciwników zarówno szybkim kontratakiem, jak również perfekcyjnie rozegranym stałym fragmentem gry.Na koniec środowych zajęć szkoleniowcy Arki zaplanowali gierkę wewnętrzną, lecz o tyle nie typową, że udział w niej brali także piłkarze, którzy przebywali poza placem gry. Na bardzo skróconym boisku przebywały dwie pięcioosobowe drużyny, a przy liniach wspomagali ich koledzy, którzy mieli za zadanie ze swojego miejsca podać piłkę do lepiej ustawionego kolegi z pola.Trening zakończył się kilka minut po godz. 12-ej, a do sobotniego meczu, żółto-niebieskich czekają jeszcze dwa tego rodzaju spotkania: jutro o godz. 10-ej oraz w piątek o 16.30.

SkubiPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia